copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Respublikinę Šiaulių ligoninę pasiekia apsaugos priemonių siuntos

Data

2020 04 06

Įvertinimas
0
DSC03926.JPG
Vienam kartui apsirengti sergančiojo COVID-19 ligonio vizitacijai gydytojui prireikia didelio kiekio vienkartinės aprangos.  (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Respublikinę Šiaulių ligoninę pasiekia asmeninių apsaugos priemonių siuntos. Tai ir iš valstybės rezervo gautos siuntos, atkeliavusios į Lietuvą iš Kinijos, ir ligoninės rėmėjų: įmonių bei fizinių asmenų dovanos. Medikai nuoširdžiai dėkoja besirūpinantiems jais šiuo sunkiu laikotarpiu, kai medicinos priemonių, be kurių medicinos bei kitas ligoninėje dirbantis personalas negali dirbti nei minutės, poreikis auga kasdien.   
Siunta iš valstybės rezervo
Ypač didelė paspirtis ligoninei, kai pasiekė siuntos, atkeliavusios į Lietuvą iš Kinijos. Ligoninę  iki  balandžio 3 dienos pasiekė 51 600 respiratorių, 6 200 apsauginių akinių bei 396 000 vienkartinių pirštinių vienetų. Šios asmens apsaugos priemonės pasiekė ne tik Respublikinę Šiaulių ligoninę, bet buvo paskirstytos ir Šiaulių bei Telšių apskrities  asmens sveikatos priežiūros įstaigoms. 
Respublikinė Šiaulių ligoninė sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo“ yra įpareigota jai nustatytoje veikimo zonoje, t. y. Šiaulių ir Telšių apskrityse, organizuoti iš valstybės rezervo gautų asmeninių apsaugos priemonių, reikalingų diagnostikai ir gydymui, paskirstymą. 
Dalis asmeninių apsaugos priemonių buvo paskirstytos Šiaulių apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigoms - Kelmės, Radviliškio, Joniškio, Pakruojo, Naujosios Akmenės, Kuršėnų ligoninėms, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centrui, Tytuvėnų ir Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centrams bei Telšių apskrities gydymo įstaigoms -  Mažeikių ligoninei, regioninei Telšių ligoninei, Plungės rajono savivaldybės ligoninei, Varnių, Sedos bei Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centrams. Kita dalis asmeninių apsaugos priemonių asmens sveikatos įstaigas pasieks vėliau.
Rėmėjams – medikų dėkingumas
Kasdien į ligoninę atkeliauja ir įvairių įstaigų, organizacijų bei fizinių asmenų didesni ir mažesni siuntiniai, kuriuose ir apsaugos priemonės. Siunčiama ir vienkartinių priemonių, kurių poreikis gydymo įstaigoje labai didelis,  gaunama ir daugkartinių priemonių bei dezinfekcinių skysčių.
Ligoninę medikams UAB „Interscalit“ darbuortojos pasiuvo vienkartinių kaukių, UAB „Aukcionas 123“ dovanojo respiratorių, UAB „Šiaulių spaustuvė“     - dėžučių respiratoriams ir apsauginiams akiniams dėti. Dėkingi ligoninės darbuotojai UAB „S ZONE“, dovanojusiai    vienkartinių prijuosčių, UAB „Ruvera“ už rankų dezinfekavimo priemones, UAB „Profesionali kosmetika“, dovanojusiai pirštinių, drėgnų servetėlių, vienkartinių kepurių, kaukių ir kitų vertingų priemonių. 
VšĮ „Laisvės TV“ ligoninei dovanojo    siuntą respiratorių, nesterilių nitrilinių pirštinių, kaukių su raišteliais, apsauginių veido skydelių, antbačių. 
UAB „Huawei technologies“, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija,     UAB „Inospectra“ bei fiziniai asmenys dovanojo nesterilių vinilinių pirštinių, vienkartinių prijuosčių, antbačių. 
Lietuvos pramonininkų konfederacija    atsiuntė respiratorių, UAB „Sulinkiai“- medvilninių kaukių, VGTU "LinkMenų fabrikas" - veido apsaugos skydelių, „Lazerio darbai“ - veido apsaugos skydelių. 
Šis rėmėjų sąrašas nuolat kinta, kasdien pildomas naujais geradarių vardais ir jų dovanomis.
Paramos fondas kovai su koronavirusu, kurio  tarybos pirmininkė, prezidentė Dalia Grybauskaitė, ligoninei padovanojo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą. Dar du dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus ligoninė įsigijo savo lėšomis. Pirmiausia šiais aparatais bus aprūpintos Chirurginės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus palatos.
Paramos sąskaitoje – yra beveik 62.000 Eur. 
Šios lėšos bus skiriamos medicinos įrangai, asmens apsaugos priemonėms įsigyti. 
COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: 
AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis - COVID-19 parama.