Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Onkologijos klinikai – baktericidinės lempos

Data

2020 06 16

Įvertinimas
0
DSC04264.JPG
„Roche“ atstovai Petras Radzevičius ir Violeta Šapokaitė (iš kairės) Onkologijos klinikos laikinasis vadovas Aleksandras Petrauskas, renginio „Sužydėjusi viltis“ vadovė Amerikos lietuvė Lidija Rasutis drauge su Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos vadove Andrea Kedemenec, BOH komiteto nare Debva Derksen ir Onkologijos klinikos administratorė Daiva Juškevičienė. (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikoje lankėsi Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) narės. Asociacija, vienijanti Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris, jau 12 metų savo savanoriška veikla padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje. Šį kartą pagalbos ranka ištiesta penkioms šalies onkologinius ligonius gydančioms ligoninėms, kurioms dovanotos baktericidinės lempos, valančios orą nuo virusų ir bakterijų. 
Labdaros aukcionas – per internetą
Lėšos patalpos orą dezinfekuojančioms lempoms surinktos iškilmingame labdaros renginyje „Sužydėjusi viltis“. Šio renginio vadovė Amerikos lietuvė Lidija Rasutis drauge su Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos vadove Andrea Kedemenec, BOH komiteto nare Debva Derksen, bei „Roche“ atstovais Petru Radzevičium bei Violeta Šapokaite ir pristatė į Onkologijos kliniką vertingą dovaną. 
Lidija Rasutis apgailestavo, kad šiais metais surengti labdaros renginio „Sužydėjusi viltis“ taip ir nepavyko dėl pasaulį užklupusios coronaviruso pandemijos. Labdaros renginys, kuriame įprastai 
kasmet dalyvauja Lietuvoje dirbantys ambasadoriai, verslo, medicinos, kultūros ir meno atstovai, turėjo vykti Valdovų rūmuose, ir organizaciniai darbai jau buvo įpusėję. 
„Jau buvome daug ką susiorganizavę, bet paskelbta pandemija pakeitė visus planus. Supratome, kad per pandemiją surinkti pinigų bus labai sunku, nes visi ėmė labiau taupyti. Nutarėme iniciatyvą perkelti į internetą, ir jame paskelbti aukcioną. Taip ir padarėme, ir surinkome pakankamai pinigų“, - džiaugėsi sėkme L. Rasutis.  
Pirmiausia buvo surengtas tylusis aukcionas. Po savaitės įvyko ir gyvas aukcionas, kurį L. Rasutis  vedė drauge su aktoriumi Vytautu Rumša. Buvo parduoti aštuoni pagrindiniai vertingi prizai. Aukciono metu surinkti 33388 eurai. Lėšų pervedė ir pagrindinė renginio rėmėja kompanija „Roche“.  
Tokių lempų neturėjo
Už surinktas lėšas nupirktos 54 bakteriocidinės lempos, kurios skirtos penkioms gydymo įstaigoms. 
Šiuo metu ligoninę pasiekė pirmas siuntinys, kuriame yra dvi lempos. Vėliau bus atvežtos dar dvi lempos.  Pasak L. Rasutis, daugiausia lempų skirta Nacionaliniam vėžio institutui. Dalinant labdarą orientuotasi į pacientų, gydomų ligoninėje, skaičių. 
Latvių gamybos lempos yra ultragarsinės, skleidžiamas ultragarsas ir naikina virusus ir bakterijas, valo ir dezinfekuoja orą. Gali būti naudojamos pacientų laukiamajame, kur ateina žmonės iš gatvės ir gali įnešti infekciją, kuri sunkiai sergantiems onkologine liga gali būti mirtinai pavojinga. 
Onkologijos klinikos dienos stacionaro chemoterapijos koordinatorius, laikinai einantis klinikos vadovo pareigas gydytojas chemoterapeutas Aleksandras Petrauskas sako, kad tokių lempų gydymo įstaiga neturi ir jų labai reikia. Ypač dabar, kai plinta virusai ir bakterijos. Vienos dovanotos lempos yra ant ratukų, kitos – stacionarios. Mobilios bus  vežamos per patalpas, kuriose atliekama dezinfekcija. Baktericidinės lempos ypač pravers dienos stacionare, kur pacientams taikoma chemoterapija. Ten lempa bus kabinama ant sienos. 
Pasak P. Radzevičiaus, vienos lempos pakanka išvalyti orą 15 kvadratinių metrų patalpoje. Jos spinduliai veikia visus virusus, tai sunaikintų ir coronavirusą, ir tuberkuliozės bakteriją. Ši lempa - puiki higieninė pagalba tiek ligoniams, tiek personalui, nes pasitarnauja saugumui ir mažina užsikrėtimo riziką. 
Už puikią dovaną svečiams dėkojo Onkologijos klinikos laikinasis vadovas A. Petrauskas. Paklaustas, kokios pagalbos dar reiktų klinikai, gydytojas užsiminė, kad labai reiktų traukos spintos, nes dabar tam naudojamas audiniu aptrauktas ventiliatorius, kuris reikiamos funkcijos neatlieka. „Reikia kažką pagalvoti, akciją surengti nors ir vienai klinikai“, - čia pat sprendė L. Rasutis, drauge su asociacijos moterimis padedanti spręsti onkologinių ligonių gydymo problemas. 

Labdaros renginio „Sužydėjusi viltis“ vadovė Amerikos lietuvė Lidija Rasutis nedelsdama nusprendė ieškoti galimybių padėti klinikai įsigyti reikiamą įrangą – traukos spintą.  

Latvių gamybos baktericidinė lempa yra ultragarsinė, tad jos skleidžiamas ultragarsas ir naikina virusus bei bakterijas, valo ir dezinfekuoja orą.

Zitos KATKIENĖS nuotr.