BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pro memoria Ligoninė atsisveikina su nusipelniusia Lietuvos gydytoja Rita Ruškyte (1951-09-06 – 2020-12-15)

Data

2020 12 15

Įvertinimas
0
ruskyte_bejuostos.jpg

 

Pro memoria  

Ligoninė atsisveikina su nusipelniusia Lietuvos gydytoja Rita Ruškyte   

(1951-09-06 – 2020-12-15)

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėja, Nusipelniusi Lietuvos gydytoja, vyriausioji Šiaulių krašto vidaus ligų srities specialistė Rita Ruškytė, gydžiusi ir gelbėjusi daugelio žmonių gyvybes, po sunkios ligos išėjo Anapilin.
Klaipėdos rajone, Vėžaičių kaime gimusi ir užaugusi Rita Ruškytė mokėsi Gargždų (Klaipėdos r.) vidurinėje mokykloje. Abu tėvai buvo mokytojai, tad mokyklos gyvenimas tęsėsi ne tik mokykloje, bet ir namuose. Baigusi mokyklą, išvyko į Kauną ir įstojo į anuometinį Kauno medicinos institutą.  
1976 metais baigusi Gydomosios medicinos fakultetą ir įgijusi terapeutės diplomą Rita Ruškytė gavo paskyrimą į Šiaulius. Pirmuosius trejus metus jaunai terapeutei teko dirbti Šiaulių centro poliklinikoje reumatologe. Dideles gydytojui galimybes suteikiantis terapeuto diplomas leido specializuotis ir siauresnėje srityje. Jauna gydytoja nusprendė rinktis ne reumatologo specializaciją, bet gilintis į kardiologiją. Tobulintis širdies ligų gydyme išvyko į Kauno kardiologijos institutą. Baigusi rezidentūrą, gydytoja grįžo į Šiaulius ir nuo 1982 m. spalio 4 d. pradėjo dirbti skyriaus vedėja gydytoja kardiologe Kardiologijos skyriuje.
Netrukus   jaunai gydytojai kardiologei buvo pasiūlyta vadovauti ligoninės Vidaus ligų gydymo  ir diagnostikos skyriui. Jauna, dar trisdešimties metų neturėjusi gydytoja, ėmėsi atsakingų pareigų,  pradėjo dirbti skyriaus vedėja ir dirbo 44 metus iki paskutinių savo gyvenimo dienų.
Vidaus ligų gydytoja Rita Ruškytė Sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo patvirtinta vidaus ligų srities vyriausiąja specialiste Šiaulių kraštui, tad pareigų ar atsakomybės ratas vėl plečiasi. Buvo laikas, kai gydytojai tekdavo gydyti ne tik Šiaulių miesto pacientus, bet reikėdavo vykti į rajonų ligonines ir konsultuoti sunkiausios būklės pacientus.
Gydytoja Rita Ruškytė visus jai tekusius darbus atliko pasiaukojamai, nepriekaištingai, neskaičiuodama valandų, skiriamų pacientams, visada buvo pareiginga, reikli sau ir nuoširdžiai bendraujanti su kolegomis, pacientais ir jų artimaisiais. Tokią gydytoją Ritą Ruškytę prisimins kolegos, pacientai, artimieji ir visi ją pažinę.

 

Velionės urna bus šarvojama 2020 m. gruodžio 18 d. nuo 12.00 val. Laidojimo namuose (Kražių g. 15, Šiauliuose).
Šv. Mišios vyks Šv. Jurgio bažnyčioje 2020 m. gruodžio 19 d. 8. 00 val.
Atsisveikinimas su velione 2020 m. gruodžio 19 d. 11.00 val.
Laidojama Klaipėdos r., Veiviržėnų kapinėse.

Prašoma į atsisveikinimą gėlių nenešti.