BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Startavo „Atviros psichiatrijos 2019“ mėnesio renginiai

Data

2019 10 08

Įvertinimas
0
DSC03218.JPG
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos vadovė Ilona Pavlavičienė (viduryje) drauge su vyresniąja slaugos administratore Laimute Onute Mikelevičiene (kairėje) ir Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto dekane Ginta Gerikaite pristatė „Atviros psichiatrijos 2019“ mėnesio renginius, raginančius labiau pažinti psichikos ligas. Zitos Katkienės nuotr.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje jau ketvirtus metus organizuojami renginiai, skirti Atviros psichiatrijos mėnesiui. Šį kartą klinikos specialistai drauge su Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentais rengia anonimines ir nemokamas konsultacijas vaikams, paaugliams, suaugusiems pacientams bei jų artimiesiems. Atviros psichiatrijos mėnesio 2019 renginius vainikuos Psichikos sveikatos dienos minėjimo popietė, subursianti tuos, kas domisi psichikos sveikata.

Psichikos ligų stigmai mažinti

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos rugsėjo 10 -osios ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos spalio 10-osios, kuri Lietuvoje minima jau antrąjį dešimtmetį. Anot Ilonos Pavlavičienės, Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos vadovės, tai psichikos ligų ir jų gydymo stigmos mažinimo iniciatyva, kuria siekiama supažindinti visuomenę su šiuolaikinės psichiatrijos pasiekimais, paskatinti žmones laiku kreiptis tinkamos pagalbos.

Gydymo įstaigos vadovė pastebi, jog dar šias ligas ir jų gydymą lydinti stigma: žmonės dar dažnai gėdijasi savo ligos, bijo, kad bus gydomi prieš jų valią, kad dėl psichikos sutrikimo bus apribotos jų teisės. Psichikos sveikatos specialistai daro daug, kad šis mastymas keistųsi ir kviečia domėtis psichiatrija ir psichikos sveikata bei kuo daugiau sužinoti apie psichiatrijoje taikomų metodų įvairovę.

Ketverius metus Psichiatrijos klinikos specialistai vykdė renginius drauge su P. Višinskio bibliotekos darbuotojais, surengus pacientų darbų parodą pelnytas net LR Sveikatos apsaugos ministerijos diplomas už antikorupcijos veiklą. Psichiatrijos klinikos vyresnioji slaugos administratorė Laimutė Onutė Mikelevičienė, pristatydama penktą kartą rengiamos psichiatrijos mėnesio renginius, sakė, jog šį kartą nuspręsta imtis veiklos drauge su Šiaulių kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto studentais. Sveikatos priežiūros fakultete, kuriame bus teikiamos anoniminės ir nemokamos paslaugos, eksponuojama ir Psichiatrijos klinikos pacientų darbai – piešiniai ir paveikslai, dovanoti klinikai, gydantis sielos ligas.

„Džiaugiuosi, kad dekanė priėmė mus ir suteikė galimybę bendradarbiauti su jaunimu“, - dėkojo L. O. Mikelevičienė Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto dekanei Gintai Gerikaitei.

Drauge ir specialistas, ir studentas

Atviros psichiatrijos rengėjai tradiciškai organizuoja anoniminių ir nemokamų paslaugų teikimą pacientams ir jų artimiesiems. Tik šį kartą konsultuos ne tik specialistas, kuris pateiks praktines rekomendacijas pagalbos ieškančiam  žmogui, bet ir studentas - būsimasis sveikatos priežiūros specialistas, kuris pateiks pačią naujausią psichiatrijos mokslo informaciją apie psichikos sveikatos sutrikimus.

Aktyviai renginiuose nusiteikęs dalyvauti ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto internas Tautvydas Juodeika, pasirengęs kalbėti su ieškančiais informacijos apie priklausomybes, jų atpažinimo būdus ir pagalbą.

Tikimasi, kad į pokalbius su studentais bei klinikos specialistais ateis ne tik pacientai, jų artimieji, bet ir akademinė bendruomenė, kolegijos studentai. Anoniminės ir nemokamos konsultacijos, audiovizualinės relaksacijos užsiėmimai, bus rengiami Moters ir vaiko klinikoje (Architektų g. 77, Šiauliai) bei Šiaulių Valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete (M.K. Čiurlionio g. 16, Šiauliai). Visi, kurie domisi psichikos sveikata, kviečiami ir į Psichikos sveikatos dienos minėjimo popietę, kuri spalio 10 d. 14 val. vyks Sveikatos priežiūros fakulteto erdvėje prieš konferencijų salę.

„Ši partnerystė labai svarbi, o idėja – priimtina abiems pusėms“, - sakė dekanė G. Gerikaitė, pritardama medikių išsakytai minčiai, kad trūksta visuomenėje tolerancijos kitokiam žmogui, stinga ir supratimo apie psichikos ligas. O studentams puiki galimybė stiprinti socialinius, visuomeninius gebėjimus, dar labiau nei per paskaitas pasirengti sutikti kitokį žmogų, kurių būsimųjų medikų kelyje tikrai nestigs.

 

 

Šiaulių Valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas

(M.K. Čiurlionio g. 16, Šiauliai), 122 kab.

ANONIMINĖS IR NEMOKAMOS PASLAUGOS

 

DATA, LAIKAS, VIETA

TEMA

SPECIALISTAS

Spalio 4 d.
nuo 1400 iki 1500 val.

 

Psichosocialinė reabilitacija, taikymas, kaip ir kur gauti šias paslaugas

Inga Laurinavičiūtė,
Auksė Laurutytė,

Laimutė Onutė Mikelevičienė

Spalio 7 d. 1300 – 1400 val.

Socialinė pagalba psichikos ligomis sergantiems žmonėms

Lina Lešinskienė

Spalio 7 d. 1400 – 1500 val.

 

Depresija, terapinis bendravimas su žmogumi, kuris serga depresija

Eglė Razumaitė,

Ona Keserauskaitė

Spalio 7 d. 1500 – 1600 val.

Apsvaigimo nuo psichiką veikiančių medžiagų ištyrimo galimybės

Ilona Eismontienė

Spalio 8 d.,
1300 – 1400 val.

(311 kab.)

Audiovizualinės relaksacijos patirtis

(kviečiame dalyvauti praktiniame užsiėmime)

Janina Sidabrienė

Spalio 8 d. 1300 – 1400 val.

Sveikatos paslaugų įvairovė ir prieinamumas. Pacientų teisės

Laimutė Onutė Mikelevičienė,

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentai

Spalio 8 d. 1400 – 1500 val.

Psichozės, artimųjų pagalba pacientui remisijos metu ir atkryčio prevencija

Laura Kiušaitė,

 Asta Petrauskienė

Spalio 9 d.,
1300 – 1400 val.

(311 kab.)

Audiovizualinės relaksacijos patirtis

(kviečiame dalyvauti praktiniame užsiėmime)

Janina Sidabrienė

Spalio 9 d. 1300 – 1400 val.

Priklausomybės, atpažinimo būdai ir pagalba

Tautvydas Joteika

Spalio 9 d. 1400 – 1500 val.

Demencija sergančių žmonių slaugymas

Birutė Laucevičienė

Spalio 10 d. 14 val.

(Erdvė prieš konferencijų salę)

Psichikos sveikatos dienos minėjimo popietė

Pacientai, visi, kas domisi  psichikos sveikata,  Šiaulių Valstybinės kolegijos darbuotojai, studentai bei sveikatos priežiūros specialistai

 

 

MOTERS IR VAIKO KLINIKA (Architektų g. 77, Šiauliai)

 

Aistė Mažeikienė -vaikų medicinos psichologė

Pagalba vaikams  ir paaugliams, patyrusiems fizinį, seksualinį ir psichologinį smurtą

 

Spalio 10 d. nuo 1300 val. iki 1400 val.

Vaikų ir paauglių psichiatrijos skyrius, Dienos stacionaras,     11 kabinetas

 

Informaciją teikia Psichiatrijos klinikos:

  • Vyresnioji slaugos administratorė L. O. Mikelevičienė, tel. 841 524 191
  • Dokumentų valdymo ir klientų aptarnavimo vyresn. specialistė, tel. 841 524 181