BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Respublikinė Šiaulių ligoninė stiprina anesteziologijos ir intensyviosios terapijos rezidentūros bazę

Data

2021 02 15

Įvertinimas
1
zurnalistai.jpg

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės (V. Kudirkos g. 99) Kardiologijos centro fojė vasario 17 d. (trečiadienį) 11.00 val. spaudos konferencija dėl Respublikinėje Šiaulių ligoninėje įkurtos anesteziologų reanimatologų mokymo bazės bei Anestioziologijos ir intensyviosios terapijos centro įkūrimą. 

Naujoves pristatys:

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika
Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovo pareigas laikinai einantis anesteziologas reanimatologas Andrius Bubliauskas. 


Respublikinė Šiaulių ligoninė – sveikatos apsaugos ministerijos bei švietimo ministerijos patvirtinta internatūros ir rezidentūros bazė. Sudarytos bendradarbiavimo sutartys su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Šiuo metu gydymo įstaigoje rezidentūrą atlieka 12 jaunesniųjų ir vyresniųjų gydytojų rezidentų. 
Tam, kad  gydymo įstaigoje būtų tinkamos sąlygos mokyti būsimuosius gydytojus, sukomplektuotos visos medicinos technologijos bei sudarytos tinkamos sąlygos. Ligoninėje įdiegtos visos aukščiausio lygio technologijos, puikios diagnostikos ir gydymo galimybės, tad sukurta patraukli bazė ne tik mokytis būsimiesiems medikams, bet ir dirbti.
Į Respublikinę Šiaulių ligoninę internai ir rezidentai atvyksta iš Vilniaus universiteto medicinos fakulteto bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto. Su medikų mokymo įstaigomis sudarytos sutartys. Jaunimas ateina su naujomis šiuolaikinėmis žiniomis, patyrę gydytojai turi didelį bagažą praktikos. Ir tai labai dera, nes medicina yra tokia sritis, kur be praktikos pradėti savarankiškai dirbti gali ir nepavykti. 
Teisiškai rezidentai savarankiškai dar ne viską gali daryti. Rezidentūra yra dviejų pakopų – jaunesnysis ir vyresnysis rezidentas. Skiriasi pagal studijų metus ir pagal praktinius įgūdžius.  Ligoninėje yra sudarytos visos galimybės pajusti gydytojo darbo kasdienybę. Respublikinė Šiaulių ligoninė yra įvairių sričių rezidentų mokymo bazė – čia dalį rezidentūros atlieka būsimieji terapeutai, chirurgai, ortopedai, traumatologai, ginekologai, vaikų ligų gydytojai, kardiologai . 
Neseniai Respublikinė Šiaulių ligoninė patvirtinta ir anesteziologų reanimatologų rezidentūros mokymo baze.  

Šiuo metu Ligoninėje rezidentūrą atlieka:
1.    Jokšas Augustinas,     Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius    Vyresnysis gydytojas rezidentas.
2.    Matulevičius Arūnas,    Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius    Vyresnysis gydytojas rezidentas
3.    Litvinaitė - Mogulevičienė Eglė,    Vidaus ligų skyrius    Vyresnysis gydytojas rezidentas
4.    Plungienė Sigita,    Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius    Vyresnysis gydytojas rezidentas
5.    Vilšinskaitė Donata Saulė,    Ginekologijos skyrius    Vyresnysis gydytojas rezidentas
6.    Wojczulis Dainius,               Ginekologijos skyrius    Vyresnysis gydytojas rezidentas
7.    Žarskis Edgaras,               Chirurgijos skyrius                        Vyresnysis gydytojas rezidentas
8.    Birutis Justas,    Gastroenterologijos-enddokrinologijos skyrius    Vyresnysis gydytojas rezidentas        
9.    Galkuvienė Toma,    Nefrologijos-tokslikologijos skyrius Jaunesnysis gydytojas rezidentas
10.    Masys Šarūnas,    Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius Jaunesnysis gydytojas rezidentas
11.    Pociuvienė Gabrielė, Širdies ir kraujagyslių centras     Jaunesnysis gydytojas rezidentas
12.    Ruželytė Inga,    Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos skyrius  Jaunesnysis gydytojas rezidentas