BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pulmonologija Šiauliuose – besikeičianti ir tobulėjanti medicinos sritis

Data

2022 12 13

Įvertinimas
0
IMG_6082.jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės Turberkuliozės ir plaučių ligų klinikos kolektyvas konferencijoje „Pulmonologija Šiaulių krašte: naujienos ir įžvalgos“.

Praėjusią savaitę Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinika kartu su Pažangiosios medicinos draugija ir „Žinių sodo“ komanda  organizavo konferenciją „Pulmonologija Šiaulių krašte: naujienos ir įžvalgos“. Naujoves ir tendencijas pulmonologijos srityje pristačiusi konferencija, skirta įvairių specialybių gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojams, akušeriams, biomedicinos technologams, medicinos biologams, fizikams, genetikams, medicinos psichologams, radiologijos technologams, sulaukė didelio medicinos darbuotojų susidomėjimo – nuotoliniu arba kontaktiniu būdu dalyvavusiems bus išduota virš 300 kvalifikacijos kėlimą liudijančių pažymėjimų.

Tad šios konferencijos tikslas – skatinti ir gerinti įvairių specialybių gydytojų bei kitų specialistų žinias pulmonologijos srityje, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą, teikiant kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas pulmonologinėmis ligomis sergantiems pacientams, informuoti apie šios srities ligų gydymo ir diagnostikos galimybes Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovė A. Žaliukienė sako, kad gilias tuberkuliozės gydymo tradicijas turinti Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinika per pastaruosius metus atsinaujino tiek infrastruktūros prasme, tiek medicinine prasme. „Nuo šių metų pavasario atnaujintame Tuberkuliozės skyriuje turime 25 lovas, skirtas gydyti sergančius tuberkulioze. Palatos nedidelės ir jaukios, aprūpintos dušais, televizoriais, šaldytuvais, spintelėmis. Stengiamės, kad gydymo laikas neprailgtų ir aplinka būtų artimesnė namams. Paraleliai dedame dideles pastangas, kad stiprintumėme ir pulmonologijos sritį. Klinikoje dirba 6 gydytojai, iš jų – 3 pulmonologai, tačiau poreikis yra kur kas didesnis. Pavasario pradžioje pradėta dirbti su nauju video bronchoskopu, kuris turi pačią  moderniausią video sistemą. Inovatyvi įranga leidžia plėtoti intervencinę pulmonologiją ir lygiuotis pasaulinio lygio klinikose atliekamas procedūras“, – mintimis dalijosi A. Žaliukienė.

Konferencijos metu aptartos temos palietė tuberkuliozės diagnostiką, intensyviąją pulmonologiją, simptomų kontrolę gydant LOPL, kraujavimo iš plaučių stabdymo galimybes, palaikomąjį ir simptominį astmos gydymą, taip pat aptartas klinikinis atvejis, kada pacientas sirgo centriniu plaučių vėžiu.

Renginio dalyviams primename, kad kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai bus išduoti tik konferencijoje dalyvavusiems specialistams išduoti per 14 dienų po renginio.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija