BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Respublikinėje Šiaulių ligoninėje daugėja COVID-19 pacientų – gali nukentėti planinės paslaugos

Data

2021 08 19

Įvertinimas
0
IMG_0646.jpg

Respublikinė Šiaulių ligoninė yra viena iš penkių šalies gydymo įstaigų, dirbanti su sunkiausios būklės COVID-19 sergančiais ligoniais. Prasidėjusią ketvirtąją pandemijos bangą patvirtina ir augantis ypač sunkios būklės pacientų, gydomų Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, skaičius. Neišvengiama ir netekčių, nuo kurių apsisaugoti pirmiausia gali patys pacientai, pasiskiepydami nuo koronaviruso.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje stebimas COVID-19 liga sergančių pacientų augimas. Šiuo metu čia gydoma 41 COVID-19 liga sergančių pacientų – 34 iš jų stacionarizuoti Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriuje, 7 – gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš hospitalizuotų COVID–19 liga sergančių pacientų pilna vakcinos doze pasiskiepiję 4 žmonės. Pacientų amžiaus vidurkis – 67 m., o jauniausio paciento amžius – 26 m. Savaitės pradžioje  ligoninės Moters ir vaiko klinikoje Akušerijos skyriuje naujagimį pagimdė moteris, kuriai buvo patvirtintas COVID–19 virusas.

Didžiausia regione gydymo įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė – gydo visus regiono gyventojus, sergančius COVID-19 liga. Daugiausia pacientų atvežama iš Mažeikių, Plungės, Telšių, taip pat daugėja pacientų iš Radviliškio, Kelmės, Joniškio, Pakruojo.

COVID-19 infekcija sergantiems pacientams Respublikinėje Šiaulių ligoninėje yra skirti 2 skyriai, o tai šiuo metu sudaro 50 lovų. „Apie 75 proc. kovidiniams pacientams skirtų lovų šiuo metu jau užimta. Atidžiai sekame situaciją – susirgimų skaičiui mieste ir regione augant esame pasirengę didinti lovų skaičių COVID-19 pacientams, tačiau dėl to gali nukentėti kai kurios planinės paslaugos. Prieš keletą savaičių pasidžiaugę atidarytu Pulmonologijos skyriumi Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje, darbą turėjome perplanuoti ir skyriuje stacianarizuojami COVID-19 liga pacientai. Praėjusią parą hospitalizuota 14 pacientų, todėl jau tenka perorganizuoti ir kitų skyrių darbą, keičiant jų lokalizaciją, perskirstant personalą. Tai kelia papildomas įtampas, tačiau persitvarkymo darbai vyksta sklandžiai. Nepaisant visų pasikeitimų, planinis darbas vyksta įprastu ritmu, paslaugų apimtys kol kas nemažinamos – tai išsaugoti labai svarbu. Respublikinė Šiaulių ligoninė yra didžiausia gydymo įstaiga šiaurės Lietuvos regione, todėl sveikatos paslaugų kokybę, prieinamumą ir skubią pagalbą turime užtikrinti išties dideliam šio regiono gyventojų skaičiui. Taigi valdant situaciją labai svarbu, kad pasinaudoję ankstesne patirtimi, šiuo metu kylančios ketvirtos pandemijos bangos metu prisidėtų atraminės regiono ligoninės. Su ligoninių vadovais jau pradėjome diskusiją“, – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoja Zinaida Kovaliova atkreipia dėmesį, kad svarbu suprasti, jog pasiskiepydami saugome save, esančius šalia, o susirgus – ligos indikacijos daug švelnesnės ir greičiau sveikstama. „Šiuo metu pastebime, kad stacionarizuoti vidutinio amžiaus pacientai, sunkesne COVID-19 forma serga ir jaunesnio, 40 m. amžiaus, žmonės. Didžioji dalis – nepasiskiepiję. Dauguma ligoninėje gydomų COVID-19 pacientų nėra nusiteikę prieš skiepus, bet pasakojo delsę skiepytis, atidėliojo dėl gluminančio įvairios informacijos srauto, neigiamų pasisakymų apie skiepus viešojoje erdvėje. Trūko ir šeimos gydytojų įsitraukimo ir paskatinimo pasiskiepyti. Pacientai apgailėstauja, kad nepasiskiepijo, nes tai galėjo padėti lengviau persirgti šia liga ar visai nesusirgti“, – mintimis dalijasi gydytoja Z. Kovaliova.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija