BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vadovauti klinikai, kurios veiklą įtakoja pati pandemija, ir iššūkis, ir atsakomybė

Data

2021 08 17

Įvertinimas
1
DSC05229.JPG
Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovės pareigas laikinai einanti gydytoja pulmonologė Asta Žaliukienė žada daug permainų ir naujovių. (Zitos Katkienės nuotr.)

Kai reikia keisti  darbą, dažnai keičiasi labai daug kas. Nuo šių metų birželio pirmosios dienos Respublikinės Šiaulių ligoninės  Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikai laikinai vadovaujančiai  pulmonologei Astai Žaliukienei taip pat teko pakeisti ne tik kolektyvą, kuriame dirbta trylika metų. Nors ir nelengva įsisukti į naujus darbus, įsilieti į naują kolektyvą, tačiau visi pokyčiai medikę džiugina, nes jie skatina atsinaujinti, plėsti akiratį ir išmėginti savo galimybes. 
Pasirinkimų kryžkelėje 
Būti gydytoja ir padėti žmonėms – tokia svajonė Astai Žaliukienei kilo dar vaikystėje. Net rašinėlyje apie ateities profesiją buvo parašiusi, kaip užaugusi gelbės ir gydys žmones. Tačiau šį norą pamažu nustelbė kitas troškimas – gelbėti ir saugoti gamtą. Jį įkvėpė tėčio pavyzdys, kuris daugelį metų dirbo gamtosaugininku. Tik baigus mokslus ir sprendžiant ką studijuoti, grįžo užmiršti vaikystės ketinimai.  
„Nuvažiavau pati į Kauną, išsilaikiau egzaminus ir įstojau“, - prisiminimais apie pasirinkimų kryžkelę dalinasi gydytoja ir džiaugiasi, tapusi pirmąją medicinos srities atstove savo giminėje. Tik mama jaunystėje buvo įstojusi į medicinos mokyklą, tačiau paaiškėjo, kad ji bijo kraujo ir svajonės tapti bendrosios praktikos slaugytoja teko atsisakyti. 
Po šešerių metų studijų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos fakultete, internatūros atlikti atvyko į gimtojo miesto Alytaus ligoninę, vėliau tęstos rezidentūros studijos Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto klinikose. 
Teko studijuoti bei dirbti ir užsienyje. Pagal „Erasmus“ programą Asta studijavo Švedijoje Geteborgo universitete. Teko stažuotis ir Vokietijoje, kur dirbo Pulmonologijos klinikoje Intensyviosios pulmonologijos skyriuje. 
Po studijų Kaune Asta Žaliukienė atvyko dirbti ir  gyventi į Panevėžį, kur praėjo trylika metų. 
Jauna gydytoja negailėjo jėgų – po darbo Panevėžio ligoninėje vyko dirbti ir į Kėdainių ligoninę, ir Alytaus tuberkuliozės ligoninę. 
2019 metų pavasarį prasidėjus COVID-19 pandemijai, teko dirbti covidiniuose skyriuose, tad sukauptas vertingas žinių ir patirties bagažas, kurį pulmonologė pasiryžusi pritaikyti ir Šiauliuose.
Šiauliuose – iššūkių metas
Į Respublikinės Šiaulių ligoninės  Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką A. Žaliukienė atvyko dirbti nuo vasaros pradžios. Laikinajai klinikos vadovei nuo pat pirmų dienų teko įveikti nemažai iššūkių. Tuo pat metu prasidėjo ligoninės administracijos kaita. 
Didelis iššūkis buvo ir tai, kad ligoninės veiklą labai įtakoja COVID-19 ligos pandemija. Augant sergančiųjų skaičiui Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos veikla kardinaliai keičiama, nes nutraukiamas sergančiųjų plaučių ligomis gydymas, kuris perkeliamas į kilus ligoninės skyrius, o joje gydomi ir diagnozuojami karščiuojantys ligoniai.  Vėliau pradėti gydyti ir COVID-19 liga sergantys pacientai. Sergantieji tuberkulioze iškelti į Psichiatrijos kliniką. 
Buvęs didelis kolektyvas sumažėjo iki minimumo, nes iš darbo traukėsi patyrę medikai. Naujajai vadovei tenka didelis iššūkis suburti naują kolektyvą ir atnaujinti bei plėsti veiklą. 
Todėl labai džiugina naujų gydytojų atėjimas. Po rezidentūros atvykęs terapeutas Augustinas  Jokšas - labai didelė paspirtis kolektyvui. Rugpjūčio viduryje laukiama atvykstant neseniai mokslus baigusio terapeuto Justo Lideikio. Vadovė viliasi, kad  atvyks dirbti ir daugiau pulmonologų, nes aktyviai kviečiami specialistai iš gydymo įstaigų, o ypač rezidentai. 

Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovės pareigas laikinai einanti gydytoja pulmonologė Asta Žaliukienė ligoninės pacientams atlieka ir bronchoskopijos procedūras.  (Zitos Katkienės nuotr.)
Vizija – stiprinti pulmonologijos pagalbą
Pradėjusi darbą klinikoje laikinoji vadovė A. Žaliukienė pirmiausia ypač daug dėmesio skyrė Pulmonologijos skyriaus veiklai atnaujinti, nes šis skyrius per karantiną buvo uždarytas, pacientai buvo gydomi kituose skyriuose, dažniausiai – Terapijos skyriuje.  Nuo rugpjūčio pradžios pacientai grąžinti į skyrių, bet dėl darbuotojų stygiaus pavyko atsidaryti skyrių tik su 15 lovų. Anksčiau buvo net 60 lovų skyrius. Deja, ilgai džiaugtis grįžimu į įprastą gyvenimą neteko. Šiuo metu, daugėjant sergančiųjų COVID-19 ne tik šalyje, bet ir ligoninės Infekcinių ligų skyriuje, vėl pakeista Pulmonologijos skyriaus veikla – jame vėl gydomi COVID-19 sergantys pacientai. 
Gydytojai tenka rūpintis ir klinikoje vykdoma renovacija. Remonto darbai toliau vyksta pirmame ir antrame klinikos pastato aukštuose – remontuojamos palatos, montuojami sanitariniai mazgai. 
Pradėjusi vadovauti Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikai, gydytoja A. Žaliukienė žada nemažų permainų ir naujovių. Pirmiausia sieks, kad visi trys klinikos aukštai būtų pilnai užimti. Medikė viliasi sustiprinti pulmonologijos pagalbą ne tik klinikoje, bet visame Šiaulių krašte. 
Daugiau dėmesio planuojama skirti intervencinėms procedūroms, vėžio diagnostikai ir gydymui, miego tyrimams, dienos stacionaro veiklai. 
„Ateityje norėčiau, kad būtų įkurtas intensyviosios pulmonologijos skyrius, miego laboratorija, aktyviai taikomos kvėpavimo takų reabilitacinės procedūros,“ - dalijasi planais laikinai klinikai vadovaujanti gydytoja pulmonologė A. Žaliukienė ir neslepia, kad nelengva įsisukti į naujus darbus, įsilieti į naują kolektyvą.  
Pati A. Žaliukienė planuoja ne tik vadovauti klinikai, bet ir tęsti darbą poliklinikoje ir Diagnostikos centro Endoskopijų padalinyje, kur atliks bronchoskopijos procedūras.
Tačiau žmogaus gyvenimas – ne tik darbas. Užvėrus kabineto duris laukia ne mažiau svarbi veikla.
„Man labai svarbu šeima, drauge su vyru Evaldu auginame penkiametį sūnų Pijų“, - sako jauna gydytoja, įsitikinusi, kad gyvenime  svarbu yra darbas, bet šeima – svarbiau. Sukūrusi šeimą su Londone mokslus baigusiu virtuvės šefu Evaldu, šiuo metu gyvena Panevėžyje, bet neatmeta galimybės persikelti gyventi ir į Šiaulius. Zita Katkienė
VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 41) 399 654
Mob. 8 679 663 42
El.p. [email protected]