BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasirašyta pirmoji bendradarbiavimo sutartis su Šiaulių rajono PSPC dėl pirminio lygio ambulatorinių paslaugų teikimo

Data

2022 06 29

Įvertinimas
1
20220628_115649.jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas M. Pauliukas ir Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė V. Plaušinaitienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pirminio lygio ambulatorinių paslaugų teikimo tvarkos.

Birželio 28 d. Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Mindaugas Pauliukas ir Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Vilma Plaušinaitienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pirminio lygio ambulatorinių paslaugų teikimo tvarkos, sveikatos priežiūros prieinamumo ir kokybės gerinimo šiauliečiams ir regiono pacientams. Šios sutarties pasirašymo tikslas – teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimas regiono gyventojams poliklinikų ne darbo metu. Tai pirmoji pasirašyta tokio pobūdžio sutartis, tačiau sutikimų bendradarbiauti jau sulaukiama ir iš kitų sveikatos priežiūros centrų. 

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas M. Pauliukas sako, kad pirminių sveikatos priežiūros centrų uždavinys – užtikrinti jiems priklausančių pacientų ambulatorinę sveikatos priežiūrą visą parą, tuo tarpu ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus tikslas – užtikrinti ūmių ir sudėtingų atvejų pagalbą, tačiau realybėje situacija susidariusi kitokia. „Respublikinė Šiaulių ligoninė yra Šiaurės Lietuvos gydymo centras. Pacientų Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje per parą sulaukiame nuo 120 iki 150 pacientų, o gydytis ambulatoriškai išleidžiama net apie 70 proc. Taigi akivaizdu – didžioji dalis ambulatoriškai gydytis išleidžiamų pacientų sveikatos problemas galėtų spręsti jų šeimos gydytojų kabinetuose. Šios sutarties pasirašymas – žingsnis link gydytojų komandų kūrimo modelio, kurio dėka galėtumėme užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas visiems pacientams bet kuriuo paros metu. Ligoninė neteikia šeimos gydytojo paslaugos, todėl suformuota įvairių sričių specialistų gydytojų komanda leistų užtikrinti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas – šiuo atveju būtų perimtos šeimos gydytojo funkcijos. Budintis šeimos gydytojas leistų efektyviai spręsti problemas, vertinti paciento būklę ir esant indikacijai galėtų konsultuotis ir siųsti pacientą į ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrių specialisto vertinimui ir galimai stacionariniam gydymui. Budintis šeimos gydytojas leistų efektyviai sumažinti ligonių srautus priėmimo skyriuje ir padidintų paslaugų prieinamumą pacientams. Džiaugiuosi, kad Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras kartu su mumis ieško naujų situacijos sprendimo būdų ir prioritetu laiko paciento poreikius“, – mintimis dalijosi M. Pauliukas. 

Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė V. Plaušinaitienė sako, kad šios sutarties pasirašymas yra svarbus žingsnis rūpinantis centrui priklausančių pacientų sveikata. „Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugomis naudojasi apie 15 tūkstančių pacientų iš viso rajono. Mūsų pareiga užtikrinti prisirašiusių gyventojų aptarnavimą poliklinikos ne darbo metu. Labai svarbu, kad šis bendras sutarimas, sutarties pasirašymas bus dar vienas žingsnis gerinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą mūsų pacientams“, – mintimis dalijasi Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė.

Pagrindinė problema su kuria susiduriama – sveikatos priežiūros paslaugų, nepriskirtų skubiosios medicinos pagalbos paslaugoms teikimas, kada rimtesnių sveikatos problemų neturintys pacientai dažnai užima vietas ligoninės Skubiosios medicinos skyriuje, nors pirminiame gydymo etape turėtų konsultuotis su šeimos gydytoju. Susiklosčius tokiai situacijai tiems, kam iš tiesų reikia skubios pagalbos, tenka laukti. Apie skubiosios medicinos pagalbos prieinamumo gerinimą Šiaulių miesto savivaldybėje, kartu su pirminės sveikatos priežiūros centrais diskutuota dar praėjusio mėnesio pabaigoje (apie tai plačiau skaitykite čia: https://bit.ly/38V9H0d).

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija