BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pirmieji metų kūdikiai Moters ir vaiko klinikoje

Data

2022 01 05

Įvertinimas
0
Gimdykla.jpg
Naujieji metai Moters ir vaiko klinikoje prasidėjo džiaugsmingai – sausio 1 d. gimė 5 naujagimiai. Per pirmas metų dienas, iki sausio 5 dienos, gimė net 24 naujagimiai. „Tikimės, kad ši tendencija išliks visus metus ir naujagimių tik daugės“, – šypsojosi akušerė ginekologė M. Stasiūnaitė (antra iš kairės).

Naujieji 2022-ieji metai Šiaulių Respublikinės ligoninės Moters ir vaiko klinikoje prasidėjo džiaugsmingai – sausio 1 d. gimė 5 naujagimiai. 6 val. ryte, šeimai iš Joniškio, gimė berniukas, sveriantis 3 kg 500 g. Pirmasis Šiaulių miesto naujagimis – taip pat berniukas, kuris šį pasaulį išvydo 9 val. 35 min. ir svėrė 3 kg 600 g. Pirmos metų dienos kūdikiai jautėsi puikiai, tad jau išleisti namo. Laikinai Akušerijos skyriaus vedėjos pareigas einanti akušerė ginekologė Monika Stasiūnaitė pasakojo, kad per pirmas metų dienas, iki sausio 5 dienos, gimė net 24 naujagimiai. „Tikimės, kad ši tendencija išliks visus metus ir naujagimių tik daugės“, – šypsojosi M. Stasiūnaitė.

Praėjusių metų pabaiga taip pat intensyvi – gruodžio 31 d. gimė 8 naujagimiai, o COVID-19 liga sergančių gimdyvių taip pat vis pasitaiko, tad būti budriems ir saugotis būtina kiekvienam. „Kūdikių gimusių metų sandūroje nebuvo, kaip ir minėjau – pirmasis gimęs kūdikis 6 val. ryte. Nuo sausio 1 d. iki dabar yra gimę 24 naujagimiai – tai išties intensyvios dienos, kada kasdien gimsta po 6 naujagimius. Šių dienų aktualija – COVID-19 liga sergančios gimdyvės – tokių atvejų vis pasitaiko. Štai vakar pagimdė dvi moterys, kurioms nustatyta COVID-19 liga – vienai moteriai atliktas cezario pjūvis, o kita sėkmingai pagimdė pati“, – pasakojo akušerė ginekologė M. Stasiūnaitė.

2021-ais metais Moters ir vaiko klinikoje gimė 1 610 naujagimių (iš jų 16 dvynukų porų) – tai kiek mažiau negu 2020-aisiais metais. M. Stasiūnaitė pastebi, kad gimstamumo mažėjimas susiję su besikeičiančiu gyvenimo būdu, šeimos planavimu ir bendra demografine situacija šalyje: „Deja, gimdymo statistika visoje Lietuvoje kasmet yra mažėjanti. Visada diskutuojama, kas tai lemia? Tokią situaciją lemia keletas faktorių – moterys pradeda lauktis vėliau, gimdo vėliau, šeimos labiau planuojamos, jos mažesnės sudėties“.

 

Šiaulių miesto Civilinės metrikacijos duomenimis 2021 metais Šiaulių miesto Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruoti 969 gimę kūdikiai: 491 mergaitė ir  478 berniukai.

➡ Dažniausiai 2021-asiais mergaitėms rinkti vardai: Emilija, Lėja, Luknė, Amelija. Retesni mergaičių vardai: Amadėja, Meidė, Tija, Džailana, Amela, Mykolė, Agata, Gotautė, Abigailė, Vilda, Vainė,  Ailinga.

➡ Dažniausiai 2021-asiais rinkti  berniukų vardai: Lukas, Markas, Benas, Herkus, Jonas, Jokūbas, Kajus, Leonas, Matas. Retesni berniukų vardai: Aidenas, Deirenas, Vanagas, Renas, Ragnaras.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija.