BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vaikų chirurgas Povilas Venckus – kandidatas Šiaulių garbės piliečio vardui gauti

Data

2018 08 24

Įvertinimas
4
PovilasVenckus[1].jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos traumatologijos skyriaus vedėjas Povilas Venckus miestui ir jo vaikams dirba kiekvieną dieną.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos traumatologijos skyriaus vedėjas Povilas Venckus pristatytas Šiaulių garbės piliečio vardui gauti. Rugsėjo pradžioje miesto gimtadienio šventės „Šiaulių dienos 782“ metu iškiliausiems šiauliečiams ar kitur gyvenantiems miestui nusipelniusiems žmonėms bus suteiktas Šiaulių Garbės piliečio vardas. Šiemet Šiaulių miesto garbės piliečių būrį papildys jau keturiasdešimt pirmas taip pagerbtas žmogus.

Povilas Venckus kasdien dirba miestui
Vaikų chirurgo, traumatologo-ortopedo P. Venckaus kandidatūrą teikė Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė.

„Sužinojęs apie pateiktą mano kandidatūrą, iš pradžių jaučiausi prieštaringai, nenorėjau sutikti, bet šiaip man garbė būti tarp tokių garbingų kandidatų į Šiaulių garbės piliečio vardą ir tikiuosi, kad vienas iš jų bus išrinktas“, – kuklinosi vaikų chirurgas.

Jo nuomone, kiekvienas žmogus dirba ne dėl garbės. „Aš visą savo gyvenimą atidavęs medicinai, vaikų gydymui, personalo vadovavimui, niekada netroškau kažkokio įvertinimo. Niekada nebandžiau savęs pastatyti aukščiau kitų, dirbau sąžiningai, galbūt todėl Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė mano kandidatūrą ir pateikė“, – kalbėjo P. Venckus.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vedėjas, vaikų chirurgas sakė, kad jam ir taip garbė būti Šiaulių piliečiu. Džiaugiasi, galėdamas dirbti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, gydyti vaikus, konsultuoti, atlikti operacijas, ugdyti savo personalą.

P. Venckus gimė 1951 m. Jaunučių kaime (Kelmės raj.). 1969 m. baigė Kelmės vidurinę mokyklą, 1975 m. – Vilniaus universiteto medicinos fakultetą ir įgijo gydytojo pediatro specialybę. Nuo 1976 m. rugpjūčio 1 dienos pradėjo dirbti vaikų chirurgu Šiaulių ligoninėje.

Vaikų chirurgijos skyriaus vedėju paskirtas 1981 m. – nuo skyriaus įsikūrimo pradžios, ir jam vadovauja jau 37 metus. 2018 m. rugpjūtį sukako 42 metai, kai dirba ligoninėje.

P. Venckus vertinamas žurnalistų bei miesto visuomenės dėl geranoriško bendradarbiavimo su žiniasklaidos atstovais, rengiant šviečiamąsias bei profilaktinio pobūdžio publikacijas apie vaikų traumas, chirurginius sveikatos sutrikimus.

Gydytojo pastangas vertina ir laikraščio skaitytojai. Miesto dienraščio „Šiaulių naujienos“ skaitytojai vaikų chirurgą buvo išrinkę populiariausiu 1996 m. šiauliečiu.

P. Venckui 2008 m. Lietuvos pramonininkų asociacija už ilgametį ir nuoširdų darbą, pasišventimą profesijai, širdies šilumą, atiduodamą mažiesiems pacientams bei rūpestį kiekvienam ligoniui įteikė „Profesijos riterio“ ženklą ir sertifikatą.

Nuotr.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos traumatologijos skyriaus vedėjas Povilas Venckus miestui ir jo vaikams dirba kiekvieną dieną.

Zitos KATKIENĖS nuotr.