BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Su nauju vadovu Šiaulių ligoninė ruošiasi atsinaujinti

Data

2018 11 05

Įvertinimas
0
IMG_1659.JPG

„Jaučiu labai didelę atsakomybę“, – tokie buvo pirmieji naujojo Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovo Remigijaus Mažeikos žodžiai, kalbantis su įstaigos kolektyvu. Pirmoji svarbi žinutė pacientams:  mažinamos pacientų priemokos, kad žmonėms už elementarias gydymo paslaugas nereikėtų mokėti  iš savo kišenės. Kolegoms naujasis vadovas pristatė gaires, kaip turėtų keistis ligoninė, kad taptų patrauklesnė ir pacientams, ir darbuotojams. 

Svarbi visam regionui

Šiaulių ligoninė yra didžiausia Šiaurės Lietuvos gydymo įstaiga, kuri teikia antro ir trečio lygio sveikatos priežiūros paslaugas Šiaulių, Telšių ir daliai Panevėžio apskrities pacientų. 53 procentai ligoninėje besigydančių pacientų atvyksta ne iš Šiaulių miesto. Vadinasi, Respublikinė Šiaulių ligoninė yra labai svarbi visam regionui. Pagal biudžetą ligoninė yra trečia šalyje. 2017 m. duomenimis, įstaigos pajamos siekė 49 milijonus eurų.

Nors praėję metai ligoninei, R. Mažeikos žodžiais, buvo neblogi – pasiektas teigiamas finansinis rezultatas, tačiau visumoje finansinė situacija kelia nerimą, lėšomis nepadengtos skolos siekia beveik 2 milijonus eurų.

Problemų netrūksta

Naujasis vadovas įžvelgia ir daugiau problemų. Per trejus metus įstaigos pacientų skaičius mažėjo 8,6 procento. Pernai ligoninė nesuteikė nestacionarinių paslaugų  už 740 tūkstančių eurų. Jeigu šios paslaugos būtų suteiktos, šiemet pavyktų išvengti kreditorinių skolų.

Medikų atlyginimai visoje šalyje augo dėl palankių politinių sprendimų, tašiau Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistai savo atlyginimais negali konkuruoti su Panevėžio ir Klaipėdos ligoninių medikais. Pavyzdžiui, Panevėžio ligoninėje  gydytojų atlyginimai didesni 100 eurų, o slaugytojų – net 150 eurų. Negalėdama mokėti padorių atlyginimų medikams, ligoninė nepritraukia naujų darbuotojų, o augimui, R. Mažeikos žodžiais, žmogiškieji ištekliai būtini. Vadovo skaičiavimu, norint specialistų atlyginimais pasivyti Panevėžį, kasmet papildomai reikėtų 3 milijonų eurų, kai sąskaitoje yra minus 2 milijonai.

R. Mažeika atkreipė dėmesį, kad darbuotojų skaičius įstaigoje 20 procentų didesnis negu kitose panašiose ligoninėse.

Ligoninės struktūra sudėtinga, daug dubliuojančių grandžių, todėl, atlikus darbuotojų apklausą apie darbo organizavimo gerinimą, bus sprendžiama dėl struktūros pritaikymo maksimaliai efektyvinti veiklą.

Nerimą kelia ir kita tendencija – mažėjantis chirurginių operacijų skaičius. Nors aplinkinių rajonų ligoninėse užsidarė chirurgijos skyriai, deja, operacijų mažėja ir Šiaulių ligoninėje.

Be to, korupcijos bylos padarė žalos ligoninės reputacijai. „Stebint situaciją iš šalies, buvo matyti daug negatyvių naujienų, mažai pozityvių“, – konstatavo naujasis vadovas.

„Šiaulių ligoninė, kaip monopolinė paslaugų teikėja regione, turi vidinių problemų. Trys didžiulės Klaipėdos ligoninės, konkuruodamos tarpusavyje, dirba pelningai, pritraukia specialistų, pasiekia ir pacientui, ir medikui gerų rezultatų. Specialistų atlyginimai didesni, ligoninės priverstos dirbti kuo efektyviau“, – apibendrino R. Mažeika.

Naikins nepagrįstas pacientų priemokas

Naujasis ligoninės vadovas įvardijo pirmąjį savo darbą: „Peržiūrėjau mokamų ligoninės paslaugų, teikiamų pacientams, tvarkos aprašą. Priemokas už medicinos paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones pacientams reikia maksimaliai mažinti. Nėra tikslo rinkti pinigų iš pacientų už paprastas medicinos paslaugas, turėsime ieškoti rezervų kitur“.

R. Mažeikos teigimu, ligoninė neturėtų rinkti pinigų iš pacientų, nes visi gyventojai yra sumokėję už sveikatos draudimą ir valstybės garantuojamą bazinį krepšelį privalo gauti nemokamą. Pacientai negali mokėti už tai, kas jau yra sumokėta.

Susigrąžins išvykstančius pacientus

Pagal ligonių kasos statistiką, nepagrįstai daug pacientų iš Šiaulių išvažiuoja gydytis į Panevėžį, Klaipėdą ir kitus regionus, nors kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas šiauliečiai galėtų gauti arčiausiai jų esančioje Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Naujasis direktorius kartu su padalinių vadovais ketina ieškoti pacientų išvykimo priežasčių ir sieks juos susigrąžinti.

„Žinau pavyzdžių, kai ir iš labai gerų klinikų po gydymo išėjęs pacientas nebežino, nuo ko pradėti ir kaip toliau tęsti gydymo procedūras. Reikėtų padėti pacientui orientuotis, efektyviau informuoti apie ligoninėje teikiamas paslaugas, naujoves, inovacijas“, – kvietė direktorius.

Naujojo vadovo iniciatyva bus rengiamas siūlymas Sveikatos apsaugos ministerijai, kad Mažeikių gyventojai galėtų gauti širdies ir kraujagyslių ligų gydymo paslaugas Šiauliuose. Šiuo metu mažeikiškiai pagal klasterių susitarimą yra nukreipiami tik į Klaipėdą, nors Šiauliai yra arčiau, ir pacientas Šiaulių ligoninę galėtų pasiekti greičiau. „Turėtų būti sudaryta galimybė ligoniui patekti į artimiausią ligoninę, o ne į priskirtą pagal  regioną. Tai yra neabejotinas paciento interesas.“, – siūlė R. Mažeika.

Medikų atlyginimai didės

Naujasis vadovas imsis priemonių, kad medikų atlyginimai Šiauliuose pasiektų šalia esančių panašių ligoninių atlyginimų vidurkį. Tai bus įmanoma tik stabilizavus sudėtingą finansinę ligoninės situaciją. Ligoninė ieškos galimybių didinti inovatyvių paslaugų, modernių technologijų plėtrą, leisiančią pacientams suteikti aukštesnės pridėtinės vertės paslaugas.

„Sutarkime, kad investuosime į pridėtinę vertę, kuri generuos pajamas, ir ligoninė dėl to gyvuos geriau. Jūsų siūlomos naujos technologijos turės būti pagrįstos ambicinga paslaugų teikimo plėtra“, –  į kolegas kreipėsi R. Mažeika.   

 Ligoninės skolos panaikinimas ir atlyginimų darbuotojams didinimas, vadovo žodžiais, yra vienas iš svarbiausių prioritetų.

Su Šiaulių meru jau tartasi, kaip pritraukti naujų specialistų į ligoninę. Savivaldybė galėtų prisidėti skirdama lėšų specialistų įsikūrimui Šiauliuose.

Respublikinė Šiaulių ligoninė po penkerių metų

Kalbėdamas apie ligoninę po penkerių metų, R. Mažeika pabrėžė, kad ligoninė turėtų būti tokia, kurią rinktųsi pacientai ir kurioje norėtų dirbti geriausi specialistai. Darbuotojai siektų nuolatinio kokybės gerinimo, partneriai gerbtų ir pasitikėtų, o moderni ligoninės vadyba užtikrintų stabilią finansinę padėtį, kasmet vis daugiau lėšų skiriant inovacijoms.