BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Chemoterapijos ir radioterapijos dienos stacionaras

 Regina Galinaitiene

Radioterapijos dienos stacionaro koordinatorė, gydytoja onkologė radioterapeutė

Tel.: (8 41) 526 430, el. paštas: [email protected]

 Jūratė Liutkutė

Chemoterapijos dienos stacionaro koordinatorė, gydytoja onkologė chemoterapeutė

Tel.: (8 41) 526 430, el. paštas: [email protected]

 

Personalas

 • Medicinos fizikai: dr. Genadij Aleksejenko,  Karolis Jakštas, Miglė Šniurevičiūtė, Dovilė Mauručaitienė, Tautvydas Strioga.
 • Radiologijos technologai: Virginija Bružienė, Lina Domkuvienė, Kristina Vingiliauskienė, Vilma Kiseliovienė, Sandra Ališauskienė, Vida Norvaišienė.

Teikiamos paslaugos

Dienos stacionaro paslaugos, tai planinės gydomosios ar diagnostinės asmens sveikatos paslaugos, kurių metu užtikrinama paciento priežiūra ilgau nei vieną valandą bet ne ilgiau 8 val. Neturint galimybės kasdien atvykti gydymui, pateikus prašymą, yra galimybė gauti apgyvendinimo paslaugas.

Taikomas gydymas

 • Spindulinė terapija (ertminė, išorinė)
 • Chemoterapija
 • Kombinuotas-chemospindulinis gydymas

Chemoterapijos ir radioterapijos dienos stacionaro skyriuje įdiegta šiuolaikiška gydomoji medicininė įranga ir užtikrintos kokybės kontrolės priemonės: kompiuterinis tmografas (spindulinio gydymo paruošimui), spindulio gydymo planavimo sitema, du linijiniai greitintuvai, brachiterapijos įranga, rentgenoterapijos prietaisas. Skyriuje yra 45 dienos stacionaro lovų.

Spindulinis gydymas

Tai lokalus gydymo metodas. Spindulinio gydymo metu yra naudojami rentgeno, gama arba elektronų spinduliuotė. Atliekama ertminė ir išorinė spindulinė terapija. Gydymo metu, remiantis tarptautinėmis rekomendacijomis, apšvitos dozės parenkamos siekiant sunaikinti navikines ląsteles, kuo labiau apsaugant greta esančius audinius ir organus.

 • Ertminė spindulinė terapija. Brachiterapija – spindulinio gydymo metodas, kai jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinis patalpinamas į / arba arti naviko.
 • Išorinė spindulinė terapija. Išorinėje spindulinėje terapijoje gali būti taikoma mažos energijos rentgeno spinduliuotė. Trumpažidininės rentgenoterapijos aparatas naudojamas paviršiniams odos navikams gydyti. Procedūra yra neskausminga ir greita (užtrunka apie 1 minutę), atliekama pacientui patogiai sėdint kėdėje arba gulint.
 • Didelės energijos rentgeno spinduliuotė. Gydymui didelės energijos rentgeno spinduliais yra naudojamas linijinis greitintuvas, kuriuo galima taikyti trijų dimensijų komfortinę, moduliuoto intensyvumo spinduliuote terapiją.

Spindulinis gydymas atliekamas keliais etapais:

I etapas. Atliekama kompiuterinė tomografija. Gydytojas radioterapeutas gautuose anatominiuose vaizduose apibrėžia švitinimo vietą, šalia esančius organus ir parenka švitinimo dozę.

II etapas. Planavimas (planuojama ligoniui nedalyvaujant). Medicinos fizikas modeliuoja reikiamą dozės pasiskirstymą.

III etapas. Gydymas. Radiologijos technologės atlieka spindulinio gydymo procedūras, pagal sudarytą gydymo planą.

Gydymas gali būti:

 • neoadjuvantinis (prieš operacinį gydymą),
 • adjuvantinis (po kito gydymo),
 • chemospindulinis gydymas ( kartu su chemoterapija),
 • paliatyvus gydymas (siekiant palengvinti simptomus).

Chemoterapinis gydymas

 • Tai sisteminis gydymas įvairiais citotoksiniais,  citostatiniais chemoterapiniais vaistais ir jų kombinacijomis. Taip pat kartu arba atskirai gali būti taikoma ir taikinių  terapija (bioterapija, hormonoterapija, imunoterapija). Vaistai parenkami individualiai pagal paciento sveikatos būklę, vėžinių ląstelių histologinį tipą bei ligos išplitimą. Taip pat atsižvelgiama į individualų vaistų toleravimą.
 • Vaistai skiriami pagal metodines schemas patvirtintas Tarptautines rekomendacijas ir Sveikatos apsaugos ministerijos.
 • Vaistai gali būti tabletinės formos ar skystos formos – injekcijos (į raumenis ar venas).
 • Ilgą laiką naudojant vaistus injekcijomis į venas, gali pasikeisti venų būklė. Todėl yra galimybė tolimesnio gydymo užtikrinimui suformuoti ilgalaikės centrinės venos prieigos vietą – įvesti pilnai implantuojamą centrinės venos kateterį. Per šį kateterį galima saugiai tęsti chemoterapinį ar biologinį gydymą, nesukeliant pacientui papildomo skausmo ar diskomforto.
 • Dienos stacionare pacientams pagal nustatytą režimą sulašinami/suleidžiami paskirti vaistai,  esant poreikiui stebimi iki 8 val., o po to jie išleidžiami į namus.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-10