BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tyrimų atlikimo tvarka dėl COVID-19 ligos gimdyvei ir ją lydinčiam asmeniui: ką svarbu žinoti?

Data

2021 12 27

Įvertinimas
3
cd0f56c57e4909971577fe1e6cbf2367.jpg

Vaikelio gimimas ir jo laukimas – vieni svarbiausių gyvenimo etapų kiekvienai šeimai, tačiau pandeminis laikotarpis keičia kai kuriuos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo aspektus. Todėl dalijamės aktualia informacija apie gimdyvei ir gimdyvę lydinčiam asmeniui atliekamų tyrimų tvarką. Respublikinė Šiaulių ligoninė vadovaudamasi Sveikatos apsaugos ministerijos 2020 m. birželio 17 d. įsakymo aktualia redakcija (pagal kurią parengtas Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus įsakymas) numato, kad gimdyvei ir gimdyvę lydinčiam, artimam asmeniui atvykus į Respublikinę Šiaulių ligoninę paimamas ėminys viruso SARS-CoV-2 tyrimui ir ištiriamas PGR metodu. Gimdyvei tyrimas atliekamas nemokamai, o gimdyvę lydinčiam, artimam asmeniui SARS-CoV-2 tyrimą reikia atlikti jo paties lėšomis, sumokant ligoninės direktoriaus įsakymu nustatytą tyrimo kainą, Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės mokamų paslaugų teikimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka. 

SARS-CoV-2 tyrimo neatlikti, jei:

  • gimdyvė serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir jai SARS-CoV-2 virusas jau nustatytas atlikus tyrimus;
  • gimdyvei ar gimdyvę lydinčiam (artimam) asmeniui viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) buvo atliktas ne vėliau kaip prieš 72 val. ir tyrimo rezultatas buvo neigiamas bei gimdyvė ar gimdyvę lydintis (artimas) asmuo laikėsi izoliacijos reikalavimų bei buvo pateikti tai įrodantys dokumentai;
  • gimdyvė ar gimdyvę lydintis (artimas) asmuo yra pasveikę nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), patvirtintos teigiamu SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) ar SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatu, neturi COVID-19 ligai būdingų simptomų bei neatitinka epidemiologinių COVID-19 ligos kriterijų ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas), bei buvo pateikti tai įrodantys dokumentai.

➡ SARS-CoV-2 tyrimą PGR metodu kartoti jei gimdyvei planuojamas stacionarinis gydymas užtruks ilgiau kaip 48 val., SARS-CoV-2 tyrimą PGR metodu gimdyvei pakartoti ne vėliau kaip po 72 val. nuo paimto pirmojo mėginio PGR tyrimui, datos. Šią tyrimo paslaugą teikti nemokamai. Gimdyvę lydinčiam (artimam) asmeniui, ketinančiam likti kartu su gimdyve ir toliau ligoninėje, PGR tyrimą kartoti ne vėliau kaip po 72 val. nuo paimto pirmojo mėginio PGR tyrimui datos.

➡ Gimdyvei ir/ar gimdyvę lydinčiam (artimam) asmeniui turintiems serologinių antikūnų tyrimų rezultatus ir/ar paskiepytiems viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“), revakcinuotiems, tame tarpe skiepytiems ir persirgusiems COVID-19 liga, SARS-CoV-2 tyrimą PGR metodu atlikti siekiant išaiškinti viruso nešiotojus, stabdyti SARS-CoV-2 viruso plitimą.

➡ Jeigu gimdyvę lydinčio (artimo) asmens SARS-CoV-2 PGR tyrimas atliktas ne Ligoninėje,  atvykus šis laboratorinio tyrimo rezultatą pateikti popierine forma. Priimant šią laboratorinių tyrimų pažymą gimdyvės lydinčio (artimo) asmens duomenis sulyginti su asmens identifikacinio dokumento duomenimis. Įsitikinus kad tai vienas ir tas pats asmuo, laboratorinių tyrimų pažymą įsegti į gimdyvės medicininius dokumentus. Šia tvarka vadovautis lydinčiam (artimam) asmeniui pristatant kitus SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatus atliktus už Ligoninės ribų, pvz.: tais atvejais kai lydintis (artimas) asmuo nori sugrįžti į Ligoninę.

Tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 17 d. įsakymo Nr. V-1504 ,,Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ aktualia redakcija. 

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija.