BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Nuotraukose – krūtų vėžiu sergančiųjų stiprybė

Data

2019 11 19

Įvertinimas
0
DSC03372.JPG

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos pacientai, jų artimieji, medikai, gali pasigėrėti fotografės Renatos Kiržgalvienės fotografijos paroda ,,Šypsena gyvenimui“, kurios atidaryme nestigo stiprybės pojūčio, sklindančio iš nuotraukose įamžintų moterų portretų. Atidaryme dalyvavusios krūtų vėžiu sergančiųjų asociacijos „Salvia“ narės patvirtino, kad reikia džiaugtis gyvenimu ir visos negandos atsitrauks.

Parodos atidarymą pradėjo laikinai onkologijos klinikos vadovo pareigas einantis onkologas chemoterapeutas Aleksandras Petrauskas, pakvietęs susirinkusius pasikalbėti ir pabendrauti.

Asociacijos „Salvia“ pirmininkė Nijolė Pročkienė pasidžiaugė galimybe pamatyti likimo draugių nuotraukas, kuriose sustabdytas ne skausmas ir kančia, neišvengiamai veiduose įrėžiantys ligos akistatoje, bet šypsenos, džiaugsmas. Tai, pasak pirmininkės, ir yra tikroji dvasios stiprybė, padedanti sveikti, išlikti stiprioms ir gyventi toliau.

Parodos organizatorė gydytoja rezidentė Miglė Gedminė papasakojo apie parodos ištakas, kurios prasidėjo Kauno klinikose lankant onkologines ligones. „Abu su vyru lankėmės palatose, drauge su pacientėmis žiūrėdavome filmus, žaisdavome šachmatais. Kai atsirado talentinga fotografė, kilo idėja pacientes fotografuoti ir surengti parodą“, - pasakojo būsimoji gydytoja.

Prieš pusmetį buvo surengta pirmoji šių nuotraukų paroda Kauno klinikose. „Dabar jaučiu pareigą, kad ši paroda sklistų, kad ją pamatytų kuo daugiau žmonių“, - sakė Miglė, pristatydama parodą,  skirtą  krūtų vėžiu sergančių ir su onkologine liga kovojančių moterų dvasios stiprybei, ligos paliktų randų istorijoms įamžinti.

Parodos atidaryme dalyvavo ir grojo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleivės.

Šiuo metu paroda eksponuojama Onkologijos klinikos Konsultacijų poliklinikoje.