BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė palydėjo senuosius metus

Data

2021 12 29

Įvertinimas
1
DSC06861.JPG
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė, sveikindama bendruomenės narius, džiaugėsi gerėjančiu psichologiniu klimatu, didėjančiais slaugytojų atlyginimais, puikiai organizuotu COVID-19 sergančiųjų gydymu. (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Besibaigiančių metų šventinis laikotarpis skatina stabtelti, susikaupti, įvertinti praėjusius metus, aptarti nuveiktus darbus, pasidžiaugti laimėjimais, pasiekimais. Ne išimtis ir Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė, susirinkusi į šventinį renginį „Šildančios Kalėdos“, kurio metu nestigo ne tik sveikinimų, linkėjimų ir puikios nuotaikos. Renginį pradėjusi viešųjų ryšių specialistė Sonata Tenytė kvietė į simboline eglute padabintą sceną ligoninės vadovus, svečius, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos vokalinio ansamblio „Fresco“ narius, vadovaujamus Aušros Kardašienės, bei visus renginio dalyvius, kuriems tradiciškai dalinta žvakės liepsnelė, pasklidusi į visus ligoninės skyrius ir pasidalinta su tais, kurie negali pasitraukti iš darbo vietos.


Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos vokalinio ansamblio „Fresco“, vadovaujamo Aušros Kardašienės, nariai medikus džiugino nuotaikingomis melodijomis. (Zitos Katkienės nuotr.)

Išskirtinis dėmesys – savijautai
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė, sveikindama bendruomenę su ateinančiomis ir jau bepraeinančiomis šventėmis, didelį dėmesį skyrė gerėjančiai psichologinei medikų bendruomenės būsenai. Neseniai pradėjusi vadovauti ligonei direktorė jau spėjo įsitikinti, kad dirbti tenka vienoje geriausių ligoninių. Tačiau neišvengiama ir sunkumų. „Ligoninė teikia
didelį spektrą paslaugų: ambulatorinių konsultacijų, įvairaus sudėtingumo operacijų, procedūrų, intervencijų. Darbas labai išvargina ir prastėja mūsų emocinė sveikata. Dėl didelio darbo krūvio, dėl naštos, kurią visuomenė mums suteikia, patikėdamas savo sveikatos problemas, vieniems teikia pasitikėjimo ir stiprybės, o kitą išvargina. Tuomet blogėja ir paslaugų kokybė, ko ypač stengiamasi išvengti“, - teigė gydymo įstaigos vadovė ir patikino, kad dėl gerėjančio psichologinio klimato daroma labai daug. Gydymo įstaigoje organizuota daug kursų, kuriuos iniciavo ir pati ligoninė ir darbdavys – sveikatos apsaugos ministerija. Medikai ir kiti bendruomenės nariai aktyviai juose dalyvavo, įvairių kursų klausytojams išdalinta per 800 pažymėjimų. Sudaryta galimybė nemokamai naudotis ir anoniminėmis psichoterapeutų paslaugomis. Ligoninėje įdarbinta direktorės patarėja žmogiškųjų išteklių klausimais, į kurią galima kreiptis, iškilus konfliktinėms situacijoms. 


 

Žvakės liepsnelę šventės dalyviams dovanojo ligoninės vadovė Česlova Špūrienė ir šventėje dalyvavę dvasininkai. (Zitos Katkienės nuotr.)

Padėkos ir galimybės
Didelis dėmesys tenka covidinių pacientų gydymui, nes Respublikinė Šiaulių ligoninė yra ne tik viena iš penkių šalies ligoninių, kuriose gydomi sunkiausios būklės ligoniai, bet ir organizuojanti bei koordinuojanti COVID-19 sergančiųjų gydymą visoje Šiaulių apskrityje. 
„Pradėjusi dirbti ligoninėje pamačiau, koks didelis krūvis tenka COVID-19 reanimacijai, terapijos skyriams, kuriuose gydomi sergantieji COVID-19 liga. Šiai sričiai susitelkė visa ligoninė, nes ir kitų skyrių medikai dalinasi tuo krūviu nuo pat pandemijos pradžios: eina ir dirba po keletą savaičių ar net mėnesių sunkiausiuose baruose“, - dėkojo gydymo įstaigos vadovė ir džiaugėsi rezultatais.  Dalyvaudama sveikatos apsaugos ministerijos posėdžiuose ir matydama kaip tvarkosi kiti regionai, pastebėjo, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir visoje Šiaulių apskrityje situacija valdoma puikiai. 
Direktorė Č. Špūrienė dėkojo už pasiaukojanti darbą ne tik medikams, bet ir Ūkio skyriaus darbuotojams, administracijos specialistams, vyresniems kolegoms ir, žinoma, jaunimui, nes visų pastangos labai svarbios,  kad darbas ligoninėje vyktų sklandžiai.  Pasidžiaugta ir naujomis galimybėmis: „Mums pavyko Kalėdinę dovaną įteikti mūsų slaugytojoms: pagal galimybes pakelti jų atlyginimai“, - sakė ligoninės vadovė ir kitiems vilčių suteikė, sakydama, kad ateityje iš ligoninės vidinių resursų žadama kelti atlyginimus ir kitiems darbuotojams. 
„Jei jūs jausitės gerai, tai gerai jausis ir mūsų pacientai“, - teigė ligoninės vadovė Č. Špūrienė. 

Ligoninės darbuotojus Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis pasveikino  netradiciškai – poeto Bernardo Brazdžionio ketureiliu.  (Zitos Katkienės nuotr.)

Šventiniai ligoninės reikalai
Ligoninės darbuotojus pasveikino ir Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis, pasveikinęs susirinkusius netradiciškai – poeto Bernardo Brazdžionio ketureiliu.  
„Šiandien persipina džiaugsmo ir liūdesio diena. Šiandien mes atsisveikinome su gydytoju, Šiaulių miesto garbės piliečiu Alfonsu Stakėnu – nepaprastu gydytoju, legenda, kuris 52 metus darbavosi ligoninėje, iš kurių 41-erius metus buvo Urologijos skyriaus vedėju. Sulaukęs 97-erių metų, iš kurių prasmingiausius skyrė uoliam darbui, kurį pats vadino gyvenimo druska, atsisveikino“, - dalinosi vyskupas atsisveikinimo nuotaika ir linkėjo visiems darbuotis iš širdies, kaip Viešpats moko. 
Ligoninės kapeleonas Tomas Keldušis taip pat kupinas dėkingumo. „Per prasmingas keturias Advento savaites teko aplankyti daug ligonių, kurie savo noru nusprendė priimti ligonio sakramentą, kiti buvo paraginti savo artimųjų ar jūsų – medicinos personalo“, - dėkojo kapeleonas visiems, kurie rūpinasi pakviesti kunigą prie sergančiųjų lovos. 
Susirinkusius pasveikino ir direktoriaus pavaduotojas medicinai Gintaras Kramilius, direktoriaus pavaduotoja administravimui Aušrelė Šalkauskienė, vyriausioji slaugos administratorė Sigita Klimavičienė. Bene nuotaikingiausi sveikinimai kolegoms, susirinkusiems didžiojoje konferencijų salėje,  atskriejo iš pačių skyrių. Videofilmukuose, pavadintuose „Šventiniais ligoninės reikalais“ medikai sveikina vieni kitus nuoširdžiai ir nuotaikingai. Skirstėsi šventės dalyviai, nešini rankose liepsnojančią žvakę – ilgus metus gyvuojanti liepsnelės pasidalijimo ceremonija vienija medikų bendruomenę ir šildo.  

 

  

 

    

  

 

Žvakių liepsnelė netruko pasklisti po visą ligoninę, skleisdama šilumą ir nuoširdžią bendrystę. (Zitos Katkienės nuotr.)

 

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 41) 399 654
Mob. 8 679 663 42
El.p. [email protected]