BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Psichikos sveikatos diena drauge su studentais

Data

2019 10 11

Įvertinimas
0
DSC03236.JPG
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos specialistai ir Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos fakulteto darbuotojai džiaugiasi surengta švente ir pačių sukurta galimybe dar labiau suprasti vieniems kitus. (Zitos Katkienės nuotr.)

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos specialistai į Psichikos sveikatos dienos minėjimą pakvietė ne tik pacientus, klinikos darbuotojus, bet ir Šiaulių kolegijos Sveikatos fakulteto studentus bei dėstytojus. Visą savaitę vykusiuose renginiuose kalbėta apie ligas, gyvenimą su ligomis ir ligoniais, o šventiniame renginyje dalintasi muzika, eilėmis ir tyla, širdžių kalbėjimu, pasidžiaugta ligoninės darbuotojų ir pacientų darbais. 

Psichiatrijos klinikos vadovė Ilona Pavlavičienė padėkojo visiems susirinkusiems už buvimą drauge. Penktus metus rengiamame psichikos sveikatos dienos renginyje pirmą  kartą dalyvauja  būsimieji medikai, Sveikatos fakulteto studentai, pradžiuginę  susirinkusius violončelės skambėjimu, eilėmis.

Klinikos darbuotojai taip pat pirmą kartą pademonstravo savo gebėjimus ir į kasmet rengiamą pacientų darbų parodą pristatė savo darbus. Psichikos sveikatos slaugytojos Zitos Ašmontienės pagaminti nykštukai, Jolantos Staškuvienės specialia technika pagaminti paukščiai, bei klinikos vadovės, gydytojos psichiatrės Ilonos Pavlavičienės ir psichikos sveikatos slaugytojos Birutės Laucevičienė paveikslai pradžiugino ir nustebino šventės dalyvius.

Vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriaus muzikos terapeutas Kęstutis Kupčinskas  muzikos garsais kvietė susirinkusius į tylą, susikaupimą, specialiais instrumentais išgavo jūros ošimą ir visų keturių vėjų šniokštimą.  Klinikos vyresnioji slaugos administratorė L. O Mikelevičienė pastebėjo, kad muzikos garsų ir eilėraščių skambėjime buvo lengva pajausti širdžių šnekėjimą, suprasti ir pajusti vienam kitą. „Nebijokime pabūti šviesele, visada atsiras, kas jos ieško“, - sakė renginio iniciatorė ir organizatorė L. O. Mikelevičienė.

Pasveikino šventės dalyvius ir Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė ir pastebėjo, kad tokių renginių, kurių esmė gilintis ir suprasti save, padedančių formuoti toleranciją, supratimą, atjautą, suteikiančių galimybę tapti turtingesniai tuo, ko negalima apčiuopti,  niekada nebus per daug.