copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Šiaulių ligoninė pirmoji Lietuvoje pradėjo taikyti inovatyvų insulto gydymo protokolą

Data

2020 08 21

Įvertinimas
0
img-1822.jpg
Respublikinė Šiaulių ligoninė pirmoji visoje šalyje pradėjo vadovautis karščiavimo, glikemijos, rijimo protokolu. Per beveik du mėnesius protokolas buvo taikomas apie 75 procentams visų Neurologijos skyriaus pacientų.

Respublikinė Šiaulių ligoninė nuo liepos 1 dienos pradėjo taikyti inovatyvų karščiavimo, glikemijos, rijimo protokolą. Šis protokolas skirtas per pirmąsias 72 valandas įvertinti insulto ištikto paciento būklę ir pašalinti rizikas, kurios didina mirties tikimybę.
Pagal protokolą, kiekvienas dėl insulto ligoninėje atsidūręs pacientas yra stebimas personalo, jam matuojama temperatūra, cukraus kiekis kraujyje bei nustatoma ar žmogus turi rijimo sutrikimų. Pirmieji šį protokolą sudarė Australijos medikai, kurie atliko tyrimą.

„Jie nustatė, kad, pavyzdžiui, apie pusė insulto pacientų karščiuoja. O pakilusi temperatūra net kas antram pacientui reiškia mirtį, – sako gydytoja neurologė Erika Galvanauskaitė. – Protokolas tam ir skirtas, kad mes tas būkles pamatytume ir galėtume jas koreguoti, kad sumažintume liūdniausias tikimybes“.

Pastebėjus, kad pacientas karščiuoja, turi padidėjusį cukraus kiekį ar rijimo sutrikimų, medikai nedelsiant šalina šias rizikas. Visa tai sergančiajam padidina tikimybę ne tik išgyventi, bet ir tolesnį gyvenimą gyventi be itin sunkių pasekmių. 

Tyrimai atskleidė, kad panaikinus protokole nurodytas rizikas beveik 16 procentų sumažėja mirčių ir neįgalumo atvejų. Taip pat gerėjant paciento būklei sutrumpėja ligoninėje praleidžiamas laikas.

Respublikinė Šiaulių ligoninė pirmoji visoje šalyje pradėjo vadovautis karščiavimo, glikemijos, rijimo protokolu. Per beveik du mėnesius protokolas buvo taikomas apie 75 procentams visų Neurologijos skyriaus pacientų.