BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tuberkuliozės prevencija: nuo iniciatyvų pacientams ir šeimos gydytojams iki visuomenės edukavimo

Data

2022 07 14

Įvertinimas
2
fot_.jpg
Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinika džiaugiasi, kad projektas „Tuberkuliozės kontrolės strategijos įgyvendinimo tęsimas Šiaulių mieste 2022“ ir šiais metais, sulaukė Šiaulių miesto savivaldybės rėmimo ir palaikymo (iš kairės: Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovė A. Žaliukienė, Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Konsultacijų skyriaus administratorė V. Gajauskienė).

Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinika džiaugiasi, kad Respublikinės Šiaulių ligoninės projektas „Tuberkuliozės kontrolės strategijos įgyvendinimo tęsimas Šiaulių mieste 2022“, kaip ir pastaraisiais taip ir šiais metais, sulaukė Šiaulių miesto savivaldybės rėmimo ir palaikymo. Projekto įgyvendinimo iniciatyvos jau pradėtos.

Šiuo metu iš projekto lėšų jau nupirkti medikamentai pacientams, besigydantiems ambulatoriškai pagal DOTS (tiesiogiai stebimas gydymo kursas) programą, prieštuberkuliozinių medikamentų pašalinio poveikio mažinimui. Labai svarbus aspektas, jog pradėti tikrinti nedraustieji sveikatos draudimu bei kontaktiniai ir rizikos grupėse esantys asmenys dėl tuberkuliozės. Parengta speciali dalijamoji medžiaga su informacija apie riziką susirgti tuberkulioze bei gydymosi svarbą. Numatyta, kad šie edukacinio pobūdžio informaciniai lankstinukai bus patalpinti ne tik Respublikinės Šiaulių ligoninės informaciniuose stenduose, bet po tam tikrą kiekį jų bus padalinta miesto poliklinikose.

Siekiant glaudžiau bendradarbiauti su šeimos gydytojais, rudenį planuojama organizuoti konferenciją šeimos gydytojams ir slaugytojams, suteikiant daugiau žinių apie tuberkuliozę – informacija apie tai bus paskelbta Respublikinės Šiaulių ligoninės informacinėse platformose, išsiųsta į gydymo įstaigas.

Atpažįstant tuberkuliozės simptomus ir saugant savo ir šalia esančių sveikatą, svarbus visuomenės budrumas, todėl artimiausiu metu miesto žiniasklaidoje planuojami informaciniai straipsniai, įrašai Respublikinės Šiaulių ligoninės informavimo platformose, kurių turinys bus orientuotas į visuomenės edukavimą tuberkuliozės tematika: kaip atpažinti pirmuosius tuberkuliozės požymius bei Respublikinės Šiaulių ligoninės galimybės teikiant pagalbą šiems pacientams, ir paskatinti jau besigydančius pacientus pabaigti pradėtą gydymą iki visiško pasveikimo.

Projekto įgyvendintoja – Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinika – dėkoja Šiaulių miesto savivaldybei už pasitikėjimą ir supratimą, kad tuberkuliozės gydymui ir prevencijai būtinas dėmesys ir visuomenės edukavimas. „Projektas nebūtų sėkmingai realizuojamas be medicinos specialistų komandos – esame dėkingi bendrosios praktikos gydytojams ir slaugytojams už pagalbą, išaiškinant bei gydant tuberkulioze sergančius pacientus“, – sako Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovė A. Žaliukienė.

Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos informacija