BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Šiaulių ligoninėje paminėta Pasaulinė ligonių diena

Data

2017 02 13

Įvertinimas
0
DSC09514.JPG

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salę, kur buvo minima pasaulinė ligonių diena,  rinkosi ne tik medicinos darbuotojai ir ligoninės pacientai, bet ir gydymo įstaigoje viešėjęs LR sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, viceministrė Gintarė Šakalytė, Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė bei kiti sveikatos apsaugos ministerijos bei Seimo nariai.

Pasaulinei ligonių dienai, pasaulyje minimai jau 25-ąjį kartą, šv.Mišias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, koncelebravo generalvikaras kunigas Saulius Matulis, Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris kunigas Evaldas Alūza, VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės kapelionas kunigas Darius Marcinkevičius.

Šių metų Pasaulinei ligonių dienai popiežius Pranciškus išrinko temą: „Stebėjimasis Dievo darbais:  Didžių dalykų padarė man Viešpats...“  Vyskupas E. Bartulis kreipėsi į susirinkusiuosius, sakydamas, jog ši diena teikia puikią progą atkreipti dėmesį į popiežiaus išsakytus žodžius, kurie ragina labiau pasirūpinti ligonių ir apskritai kenčiančiųjų padėtimi ir kviečia šeimos narius, sveikatos apsaugos darbuotojus ir savanorius, kurie triūsia ligonių labui, padėkoti Viešpačiui už gautą pašaukimą lydėti sergančius brolius ir seseris. Vyskupas stiprybės linkėjo ir ligoninės medicinos darbuotojams, kurių kasdienybė – rūpintis sergančiaisiais, kenčiančiais.

Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė Vaiva Makštutienė, pasibaigus šv. Mišioms,  dėkojo vyskupui E. Bartuliui už jautrius žodžius, suteikiančius darbuotojams stiprybės, daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, dirbant nelengvą darbą.

Po šv. Mišių vyskupas E. Bartulis drauge su ligoninėje viešėjusiu LR sveikatos apsaugos ministru A. Veryga ir kitais svečiais apsilankė ligoninės koplytėlėje bei įvertino čia esančias sąlygas melstis ligoninės pacientams bei jų artimiesiems.

Pasaulinės ligonių dienos dalyviams giedojo Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos liturginis choras, vadovaujamas Rolandos Kalakauskienės.

Zita KATKIENĖ
VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė