BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Prieš metus ligoninėje gydyta pirmoji šalyje COVID-19 sirgusi pacientė: patirtis ir pamokos

Data

2021 02 25

Įvertinimas
0
konferencija.jpg

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės (V. Kudirkos g. 99) fojė vasario 26 d. (penktadienį) 12.00 val. spaudos konferencija dėl pirmojo COVID-19 ligos atvejo, kuris buvo diagnozuotas prieš metus. Apie pirmosios pacientės būklę, gydymą ligoninėje, pasirinktus gydymo metodus, sukauptą patirtį ir išmoktas pamokas, gydant sergančiuosius COVID-19, papasakos:
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika;
Infekcinių ligų skyriaus vedėjas Aidas Kaušas. 

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriuje vasario 28 d. paguldyta pirmoji Šiauliuose ir visoje šalyje pacientė, kuriai diagnozuota COVID-19. Pirmoji šalyje susirgusi ir pirmoji pasveikusi pacientė po 15 dienų gydymo ligoninėje išleista namo. 39 metų šiaulietė koronavirusu užsikrėtė Veronoje (Italija). 
Apie pasaulyje plintančio viruso grėsmingą atėjimą į šalį Lietuvos Ekstremalių situacijų valdymo centras paskelbė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Gavus tyrimą su teigiamu rezultatu buvo sukviesta spaudos konferencija ir visuomenė informuota apie į Lietuvą atkeliavusį virusą. 
 Pirmoji šia grėsminga liga susirgusi pacientė buvo labai gerai informuota kaip elgtis, grįžus iš epideminių židinių centrų. Moteris, pasijutusi negerai, nuotoliniu būdu susitvarkė nedarbingumo pažymėjimą ir išvengė kontakto su kolegomis darbe bei kitose viešose vietose. Savijautai pablogėjus, pakilus temperatūrai, prasidėjus kosuliui,  ji kreipėsi į Greitosios medicinos pagalbos medikus, kurie automobiliu naktį pacientę atvežė į ligoninę.