BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Rekonstruojant vaikų priimamąjį – laikini nepatogumai

Data

2017 06 12

Įvertinimas
0
DSC00326.JPG

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos padalinio Vaikų ligų klinikos Vaikų priėmimo, skubiosios diagnostikos skyrius skaičiuoja paskutines dienas. Nuo birželio 13 dienos šiame skyriuje pradedamas vykdyti investicinis projektas, kurį įgyvendinant bus ne tik atlikta skyriaus rekonstrukcija, bet ir keisis pavadinimas, darbo pobūdis. Rekonstrukcijos metu keisis ir įėjimas į skyrių. Šios naujovės buvo pristatytos spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir greitųjų medicinos pagalbos stočių darbuotojai.

Bus modernus vaikų priimamasis

Konferenciją pradėjęs Respublikinės Šiaulių ligoninės infrastruktūros direktoriaus pavaduotojas Moters ir vaiko klinikoje Jonas Grosas pasidžiaugė, jog jau padaryta daug, kad klinikoje būtų įkurtas šiuolaikinis modernus Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius.

Projektų vadovui Edmundui Petrauskui parengus investicinį projektą „Viešosios įstaigos Moters ir vaiko klinikos ( Architektų g. 77., Šiauliai) Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukcija“, pradedami 15 mėnesių truksiantys darbai.

Bendra investicijų projekto, kuris finansuojamas LR sveikatos apsaugos ministerijos iš Valstybės investicijų projektų, vertė 1216 tūkst. Eur. 2016 metais jau panaudota 258 tūkst. Eur, už kuriuos įsigyta įvairios medicinos įrangos septyniolika rinkinių. Kita reikalinga medicinos įranga bus perkama kitais metais.

Šiais metais LR SAM rekonstrukcijos darbams iš VIP skyrė 500 tūkstančių Eur. Pasak J. Groso, tų pinigų nepakaks, tad dar bus prašoma lėšų rekonstrukcijai baigti. Tai, pasak specialisto, bus apdailos darbai.

Rekonstrukcijos darbus pagal sudarytą rangos darbų sutartį vykdys viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Virdaleka“. J. Groso teigimu, tai ne vienoje gydymo įstaigoje rekonstrukcijos darbus atlikusi bendrovė, todėl tikimasi darbų spartos ir kokybės.

Rekonstrukcijos darbai prasidės birželio 13 dieną ir tęsis 15 mėnesių Planuojama suremontuoti apie 833 kv. metrų skyriaus patalpų bei pastatyti pristatą greitosios medicinos pagalbos automobiliams įvažiuoti.

Rekonstrukcijos metu bus išgriautos visos vidinės sienos ir įrengtos kitos patalpos. Be to bus keičiama elektros sistemą, vėdinimo, saugos sistemos, šildymas.

Skyrius bus aprūpintas ir naujais baldais bei modernia medicinos įranga. Jau šiuo metu įsigyta medicinos įrangos už 258 000 Eur. Bus įsigyta 17 medicinos rinkinių su baldais. Jau nupirkta mobili apžiūrų lempa, reanimacinės lovos komplektas, kuriame yra paciento gyvybinių funkcijų monitorius, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, infuzinis švirkštas, funkcinė elektrinė lova, bei kita būtina įranga pacientų reanimacijai ir gydymui.

Priimamajame – tik skubi ir ambulatorinė pagalba

Priėmimo, skubios diagnostikos ir intensyvios slaugos skyriaus vedėja Liuda Gražina Bekerienė džiaugiasi, jog skyrius ne tik gražės, bet ir keisis čia dirbančių medikų darbo pobūdis. Bebebus stacionarinio gydymo, duris užvers ir dvylika metų veikęs intensyvios slaugos padalinys. Anot skyriaus vedėjos L. G. Bekerienės, bus įrengta viena devynių vietų stebėjimo palatų patalpa, padalinta pertvaromis. Atskira patalpa bus skirta reanimuojamiems ligoniams, kita - sergantiems infekcinėmis ligomis.

Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje paromis dirba penki gydytojai. Darbo dienomis į skyrių atvyksta 30-40 vaikų, savaitgaliais srautas didėja iki 50-60 pacientų. Pastebimai padaugėjo ligonių, kai buvo uždaryti vaikų ligų skyriai Radviliškio, Joniškio ir Kuršėnų ligoninėse. Medikų darbą ypač apsunkina tai, kad dažnai sergantį vaiką tėveliai į ligoninę atveža, net nebuvę pas šeimos gydytoją, net neišsikvietę greitosios medicinos pagalbos. Greitosios medicinos pagalbos medikai pataria medikų pagalbą kviestis telefonu 033.

„Neturint gydytojo siuntimo tenka patiems priimamojo gydytojams rinkti anamnezę, aiškintis vaiko sveikatos būklę, daug klausinėti, kas ypač apsunkina darbą“, - sako skyriaus vedėja.

Nustačius diagnozę sergantis vaikas bus guldomas į Vaikų ligų skyrių arba skiriamas ambulatorinis gydymas. Medikai pastebi, jog jaunos mamos nemoka, o gal ir nenori slaugyti sergančio vaiko, tad mieliau jį guldo į ligoninę, kur yra profesionali gydytojų ir slaugytojų pagalba.

Keičiasi priimamojo vieta

Pagrindinis skyriaus renovacijos nepatogumas – laikinai į kitą vietą perkeliamas įėjimas į Vaikų priėjimo-skubios pagalbos skyrių. Skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Zita Abakienė teigė, jog ši permaina ypač svarbi greitųjų medicinos pagalbos stočių, kurių atstovai dalyvavo konferencijoje, vairuotojams. Taip pat svarbu ir tėveliams, kurie patys veš sergantį vaiką į Moters ir vaiko klinikos Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyrių.

Važiuojantiems naujuoju viaduku reikės sankryžoje sukti į dešinę ir važiuoti iki Moters ir vaiko klinikos Vaikų konsultacijų poliklinikos kiemo ir pro arką įvažiuoti į klinikos vidinį kiemelį, kurio dešinėje pastato pusėje ir bus įėjimas į skyrių.

Važiuojantiems iš Architektų gatvės į Moters ir vaiko kliniką reikės pastatą apvažiuoti ratu ir patekti į tą patį Moters ir vaiko klinikos Konsultacijų poliklinikos kiemą.

Laikinai įrengtas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius darbą pradės birželio 13 dieną ir šiose patalpose dirbs iki skyriaus rekonstrukcijos pabaigos – 15 mėnesių.

Zita KATKIENĖ
VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė