BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Porto kateteriai -Rotary klubo „Harmonija“ dovana

Data

2020 01 31

Įvertinimas
2
20200131_111314.jpg
Aleksandras Petrauskas (iš kairės), Rotary klubo „Harmonija“ pirmininkė Giedrė Brazlauskaitė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika dėkingi žmonėms, aukojusiems prasmingai labdarai. (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikoje šventė ir pacientams, ir medikams, ir paramą teikiančios organizacijos Rotary klubo „Harmonija“ nariams.  Gydymo įstaigai padovanota 3500 eurų, skirtų  implantuojamoms venų sistemoms portams įsigyti. Tad šventėje ir dalyvavo ne tik medikai ir klubo nariai, bet ir ne vienerius metus su implantuotomis porto sistemomis, sugrąžinusiomis į visavertę kasdienybę, gyvenančios moterys.

Tai jau dešimtoji šio klubo parama, už kurią klubo narėms, atvykusioms į Onkologijos kliniką, dėkojo Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. „ Mums labai smagu, kad turim partnerius, kurie jautriai žiūri į tokia sudėtingas ligas ir padeda spręsti opias problemas“, - sakė gydymo įstaigos vadovas ir priminė, kad porto sistemos ligoninėje besigydantiems pacientams nekainuoja, nes yra dovanojamos.  

Moterų klubo „Harmonija“ pirmininkė Giedrė Brazlauskaitė prisiminė pokalbį prieš Naujuosius metus, kurio metu buvo aptariamos galimybės rengti kalėdinius labdaros renginius. Tuomet buvo tikimasi, kad pavyks sudominti šia idėja kuo daugiau žmonių. Ir pavyko, nes dovanota labdara didesnė, nei ankstesniais metais. „Mes džiaugiamės, kad dovanos prasmė tikrai didelė, kad žmonės sulaukia veiksmingos paramos, todėl labai svarbu, kad ji pasiektų tuos, kuriems labiausiai reikia“,  - sakė G. Brazlauskaistė.

Abejonių paramos veiksmingumu nekyla niekam. Onkologijos klinikos vadovo pareigas laikinai einantis gydytojas Aleksandras Petrauskas sakė, kad šios paramos dėka medikai  gali naudoti porto kateterį, nes valstybė jo nefinansuoja ir kitose gydymo įstaigose perka patys pacientai. Pasak vadovo, paramos dėka medikai gali teikti pagalbą, kai paciento venos jau yra ganėtinai pakenktos chemoterapijos, kai apsunkintas priėjimas prie jų. Todėl labai svarbu, kad yra galimybė suteikti paramą kiekvienam, nežiūrint jų venų būklės.  Pasitaiko, kad porto sistema implantuojama ir gydymo pradžioje ir yra pacientų, kurie patys paprašo implantuoti kateterį, nes žino, kad yra sudėtingos venos.

Už galimybę gyventi visavertį gyvenimą  pacientų, gyvenančių su implantuotais porto kateteriais, vardu dėkojusi Vida Adomaitienė džiaugėsi šia galimybe. „Yra žmonių, su porto sistemomis gyvenančių ir keturiolika, ir septynerius ar trejus metus, ir visi – su plačiomis šypsenomis ir puikia nuotaika, už ką esame dėkingi šioms moterims, kurių dėka galime jaustis puikiai“, - sakė Vida.

Savo nelengvą ligos istoriją papasakojo ir renginyje dalyvavusi Laima Budraitienė, kuriai teko gydytis kitoje gydymo įstaigoje, kur chemoterapija taikoma be porto sistemų:

- Aš gal jau nei vienos venos nebeturėjau, skausmai buvo neįmanomi ir mes su vyru darėme ką galėjom: dėjom kopūsto lapus, bulves, kad venos atsigautų. Kai atvykau gydytis į Šiaulių Onkologijos kliniką, man buvo implantuoti porto kateteriai – iš karto pasijutau gerai, visos bėdos baigėsi, skausmo neliko.  

Pasak Onkologijos klinikos Konsultacijų skyriaus vedėjos Juditos Fitkevičienės, portas tai yra ilgalaikis centrinės venos kateteris. Jis implantuojamas, kai taikoma chemoterapijaar naudojami kiti intraveniniai vaistai. Portų nauda pacientui ir medicinos personalui akivaizdi, nes saugomos venos, minimaliai sumažėja infekcijų rizika. Pacientai išvengia skausmingų ir dažnų dūrių į veną bei venų sužalojimų.

Nuotr. :

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikoje, kur buvo įteikta 3500 Eur. vertės labdara, dalyvavo ir pacientės, gyvenančios su implantuotomis porto sistemomis, ir medikai, ir paramą teikiančios organizacijos Rotary klubo „Harmonija“ narės. (3040)

Vida Adomaitienė (iš kairės), Nijolė Pročkienė, Irma Katilienė, Laima Budraitienė  dėkingos ne tik medikams, bet ir labdarą teikiančiai organizacijai Rotary klubo „Harmonija“ nariams už sugrąžintą visavertį gyvenimą.(2702)

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos vadovo pareigas laikinai einantis gydytojas Aleksandras Petrauskas (iš kairės), Rotary klubo „Harmonija“ pirmininkė Giedrė Brazlauskaitė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika dėkingi žmonėms, aukojusiems prasmingai labdarai.  (1314)

Zitos KATKIENĖS nuotr.