BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pacientų lankymas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – ką svarbu žinoti?

Data

2021 07 13

Įvertinimas
0
Lankymo tvarka.jpg

Mažėjantis užsikrėtimų COVID-19 liga skaičius leidžia laisviau organizuoti daugelį gyvenimo sričių, o gydymo įstaigose veikiantiems COVID-19 pacientams skirtiems skyriams – šiek tiek atsikvėpti. Tačiau kruopštus situacijos stebėjimas ir saugumo užtikrinimas pacientams, lankytojams, medikams ligoninėje ir toliau lieka svarbus. Remiantis naujausiais Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais ir rekomendacijomis, dalijamės pagrindiniais pacientų lankymo tvarkos aspektais.

Pacientus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankyti gali asmenys, kurie:

 • persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);
 • turi atliktą COVID-19 tyrimą ir gautas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą;
 • yra vaikas iki 16 metų.

Pacientus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankyti gali asmenys, kurie pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 vakcinų:

 • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.

➡ Kiekvienas lankytojas turi pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos  vakcinacijos įrašus arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatų (duomenų) protokolą.

Pacientų lankymas

Atkreipiame dėmesį, kad

 • lankytojų registracija centre / skyriuje vykdoma darbo dienomis nuo 9.00 val. iki 13.00 val.;
 • pacientų lankymas leidžiamas nuo 14.00 val. iki 17.30 val. pagal centre/skyriuje sudarytą grafiką. Palatoje tarp lankytojų vizitų turi būti daroma ne mažesnė nei 20 min. pertrauka;
 • lankymo trukmė – iki 15 min., daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas;
 • pacientas gali būti lankomas ne dažniau, nei kas trys dienos;
 • palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), jei įmanoma pagal paciento sveikatos būklę. Jei daugiavietėje palatoje yra pacientų, kurie patys užsidėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės negali, ją uždeda palatos slaugytojas.

➡ Pacientų, kuriems diagnozuota COVID-19 liga, ir pacientų, kuriems pasireiškė COVID-19 ligos klinikiniai simptomai (bent vienas iš šių: kūno temperatūra lygi ar viršija 37,3 ℃, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas arba sąlytį su patvirtintu COVID-19 ligos atveju turėjusių pacientų lankymas yra draudžiamas (išskyrus terminalinės būklės pacientus).

➡ Numatyti lankymo tvarkos kriterijai negalioja terminalinės būklės pacientų ir pacientų iki 14 metų lankymui, taip pat gimdyvių lankymui. Tačiau šiais atvejais taip pat reikalingas gydymo įstaigos vadovo arba gydančio gydytojo leidimas.

Siuntinių pacientams perdavimas:

 • ligoninės pacientams siuntinius galima perduoti budinčio gydytojo leidimu;
 • priimami būtiniausi siuntiniai: t. y. vaistiniai preparatai, higienos priemonės. Maistą perduoti nerekomenduojama;
 • siuntiniai priimami ligoninės ir jos padalinių rūbinėse (išskyrus II terapijos korpusą) 8–17 val.

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija

Asociatyvios nuotraukos šaltinis čia: https://bit.ly/2T6j5pN