BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi Europos Parlamento narys Juozas Olekas

Data

2021 12 22

Įvertinimas
0
268551803_891852381328703_6356842401302323468_n.jpg

Gruodžio 22 d. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi Europos Parlamento narys Juozas Olekas, jo padėjėja Šiauliuose Roma Janušonienė, taip pat Modesta Petrauskaite – Panevėžio savivaldybės tarybos narė, J. Oleko padėjėja. Vizito metu europarlamentaras  bendravo su Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovais – direktore Česlova Špūriene, pavaduotoju medicinai Gintaru Kramiliumi, kitais klinikų, skyrių vadovais ir koordinatoriais. Aplankytas Skubiosios medicinos pagalbos skyrius, taip pat skyriai Chirurgijos klinikoje.

„Vizitas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje truko trumpiau nei norėtųsi, tačiau aplankyti skyriai, padaliniai, žmonės paliko labai šiltą įspūdį – džiugu stebėti draugiškai besišnekučiuojančius kolegas, įsilieti į tuos pokalbius, matyti, kaip stiprinama vidinė komunikacija bendruomenėje. Ligoninės direktorė pasidalijo, kad per pastaruosius mėnesius vidinei bendravimo kultūrai ir skyrių, padalinių vadovų lyderystės kompetencijoms buvo skiriama itin daug dėmesio. Visi darbuotojai turėjo galimybę dalyvauti įvairiuose kontaktiniuose arba nuotoliniuose mokymuose, seminaruose, atvirose diskusijose, kuriuos inicijavo ligoninė arba Sveikatos apsaugos ministerija“, – įspūdžiais dalijosi europarlamentaras. 

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Č. Špūrienė atkreipė dėmesį, kad emocinio balanso gerinimas itin svarbus: „Emocinės atmosferos darbe gerinimas yra mūsų prioritetinė sritis, kuri imli laikui ir pokyčiai neateina taip greitai, kaip norėtųsi. Tačiau, per palyginus trumpą laiką, šioje srityje įvedėme daug naujovių apie kurias norisi kalbėti, dalintis diskutuoti – esame atviri visuomenei. Visai neseniai baigėsi kelias savaites trukę konfliktų valdymo mokymai mediacijos metodu, supervizijų grupių seminarai, savižudybių prevencijos, komunikacijos mokymai ir daugelis kitų. Vertingi ir reikalingi mokymai finansuojami Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva. Ligoninė taip pat investuoja į kursus, mokymus. Darbuotojai turi galimybę kreiptis emocinės pagalbos į ligoninės psichologus, psichoterapeutus, teikiama ir anoniminė išorės specialistų psichologų pagalba, galimybė kalbėtis apie esamas problemas su direktoriaus patarėja žmogiškųjų išteklių valdymo klausimu“.

Papildydamas savo mintis J. Olekas atkreipė dėmesį į jaunųjų specialistų pritraukimo problematiką mažesnėse šalies gydymo įstaigose ir būtinybę stiprinti, palaikyti didžiausią regione gydymo įstaigą – Respublikinę Šiaulių ligoninę: „Laikausi nuomonės ir visada stengiuosi perteikti tokią mintį – atriškime rankas gydytojams, suteikime jiems daugiau galimybių veikti, realizuoti savo matymą, kaip turi veikti gydymo sistema ir, apskritai, kaip turi vykti darbas su pacientais. Svarbu nepamiršti, kad nemaža dalis naujovių į didžiuosius Lietuvos gydymo centrus ateina iš regionų. Pavyzdžiui, sanarių protezavimas prasidėjo Šakiuose, paskui Telšiuose ir tik vėliau dar labiau sustiprėjo Kaune ir Vilniuje. Tai vyksta, kai jauni specialistai gauna galimybę pasireikšti, kai gali dirbti su inovatyvia įranga, turi sąlygas mokytis ir tobulėti. Kalbant apie ateities perspektyvas ir šios, pagrindinės gydymo įstaigos šiaurės Lietuvos regione stiprinimą, norisi dar didesnio Sveikatos apsaugos ministerijos dėmesio. Omenyje turiu ligoninės infrastruktūros atnaujinimą koncentruojantis ne tik į, tarkime, senos statybos pastatų kosmetinį atnaujinimą, tačiau dar daugiau palaikymo realizuojant šiuolaikiškus inovatyvius projektus, visiškai naujas gydymo erdves miesto ir regiono pacientams“.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija