BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tarptautinę slaugytojų dieną - su linksmais pasakojimais

Data

2018 05 15

Įvertinimas
0
Sveikatos statistikos, analizės ir skubios konsultacinės pagalbos skyriaus slaugytoją Reginą Bubelienę (viduryje) sveikina ir padėkos raštu už ilgametį darbą apdovanoja medicinos direktorės pavaduotoja slaugai Sigita Klimavičienė (iš kairės) bei medicinos
Sveikatos statistikos, analizės ir skubios konsultacinės pagalbos skyriaus slaugytoją Reginą Bubelienę (viduryje) sveikina ir padėkos raštu už ilgametį darbą apdovanoja medicinos direktorės pavaduotoja slaugai Sigita Klimavičienė (iš kairės) bei medicinos

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso didžiojoje konferencijų salėje surengtas Tarptautinės slaugytojų dienos minėjimas „Įjunk šypseną“. Medicinos direktorės pavaduotoja slaugai Sigita Klimavičienė paragino slaugytojas ir svečius kitaip pažiūrėti į šią šventę: su šypsena, linksma nuotaika, kurią praskaidrino ir apie slaugytojų darbą pasakojami linksmi nutikimai bei šventės dalyvių krūtines paženklinę šypsenėlių lipdukai.  

Kiekviena nusipelno padėkos

Šventę pradėjo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai, kuriuos pakeitė Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas, Antanas Pauliukas. Nors laikinajam gydymo įstaigos vadovui nepavyko prisiminti anekdotų apie slaugytojas, bet vietoje jų papasakojo nutikimus iš savo patirties, kurios,  nutinka gydymo įstaigoje tarp slaugytojų ir pacientų.

Antanas Pauliukas išsakė slaugytojoms ne vieną pagarbos žodį. Anot laikinoji gydymo įstaigos vadovo, slaugytojos yra šviesulys ligoninės, be kurios ligoninė būtų kitokia. „Jūs sunkiai dirbate palatose, guodžiate kiekvieną ligonį, ruošiate juos operacijoms, tyrimams, procedūroms. Tačiau medicinos darbuotojų atlyginimai nesikeičia, jie - maži“, - kalbėjo A. Pauliukas, pastebėdamas, jog kad ir kaip būtų sunku, slaugytojos dirba nuoširdžiai ir myli pacientus.  

„Slaugos darbuotojos visada asocijuojasi su dėmesingumu ir sąžiningumu, nes puikiai žinome, kad jų darbas – ne tik medicinos paslaugos, bet ir gerumas, kupinas vilties ir nešantis savyje daug stebuklingų galių, kurias dovanojate pacientams. Be jūsų visų pastangų ir darbo ligoninė tikrai būtų kitokia. Kiekviena jūsų nusipelno geriausiosios vardo“, - sakė A. Pauliukas ir labiausiai nusipelniusioms slaugytojoms įteikė padėkos raštus.

Pasveikintos ir slaugytojos, pelniusios garbingus apdovanojimus iš LR sveikatos apsaugos ministerijos. Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų vardai suteikti bei nusipelniusių Lietuvos slaugytojų vardai įteikti Nefrologijos – toksikologijos skyriaus vyresniajai slaugytojai Astai Sabaliauskienei bei II chirurgijos skyriaus slaugytojai Reginai Rupšienei.

Sveikinimai ir anekdotai

Linksmus anekdotus apie slaugytojų darbą pasakojo ir pačios slaugytojos. Medicinos direktorės pavaduotoja slaugai S. Klimavičienė taip pat šventinį sveikinimą slaugytojos pradėjo anekdotais apie slaugytojų grožį. Ji teigė, kad slaugytojos išorinis ir vidinis grožis išlieka visą gyvenimą. Tačiau pacientai labiau vertina vidinį medikių grožį, kuris ir parodo, kad pasirinktas darbas slaugytojai patinka.

Sveikino šventės dalyves ir buvę ligoninės Odos ir veneros ligų centro direktorius Vaclovas Vaitkevičius, Šiaulių kolegijos sveikatos fakulteto atstovė, kuri slaugytojų ugdymo įstaigos administracijos vardu dėkojo medikėms už pagalbą, rengiant slaugytojas. Labiausiai šiame darbe pasižymėjusioms slaugytojoms įteikė Sveikatos fakulteto padėkas.

Šventės dalyves sveikino Lietuvos gydytojų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Zinaida Kovaliova ir ragino medikes dirbti kartu, būti vieningoms bei dalintis ta atsakomybe, kuri užgula jų pečius.

Nuoširdžiai slaugos specialistes pasveikino ligoninės kapeleonas, kunigas Darius Marcinkevičius, taip pat papasakojęs anekdotinę situaciją iš savo patirties, gydantis ligoninėje. Dvasininkas labiausiai dėkojo slaugytojoms ne už medicininę pagalbą, bet už paramą ir supratimą, kai reikia suteikti pacientui paskutinį patepimu, kai rūpinasi segančiojo orumu.

Ypač šventės dalyves pradžiugino neseniai ligoninėje susikūrusio medikų choro „Muzica Vite“, vadovaujamo Rimanto Narkaus, sveikinimas, kurį choristai perdavė ne tik žodžiais, bet ir dainomis.   

Kantriausius linksmino juoko jogos instruktorė Ingrida Kazragytė, kvietusi drauge dalyvauti programoje „Įjunkime šypseną“, kurios metu skatinamas atsipalaidavimas, gerinama savijauta.