BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasieniečių sraigtasparnis skraidino donoro širdį

Data

2018 03 22

Įvertinimas
0
VSAT sraigt.jpg
Donoro širdis iš Respublikinės Šiaulių ligoninės nuskraidinta į Santaros klinikas, kur ir buvo atlikta širdies persodinimo operacija.

Ketvirtadienio paryčiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis iš Respublikinės Šiaulių ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas perskraidino donoro širdį.

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, mirusio donoro organai viltį pasveikti suteiks šešiems ligoniams. Transplantacijos atliekamos dviejuose Lietuvoje esančiuose transplantacijos centruose – Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslo universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Nacionalinis transplantacijos biuras dėkoja visiems, dalyvavusiems donorystės procese.

Šiuo metu organų ir audinių transplantacijos laukia 398 recipientai. Šiemet atlikta 41 transplantacija.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, turinčioje donorinės ligoninės statusą, šiais metais parengti trys donorai, iš kurių du buvo efektyvūs. Abu efektyvūs donorai – multiorganiniai, t.y. iš jų transplantacijai paimta ne po vieną, o po kelis organus.

                                                                                           Nacionalinio transplantacijos biuro inf.