BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Padėkos žvakučių akcijoje - pagarba ir ligoninės gydytojams, pacientams bei jų artimiesiems

Data

2021 10 06

Įvertinimas
1
žvakutės2.jpg
Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugijos „Atgaja“ narė, šventės Šiauliuose organizatorė Danutė Račkauskienė (dešinėje) ir Radviliškio šventės organizatorė Olga Privalenkova jau ne pirmus metus organizuoja padėkos organų donorams akcijas. (Draugijos "Atgaja" archyvo nuotr.)

Šiaulių P. Višinskio aikštėje rengiama akcija, kurios metu pacientai ir jų artimieji uždegs padėkos žvakutes organų donorams. Tą dieną, kai visoje Europoje minima organų donorystės ir transplantacijos diena, bus pagerbiami ir Respublikinės Šiaulių ligoninės pacientai, kurių dėka išgelbėti kiti žmonės, dėkojama gydytojams ir artimiesiems, be kurių pasiaukojimo ir supratimo šis stebuklas neįvyktų. 
„Tokią iniciatyvą Lietuvos asociacija „Gyvastis“ organizuoja jau 8 metus“, – sako asociacijos prezidentė Aušra Degutytė, kviesdama atvykti į savo miestelio žvakučių uždegimo vietą ir tokiu būdu pagerbti žmones, kuriuos pelnytai galime vadinti mūsų didvyriais – jų dovanoti organai išgelbsti kitų žmonių gyvybę ir tai yra neįkainojama dovana.

Europos organų donorystės ir transplantacijos dieną Šiauliuose taip pat uždegamos žvakutės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės pacientams, kurių dėka išgelbėti žmonės. (Draugijos "Atgaja" archyvo nuotr.)


Šiauliuose  spalio 8 dieną (penktadienį) 17.00 val. prasidėsiančios akcijos organizatorė Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugijos „Atgaja“ narė Danutė Račkauskienė sako, kad šiuo renginiu siekia labai svarbių tikslų: paskatinti žmones pasikalbėti apie organų donorystę šeimoje, pasirūpinti moraliniu testamentu – aptarti, kas bus su kūnu, su organais, kurie galbūt galėtų išgelbėti kitus žmones. „Tokį pokalbį skatinčiau ir jaunų, ir vyresnių žmonių šeimose. Dažnai klaidingai galvojama, kad vyresni negali būtų donorais“, - sako D. Račkauskienė.
Kita svarbi tokio renginio žinutė – padėka gydytojams, kurie kalbasi su artimaisiais dėl organų donorystės. Dar vienas žvakučių akcijos tikslas – nulenkti galvas donorų artimiesiems, išgyvenant skausmą priėmusiems išmintingą ir kilnų sprendimą dovanoti organus transplantacijai.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Anestezijos ir intensyviosios terapijos centro gydytojai anesteziologai reanimatologai per praėjusius, 2021 metus, identifikavo 8 kadaverinius audinių ir organų donorus, iš kurių trys tapo efektyvūs ir jų organai panaudoti organų donorystei. Nuo šių metų sausio mėnesio ligoninėje paimti dviejų donorų audiniai ir organai. Kiekvienu atveju sprendimą gyvybiškai būtinus organus aukoti donorystei priėmė artimieji, nes organų donorai neturėjo Donoro kortelės.
Spalio antrasis šeštadienis visoje Europoje minimas kaip organų donorystės ir transplantacijos diena, todėl visą spalio mėnesį šiai temai skiriama daug dėmesio. 
Šiemet žvakučių uždegimas organų donorams pagerbti ir atminti vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje, Mažeikiuose, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Varėnoje, Jurbarke, Viekšniuose, Marcinkonyse, Prienuose, Skuode, Valkininkuose.


Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 41) 399 654
Mob. 8 679 663 42
El.p. zita.katkiene@siauliuligonine.lt