BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Šiauliuose gimė pirmas šalyje kūdikis, sergantis COVID-19 liga

Data

2020 11 17

Įvertinimas
0
DSC04666.JPG
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Naujagimių skyriaus koordinatorė, gydytoja neonatologė Vaida Aleksandravičienė sako, kad naujagimių, infekuotų koronavirusu, gydymui skyrius yra pasirengęs. (Z. Katkienės nuotr.)

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje gimusiai naujagimei nustatyta COVID-19 liga. Į spaudos konferenciją susirinkusiems žurnalistams klinikos Naujagimių skyriaus koordinatorė gydytoja neonatologė Vaida Aleksandravičienė teigė, kad COVID-19 testas buvo atliktas pirmą parą po kūdikio gimimo, kai buvo gautas gimdyvei atlikto testo rezultatas, kuris buvo teigiamas. 
Pasak gydytojos, 3,5 kilogramo svėrusios naujagimės sveikatos būklė kėlė nerimą tik pirmą parą, nes mažylės nosytė buvo paburkusi, skyrėsi sekretas. Naujagimių skyriaus darbuotojos dvi paras intensyviai stebėjo mergaitę: buvo dažniau atliekami kvėpavimo funkcijos testai, bendra būklė buvo vertinama kas aštuonias valandas. Būklė  buvo stabili, jokių sveikatos problemų nekilo, tad po keturių parų abi su mama išvyko namo.
Infekuotų koronavirusu bei COVID-19 sergančių naujagimių gydymui skyriuje yra skirti du inkubatoriai. Gydymo įstaigoje yra įrengtos izoliacinės gimdyklos ir izoliacinės palatos, skirtos COVID-19 sergančioms gimdyvėms.