BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Onkologijos klinikos pacientams – šiauliečių geranoriškumas

Data

2022 01 19

Įvertinimas
0
IMG_8555.jpg

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos pacientai, gydomi chemoterapija, jau daugiau nei dešimt metų sulaukia jų gydymą palengvinančių nemokamų portų. Tai Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ parama, kuri kiekvienais metais renkama organizuojant Kalėdinį labdaros renginį. Praėjusių metų pabaigoje vykusio koncerto metu surinkta per 5000 eurų, kurie perduoti Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikai. Labdaringo renginio iniciatoriai skaičiuoja, kad per daugiau nei dešimtmetį šiauliečiai ir miesto svečiai jau yra paaukoję daugiau nei 40 tūkst. eurų, kurie buvo išleisti implantuojamiems venos kateteriams įsigyti. Implantuojami centrinės venos kateteriai „Porto-a-cath“ yra neįkainojamai vertinga parama sunkiomis onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

Klubo tradicija – padėti žmonėmis

Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2021–2022 metų prezidentė Loreta Volbekienė pasakoja, kad daugiau nei prieš dešimtmetį klubas ėmėsi iniciatyvos padėti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. 2010 metais klubo nariai suorganizavo pirmąjį labdaros koncertą, kuriame dalyvavo apie 800 geranoriškų šiauliečių.

Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ tradiciją padėti ligoniams tęsia ir toliau, nors pripažįsta, kad dvejonių, ar labdaringus renginius organizuoti vis dar reikia, kartais iškyla. Tiesa, pasak klubo narių, labdaringų renginių reikalingumą pagrindžia kiekvienais metais surenkamos vis didesnės pinigų sumos. Štai 2021 metų gruodžio mėnesį vykusio koncerto metu pavyko surinkti daugiau nei 5000 eurų, kurie perduoti Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikai. Labdaringo renginio iniciatoriai skaičiuoja, kad per daugiau nei dešimtmetį šiauliečiai ir miesto svečiai jau yra paaukoję virš 40 tūkstančius eurų, kurie buvo išleisti implantuojamiems venos kateteriams įsigyti.

Pacientų ligos stadijos – uždelstos

Laikinai einantis Onkologijos klinikos vadovo pareigas Aleksandras Petrauskas atskleidžia, kad portų, kurie mažiau žaloja ligonio kraujagysles, o kartais net yra vienintelė pastovi galimybė skirti sisteminį gydymą, Onkologijos klinika turi ir gali juos implantuoti visiems, kuriems jų reikia, Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ dėka. „Kartais šiauliečiai, kurie pasirinko gydytis kituose miestuose, registruojasi konsultacijai ir prašo, kad portą jiems implantuotume čia, Šiauliuose, nes kitur susiduria su keblumais. Dažnai po šios procedūros pacientai nusprendžia tęsti gydymą Šiaulių Respublikinės ligoninės Onkologijos klinikoje, nes supranta, kad visos paslaugos jiems bus teikiamos taip pat kokybiškai, kaip ir didžiosiose ligoninėse“, – sako A. Petrauskas.

Onkologas pastebi, kad pasaulį sukausčiusi pandemija iškraipo onkologinių ligų statistiką, pvz., į Onkologijos kliniką 2020 metais kreipėsi mažiau sergančiųjų, tačiau 2021 metais atėjo daugiau ligonių su jau pažengusiomis ligos stadijomis. „Tikrąją pandemijos žalą žmonėms, kurie susidūrė su onkologine liga, galėsime pasakyti tik po keleto metų“, – tvirtina A. Petrauskas.

Onkologijos ligonių gydymas – su perspektyva

Šiauliuose onkologai pacientų poreikį patenkina, todėl ligoninėje dėl konsultacijų ir kitų procedūrų susidariusių eilių nėra. Nepaisant to, A. Petrauskas įsitikinęs, kad  specialistų poreikis visada yra, nes didesnis gydytojų skaičius leistų ilginti paciento vizito laiką, užkirstų kelia darbuotojų „perdegimui“, suteiktų laisvės pacientui pasirinkti norimą specialistą. Gydytojas priduria, kad onkologinių ligonių gydymas nestovi vietoje, situacija nuolat keičiasi ir tobulėja. „Onkologo specialybė tuo ir ypatinga, kad ši sritis grindžiama naujovėmis, pastoviu jų diegimu į praktiką, bendradarbiavimu tarp skirtingų specialybių gydytojų  ir nuolatos gausėjančiomis gydymo galimybėmis“, – įsitikinęs A. Petrauskas. 

 

Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ informacija

D. Bačiulės nuotr.