BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ortopedijos-traumatologijos skyrius vos talpina traumas patyrusius pacientus

Data

2022 01 03

Įvertinimas
0
DSC06902.JPG
Rentgeno tyrimas patvirtina kaulų lūžimą ir parodo, ar tinkamai gyja gipsuota ranka. (Zitos Katkienės nuotr.)

Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos traumatologijos centras išgyvena sudėtingą metų pradžios laikotarpį: tiek traumuotų pacientų, kiek pirmąjį Naujųjų metų savaitgalį atvyko į ligoninę, seniai nebūta. Ortopedijos traumatologijos centro vadovo pareigas laikinai einantis gydytojas ortopedas traumatologas Alfonsas Šapalas sako, kad dvi paros po naujųjų Metų sutikimo buvo labai sudėtingos. Tik per Naujuosius buvo ramu, nes išvengta sužalojimų nuo petardų. O dabar Ortopedijos traumatologijos skyrius beveik užpildytas traumas partyrusiais pacientais, laukiančiais operacijos. 

Dažniausia trauma – rankos dilbio kaulų lūžimai, nes griūdami žmonės remiasi  delnu, norėdami apsisaugoti. (Zitos Katkienės nuotr.)

Jau keletą metų traumatologams nereikia gydyti petardų ar savadarbių sprogmenų sužalotų žmonių.   
Tačiau džiaugtis traumatologams ilgai neteko – prasidėjęs ledėjimas gatves ir šaligatvius pavertė čiuožyklomis ir buvusią ramią Naujametinę naktį Ortopedijos traumatologijos centre pakeitė įtempto darbo para. 
„Buvo labai sudėtingos dvi paros, ypač vakar diena ir para. Krūvis buvo labai didžiulis, dabar lieka  pasekmės, nes dar nespėta išoperuoti visų ligonių, kurie per šias paras buvo paguldyti į skyrių dėl  traumos“, - kalbėjo žurnalistams A. Šapalas.  
Ortopedijos traumatologijos centro skubiosios pagalbos kabinete per savaitgalines paras buvo apie 50 traumas patyrusių pacientų. O vien vakar – apie 70 pacientų, iš kurių 15 paguldyta į ligoninę. Visus juos reikia operuoti, tad įtampa didžiulė.  
Slidžiose gatvėse žmonės patyrė labai įvairių traumų. Dažniausiai blauzdos kaulų lūžimai, rankų lūžimai, žastikaulio išnirimai ir lūžimai, dėl kurių tenka ligonius guldyti į ligoninę. Apie 90 proc. slidumo traumas patyrusių žmonių nukenčia kaulai – lūžta rankų ar kojų kaulai. Dažnai žmogus, krisdamas ant ištiestos rankos, remiasi delnu ir lūžta dilbio kaulai,  dažniausiai arti riešo. Tai yra tipinė slidumo trauma -  čiurnos ir riešo lūžis.  Patys sudėtingiausi yra šlaunikaulio lūžiai, kurie dažniausiai įvyksta vyresnio, pensinio amžiaus žmonėms.