BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tarkime #AčiūMedikams viešai, o ne slaptai

Data

2022 07 20

Įvertinimas
1
1.png

Respublikinė Šiaulių ligoninė pritaria LR Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) akcijai „#AčiūMedikams viešai, o ne slaptai“, kviečiančiai visus Lietuvos gyventojus nesitaikstyti su korupcija ir prisidėti prie jos šalinimo. Ligoninės pacientai, jų artimieji  - visi, palaikantys ir suprantantys šios akcijos idėją, ligoninėje gydžiusiems, slaugiusiems, prižiūrėjusiems ir sugrąžinusiems į visavertį gyvenimą gydytojams, slaugytojams, slaugytojų padėjėjams kveičiami dėkoti viešai, pasidalinant gražiais žodžiais savo socialiniuose tinkluose, naudojant grotažymę #AčiūMedikams.  Skelbti šią grotažymę savo socialiniuose tinkluose kviečiami ir ligoninės medikai, patvirtinantys, kad kyšio už jų darbą nereikia. 
 „Ligoninėje nemažas darbas antikorupcijos srityje jau buvo ir yra nuveiktas iki man pradedant dirbti šiose pareigose. Dirbdamas ligoninėje tikrai turėsiu veiklos tęsiant pradėtus darbus, tobulinant bei kuriant antikorupcinę ir skaidrią aplinką“, - teigia neseniai šį darbą pradėjęs dirbti  ligoninės korupcijos prevencijos pareigūnas Saulius Skeiverys ir ragina ligoninės pacientus ir jų artimuosius , užmezgusius pagarbų  ryšį su gydančiais medikais, už nelengvą darbą gelbstint sveikatą, o gal net ir gyvybę, atsidėkoti prasmingu žodžiu „ačiū“,  ištariant jį ne tik palatoje, atsisveikinant su medikais, bet ir viešai. 
Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai taip pat raginami stabdyti korupciją sveikatos sistemoje ir savo poziciją paskelbti  socialiniuose tinkluose, naudojant grotažymę #AčiūMedikams.
Viena iš dažniausių korupcijos apraiškų – kyšio davimas ir ėmimas. Tai – neteisėta ir paciento bei gydytojo orumą žeminanti „padėka“. Kur kas geresnė ir prasmingesnė padėka – viešas atsiliepimas.
„Geriausia padėka medikui – vieša padėka! Pradžiuginkite savo mylimą gydytoją, slaugytoją ar kitą sveikatos apsaugos darbuotoją gražiausiais žodžiais socialiniuose tinkluose, naudojant grotažymę #AčiūMedikams. Prasminga padėka ta, kuri puošia internetinę erdvę, o ne gėdingai slepiasi stalčiuje ar kišenėje.“, - teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtame pranešime akcijos, kurios dalyviais gali tapti kiekvienas, palaikantis ligoninėje kuriamos skaidrios aplinkos idėją. 
Raginame visuomenę nesitaikstyti su korupcijos apraiškoms, o, susidūrus su korupcija, apie tai pranešti ligoninės vadovui arba korupcijos prevencijos pareigūnui Sauliui Skeiveriui,   atsakingam už korupcijos prevencijos kontrolę, kilusių klausimų sprendimą ir su tuo susijusių procesų koordinavimą. Prireikus pagalbos ar patarimo bei įtarus korupcijos atvejį, skambinti telef. (8 41) 505 193 arba rašyti  el. p.: [email protected] ; [email protected]

Plačiau apie akciją skaitykite čia:  https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/aciumedikams-viesai-o-ne-slaptai