Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pro memoria ROMANAS LEŠČINSKAS (1920 01 01 – 2020 06 18)

Data

2020 06 19

Įvertinimas
0
lascinsk.jpg
ROMANAS LEŠČINSKAS (1920 01 01 – 2020 06 18)

Metų pradžioje paminėjęs 100 metų jubiliejų ir sulaukęs gausybės vasaros žiedų šėlsmo, amžino poilsio išėjo žymus radiologas ir ypatingas žmogus Romanas Leščinskas.  
Jis gimė 1920 m. sausio 1 d. Šiauliuose, kur baigė pradžios mokyklos I klasę (skyrių). 1927 metais šeima persikėlė į Kauną. Gyveno Žaliakalnyje, Žemaičių gatvėje. Romanas lankė Šančių mokyklą, vėliau – Jėzuitų gimnaziją.  Klasės draugas buvo šviesios atminties kardinolas Vincentas Sladkevičius, su kuriuos bendravo iki pat jo mirties. Romanas turėjo seserį ir brolį. Sesuo mirė sulaukusi 53-ejų metų, brolis – 52 metų. Buvo vedęs, užaugino dukras Jūratę ir Rūtą. 
Vaikystėje Romanas svajojo studijuoti karo mokykloje. Prasidėjus karui, planai pasikeitė ir įstojo į Kūno kultūros institutą, kur mokėsi metus. Nusprendė rinkti kitą profesiją ir įstojo į anuometinį Kauno valstybinį medicinos institutą. 1947 m. baigė institutą ir, įgijęs gydomosios medicinos gydytojo diplomą, išvyko dirbti į Tytuvėnus Kražių ambulatorijos vedėju.
1960 metais R. Leščinskas baigė radiologijos kursus ir tais pačiais metais įsidarbino  anuometiniame Šiaulių Onkologijos dispanseryje gydytoju rentgenodiagnostu. 
1996 m. Onkologijos dispanseris buvo reorganizuotas į Šiaulių apskrities Onkologijos ligoninę ir gydytojui teko dirbti rentgeno kabinete. Vėliau, nuo 2001 metų, Onkologijos ligoninę prijungus prie Respublikinės Šiaulių ligoninės, teko dirbti ir Onkologijos klinikos Radiologijos endoskopijų skyriuje gydytoju rentgenodiagnostu. Gydytojui rentgenologui R. Leščinskui buvo suteikta aukščiausia kvalifikacinė kategorija bei gydytojo konsultanto kvalifikacija. Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos Konsultacijų poliklinikoje gydytoju konsultantu dirbo iki 2004 11.11.  Būdamas 84-erių metų gydytojas Romanas Leščinskas išėjo į užtarnautą poilsį. 
Kvalifikuotą rentgenodiagnostą labai vertino ne tik kolegos, bet ir pacientai. Puikus specialistas, nuostabus draugas, mylintis vyras ir tėvas dar ilgai išliks jį pažinusiųjų atmintyje ir širdyse.  

Respublikinės Šiaulių ligoninės administracija
Diagnostikos centro Radiologijos skyriaus kolektyvas