BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Respublikinę Šiaulių ligoninę pasiekė pirmoji COVID-19 vakcinos siunta

Data

2020 12 26

Įvertinimas
1
20201226_142859.jpg
Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis pasirūpino, kad vakcina būtų patalpinta į skyriuje esantį ultrašaldiklį, kuriame ji bus laikoma iki sekmadienio ryto, kol bus pradėta vakcinacija. (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
Viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Šeštadienį į Respublikinę Šiaulių ligonę pristatyta pirmoji vakcinos  nuo coronaviruso siunta. Tai - dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina.  Vakciną vežusius automobilius lydėjo  Lietuvos policijos automobiliai.  Šiaulių apskrities ligoninėms skirta 1000 vakcinos dozių, tad į  atvežta viena iš dešimties į Lietuvą atsiųstų vakcinos dėžių.

Šiaulių apskrities ligoninėms skirta 1000 vakcinos dozių, tad į  atvežta viena iš dešimties į Lietuvą atsiųstų vakcinos dėžių. 

(Z. Katkienės nuotr.)

Iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlių į gydymo įstaigas vakcinos buvo transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, kuri užtikrina „šalčio grandinės“ palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.  Atvežta vakcina pristatyta į ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyrių. Skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis pasirūpino, kad vakcina būtų patalpinta į skyriuje esantį ultrašaldiklį, kuriame ji bus laikoma iki sekmadienio ryto, kol bus pradėta vakcinacija.  


Respublikinė Šiaulių ligoninė – viena iš penkių vakcinaciją organizuojančių ligoninių.  Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika sakė, kad bus organizuojamas keturių Šiaulių apskrities ligoninių, kuriose gydomi COVID -19 sergantys ligoniai, darbuotojų vakcinacija. Tačiau pirmiausia bus paskiepyti rizikingiausiuose padaliniuose - infekcinių ligų, skubiosios pagalbos- priėmimo,  reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose dirbantys medikai, tiesiogiai kontaktuojantys su COVID-19 sergančiais žmonėmis bei pagal tikimybę daugiausia rizikos užsikrėsti COVID-19 liga turintys darbuotojai, kuriems kasdien tenka akis į akį susidurti su klastingu virusu. 

Vakciną į Respublikinę Šiaulių ligoninę vežusius du automobilius lydėjo  Lietuvos policijos automobiliai. 

(Z. Katkienės nuotr.)


Bendru sutarimu visos penkios šalies klinikos, atsakingos už COVID-19 valdymą regionuose, 
vakcinavimą pradės sekmadienį, 8.00 val. ryto. Pirmadienį bus vakcinuojami Moters ir vaiko klinikose dirbantys medicinos darbuotojai, kuriems tenka kontaktuoti su coronavirusu infekuotomis gimdyvėmis ir naujagimiaisVisus gydymo įstaigose dirbančius medikus planuojama paskiepyti per pirmąjį metų ketvirtį. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po trijų savaičių skiepijimo procedūrą reikės pakartoti.