BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Dainų pirminės sveikatos priežiūros centru dėl pirminio lygio ambulatorinių paslaugų teikimo

Data

2022 07 15

Įvertinimas
0
20220711_104718 (1).jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas M. Pauliukas ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė A. Koncienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pirminio lygio ambulatorinių paslaugų teikimo tvarkos, sveikatos priežiūros prieinamumo ir kokybės gerinimo šiauliečiams ir regiono pacientams.

Respublikinė Šiaulių ligoninė tęsia diskusijas su Šiaulių miesto ir rajono pirminės sveikatos priežiūros centrais dėl  teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo miesto ir regiono gyventojams poliklinikų ne darbo metu. Liepos 11 d. Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Mindaugas Pauliukas ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aurika Koncienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pirminio lygio ambulatorinių paslaugų teikimo tvarkos, sveikatos priežiūros prieinamumo ir kokybės gerinimo šiauliečiams ir regiono pacientams.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas M. Pauliukas sako, kad didelė dalis ambulatoriškai gydytis išleidžiamų pacientų sveikatos problemas visų pirma galėtų spręsti šeimos gydytojų kabinetuose. „Šiuo metu pasirašytos 8 sutartys su Šiaulių miesto ir rajono pirminės sveikatos priežiūros centrais dėl pirminio lygio ambulatorinių paslaugų teikimo. Ligoninė neteikia šeimos gydytojo paslaugos, todėl suformuota įvairių sričių specialistų gydytojų komanda leistų užtikrinti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Budintis šeimos gydytojas vertintų paciento būklę ir esant indikacijai ir siųstų pacientą į ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrių specialisto apžiūrai ar stacionariniam gydymui. Tai leistų efektyviai sumažinti ligonių srautus priėmimo skyriuje ir padidintų paslaugų prieinamumą pacientams“, – mintimis dalijosi M. Pauliukas.

„Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro prirašytiems gyventojams turime užtikrinti šeimos gydytojo komandos paslaugų teikimą visą parą. Pasirašydami bendradarbiavimo sutartį su Respublikine Šiaulių ligonine siekiame užtikrinti prie gydymo įstaigos prirašytų draustų pacientų sveikatos priežiūros prieinamumą ir visų būtinų medicinos priemonių saugą įstaigos nedarbo metu. Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro tikslas ir vienas svarbiausių uždavinių – užtikrinti, kad skubi nestacionarinė medicinos pagalba būtų suteikta neatidėliotinai, kad pagalbos nesuteikimas nesukeltų pavojaus ar grėsmės paciento gyvybei ar sunkių komplikacijų jo sveikatai, todėl strateginiai sprendimai, kaip šis yra būtini“, – sako Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė A. Koncienė.

Pagrindinė problema su kuria susiduriama – sveikatos priežiūros paslaugų, nepriskirtų skubiosios medicinos pagalbos paslaugoms teikimas, kada rimtesnių sveikatos problemų neturintys pacientai dažnai užima vietas ligoninės Skubiosios medicinos skyriuje, nors pirminiame gydymo etape turėtų konsultuotis su šeimos gydytoju. Susiklosčius tokiai situacijai tiems, kam iš tiesų reikia skubios pagalbos, tenka laukti. Apie skubiosios medicinos pagalbos prieinamumo gerinimą Šiaulių miesto savivaldybėje, kartu su pirminės sveikatos priežiūros centrais diskutuota dar gegužės pabaigoje (apie tai plačiau skaitykite čia: https://bit.ly/38V9H0d).

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija