BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pranešimas žiniasklaidai. Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Data

2017 09 12

Įvertinimas
0
mikrofonai.jpg

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos (M.K. Čiurlionio g. 12), administracijos salėje rugsėjo 12 d. 11 val. vyks spaudos konferencija, skirta atviram psichiatrijos mėnesiui. Prie VšĮ „Psichikos sveikatos iniciatyva“ ir Psichikos sveikatos vadybos asociacijos rengiamos iniciatyvos aktyviai jungiasi ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos psichikos sveikatos specialistai ir miesto gyventojus, ieškančius psichikos sveikatos specialistų pagalbos,  visą mėnesį kviečia į renginius, paskaitas, mokymus, atvirų durų dienas, nemokamas konsultacijas.  

Spaudos konferencijoje dalyvauja:

Ilona Paulavičienė, Psichiatrijos klinikos direktorė;

Laimutė Onutė Mikelevičienė, vyriausioji slaugos administratorė.

 

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos rugsėjo 10 d. ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos spalio 10 d., kuri Lietuvoje minima jau antrąjį dešimtmetį. Tai jau trečią kartą įgyvendinama psichikos ligų ir jų gydymo stigmos mažinimo iniciatyva, pristatanti šiuolaikinės psichiatrijos pasiekimus, skatinanti laiku kreiptis tinkamos pagalbos.

Psichikos ligos – tokios pat, kaip kūno ligos, tačiau dėl jų pagalbos kreipiamasi rečiau nei dėl kūno  negalavimų. Tinkamai gydomi dauguma sergančiųjų psichikos sutrikimais gali pasveikti ir gyventi visavertį gyvenimą. Kuo anksčiau žmogus kreipiasi pagalbos į psichiatrus, tuo anksčiau nustatoma liga ir tuo sėkmingiau ji gydoma. Kelią pas specialistus ligoniams užtveria išankstinės nuostatos – žmonės gėdijasi savo ligos, bijo, kad bus gydomi prieš jų valią, kad dėl psichikos sutrikimo bus apribotos jų teisės. Dar stipri šias ligas ir jų gydymą lydinti stigma. Tačiau psichiatrija per nepriklausomybės metus Lietuvoje pasikeitė iš esmės. Psichikos sveikatos priežiūros įstatymas garantuoja, kad pacientas turi teisę pasirinkti psichiatrą, gydymo įstaigą ir sveikatos priežiūros rūšį, jos apimtį arba gali atsisakyti gydymo. Teikiant psichiatrijos paslaugas, užtikrinamas ligonių konfidencialumas, taikomi mokslo įrodymais pagrįsti gydymo metodai ir kompleksinė pagalba.

Daugiau informacijos – prisegta (Anoniminis nemokamas konsultavimas ir mokymai1, Anoniminis nemokamas konsultavimas ir mokymai2, Anoniminis nemokamas konsultavimas ir mokymai3, Anoniminis nemokamas konsultavimas ir mokymai4)