BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos skyrius

                                  

 

Arūnas Rimkus

Laikinai einantis skyriaus vedėjo pareigas

Gydytojas psichiatras

Tel. (8 41) 524 891
El. paštas: [email protected]

 

 

Genovaitė Milišiūnienė
Slaugos administratorė
Tel. (8 41) 524 891
El. paštas: [email protected]

 

Specialistų komanda:

Gydytojas psichiatras
Psichikos sveikatos slaugytojas
Socialinis darbuotojas
Medicinos psichologas
Kitis specialistai - pagal poreikį (ergoterapeutas, kineziterapeutas, dailės terapeutas)

 

Skyriaus istorijaKrizių intervencijos, priėmimo ir konsultacijų centras.

2013 m. birželio mėn. 1 d., kai Psichiatrijos klinikoje duris atvėrė Krizių intervencijos, priėmimo ir konsultacijų centras, įsikūręs Europos Sąjungos, Lietuvos Vyriausybės ir klinikos lėšomis pastatytame naujame pastate šalia Psichiatrijos klinikos bei rekonstruotose klinikos patalpose. 2019 m. spalio 1 d., ligoninėje vykdant struktūrinius pertvarkymus, keitėsi skyriaus pavadinimas į Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos skyrių. Jame stacionariniam gydymui skirta 13 lovų, dienos stacionare-25 vietos. 

Skyriaus struktūra:

 

 Priėmimo ir konsultacijų padalinys;

 Krizių intervencijos stacionaras – 13 lovų;

 Krizių intervencijos dienos stacionaras – 25 vietos;

 Psichosocialinės reabilitacijos dienos stacionaras – 21 vieta;

 Palangos dienos stacionaras – 16 vietų.                                                                                                                                                                                                                                              

Skyriaus tikslai:

              Įvertinti ir stabilizuoti dėl krizinės situacijos sutrikusią paciento psichikos būklę ir užtikrinti gydymo tęstinumą pagal indikacijas:

nukreipti stacionariniam ar ambulatoriniam gydymui, hospitalizuoti esant indikacijoms, teikti antrinio lygio ambulatorines konsultacijas

ar Dienos stacionaro paslaugas.

 Įvertinti ir taikant Psichosocialinės reabilitacijos dienos stacionaro paslaugas padėti žmonėms, turintiems sunkių ir ilgalaikių psichikos

sutrikimų, gerinti funkcines galimybes, padėti sėkmingai prisitaikyti pasirinktoje aplinkoje, kurti partneriškus santykius tarp darbuotojų

ir pacientų bei jo šeimos narių, kad sergantiems reikėtų tik minimalios specialistų priežiūros.

Psichiatrinių krizių intervencijos  paslaugos teikiamos kai nustatyti šie psichikos sutrikimai ir/ar būklės: tyčiniai susižalojimai, šizofrenija,

šizotipiniai, kliedesiniai sutrikimai, bipolinis afektinis sutrikimas, vidutinio sunkumo ir sunki depresija, sunkus, vidutinio sunkumo

depresijos epizodas ir pasikartojantis depresijos sutrikimas, fobiniai nerimo ir kiti nerimo sutrikimai, reakcijos į sunkų stresą ir adaptacijos sutrikimai.

 

Skyriuje teikiamos paslaugos:

1. Pacientų priėmimas:

Budintis gydytojas psichiatras atlieka pirminę asmens  apžiūrą, įvertina psichikos sutrikimus ir nustato (arba atmeta) psichikos sutrikimo diagnozę, esant tolimesnio  gydymo poreikiui, budintis gydytojas psichiatras pagal paciento psichikos sutrikimo lygį, nukreipia jį į klinikos paros arba dienos stacionarą.

Pacientas gydomas tik raštiškai jam sutikus.

2. Antrinio lygio gydytojo psichiatro konsultacijos:

Gydytojo psichiatro  konsultacijai pacientai gali registruotis elektroninėje sistemoje  adresu ipr.esveikata.lt., ar atvykę į Psichiatrijos klinikos  Krizių intervencijos , priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos skyriaus priėmimo padalinį bei telefonu (8 41) 524 180.

Nemokamai konsultuojami pacientai, kurie turi gydytojo psichiatro  siuntimą, arba kreipėsi dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Teikiamos ir mokamos paslaugos (daugiau informacijos apie mokamas paslaugas žiūrėti „Mokamos paslaugos“).

3. Budintis personalas (gydytojas psichiatras ir psichikos sveikatos slaugytojas) konsultuoja telefonu ar asmeniškai visus besikreipiančius  24 val. per parą, informuoja apie Klinikoje teikiamas paslaugas.

4. Dienos stacionaro paslaugos:

 Krizių intervencijos dienos stacionare paslauga teikiama įvertinus paciento socialinės aplinkos saugumą, taikant kompleksinį gydymą apimantį grupinę ir individualią psichoterapiją;

 Psichosocialinės reabilitacijos dienos ir Palangos dienos stacionaruose rekomenduojama pagal TLK-10AM: F20-F29 (be ūmios būsenos simptomų); F30-39 (be ūmios būsenos simptomų), taikant palaikomąjį medikamentinį gydymą ir dienos užimtumo bei kitas psichosocialinės reabilitacijos paslaugos.

5. Psichosocialinės reabilitacijos trumpalaikės arba ilgalaikės ambulatorinės paslaugos skiriamos, kai nustatyta vienas iš šių psichikos ir elgesio sutrikimų pagal TLK-10AM. Tai organiniai ir simptominiai elgesio sutrikimai, psichikos ir elgesio sutrikimai, vartojant psichoaktyviąsias medžiagas, šizofrenija, šizotipiniai ir kliedesiniai sutrikimai, nuotaikos, neuroziniai, stresiniai, somatoforminiai sutrikimai, elgesio sindromai, smarkiai sutrikusi veikla, elgesys ir socialinė adaptacija.

Ambulatorinė psichosocialinė  reabilitacija  gali būti taikoma po stacionarinio gydymo ar atvykus su gydančio gydytojo psichiatro arba šeimos gydytojo siuntimu.

Priėmimo skyriuje.Krizių intervencijos stacionaro pacientų pamėgtas kiemelis.Procedūrų kabinetas.Poilsio kambarys.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-04