BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Moters ir vaiko klinikos veiklos 10 metų jubiliejus: šventė ir medikams, ir pacientams

Data

2019 11 28

Įvertinimas
2
20191125_193011.jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika dėkojo ir buvusiai klinikos direktorei Angelei Jurgaitienei (kairėje), ir esamai – Emilijai Bogužienei. (Zitos Katkienės nuotr.)

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos darbuotojai ir jų draugai, pacientai ir jų artimieji rinkosi į klinikos veiklos 10-ties metų jubiliejų. Koncertų salėje „Saulė“ šventės dalyvių laukė šventiška aplinka ir puiki nuotaika, žinomų scenos meistrų pasirodymai, sveikinimai ir padėkos. Tačiau labiausiai širdį palietė klinikos žmonėms skirtas dėmesys: tiems, kurie prieš dešimtmetį sukūrė galimybę dirbti ir tobulėti gražioje ir modernioje aplinkoje, bei tiems, kurie per praėjusį dešimtmetį čia realizavo save: augo ir tobulėjo, negailėdami savęs kūrė kliniką tokią, kokia ji yra šiandien.

Dėmesys ir ginekologams, ir pediatrams

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika , sveikindamas medikus, sakė, kad

šiandien yra švenčiama nuostabi gyvenimo ir meilės šventė, kurioje dalyvauja ir tie, kurie sudarė galimybę prieš dešimt metų startuoti šiai klinikai, ir tie, kurie gimė ir gimdė joje.

„Moters ir vaiko klinikos medikai turi galimybę dalyvauti didžiausiame pasaulio stebukle – gyvybės atėjime į šį pasaulį. Dešimt metų dirbote puikiose patalpose, turėdami puikias sąlygas. Tačiau dešimt metų yra tas laikas, kai rūbelis išaugamas. Aš labai džiaugiuosi, kad mes gebėjome tą rūbelį pakeisti“, - sakė gydymo įstaigos vadovas,  trumpai apžvelgdamas pokyčių laikotarpį, kuris tęsėsi vienuolika mėnesių. 

Kreipdamasis į klinikoje dirbančius pediatrus direktorius apgailestavo, kad Vaikų ligų skyrius dar neatitinka tų sąlygų, kuriose turėtų būti gydomi vaikai.

„Sveikatos apsaugos ministerija jau skyrė lėšų. Aš pasižadu, kad kitais metais pradėsime šį projektą ir ateinantį dešimtmetį turėsite visai kitas darbo ir gydymo sąlygas“, - sakė direktorius ir pasidalino asmeniniu džiaugsmu: per praeitą dešimtmetį klinikoje gimusiomis dviem anūkėmis ir kitais metais gimsiančiu trečiuoju vaikaičiu, už kuriuos iš širdies padėkojo medikams.   

 „Sveikinu su dešimtmečiu, kurio gyvenime aš nedalyvavau. Tačiau padaryta daug, kad tą dešimtmetį galėtumėte švęsti“, - sakė buvusi Vaikų ligų klinikos vadovė, vaikų pediatrė Regina Ulkštinienė, ir priminė 16 metų trukusią klaidžią ir sunkią pastato statybos istoriją, kurioje viltis tarsi stebuklas nušvito po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo vykusios antrosios blokados, kai  atsirado pinigų ir ledai pajudėjo.

„Linkiu gyventi gerovės valstybėje, dirbti gerovės ligoninėje“, - populiariu linkėjimu baigė gydytoja R. Ulkštinienė pasakojimą.

Padėkos ir iš vadovų, ir iš širdies

„Kalbėjimas apie gyvybės atėjimą į pasaulį visada jaudinantis ir jautrus dalykas“, - sakė Šiaulių vicemeras Egidijus Elijošius, drauge su vicemeru , laikinai einančiu mero pareigas Domu Griškevičiumi, atvykęs pasveikinti medikų veiklos jubiliejaus proga. Oficialius sveikinimus miesto vadovai pradėjo padėkomis iš širdies. „Noriu padėkoti gydytojui Alvydui Domarkui už tris saviškius“, - sakė E. Elijošius ir linkėjo medikams, kad niekada netrūktų darbo, nes tada Šiauliai klestės, judės, gyvuos.

Svečiai Šiaulių savivaldybės mero padėkas įteikė Aldonai Butkienei, Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojos padėjėjai, Daliai Formanskienei, Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus ūkio reikalų tvarkytojai, Živilei Ramanauskienei, Moterų konsultacijos skyriaus akušerei bei Neringai Karavajevai, Akušerijos skyriaus akušerei.

Laikinai klinikos vadovo pareigas einančiai gydytojai akušerei ginekologei Emilijai Bogužienei  D. Griškevičius dovanojo miesto vėliavą. Moters ir vaiko klinikoje gimė ir dvi D. Griškevičiaus atžalos. „Savo kailiu drauge su žmona teko patirti tuos džiaugsmus,  ir būti drauge su jumis“, - dalinosi vicemeras ir asmenine patirtimi.

Gražiais sveikinimais ir palinkėjimais klinikos veiklos jubiliejų švenčiančius medikus sveikino LR Seimos narės Rimos Baškienės, Seimo nario Stasio Tumėno bei europarlamentaro Juozo Oleko padėjėjai. Dievo palaimos susirinkusiems linkėjo  ligoninės kapeleonas kunigas Tomas Kedušis.

Netylantys plojimai ir skanduotė „a-čiū“

Gydytojams ir slaugytojoms tenka ne tik gydyti, bet ir padėti šią profesiją pasirinkusiems būsimiesiems kolegoms. Šiaulių kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė dėkojo slaugytojoms už tvirtą valiutą – žinias ir patirtį, kurias medikai dovanoja studentams. Už darbą su kolegijos studentais dekanė įteikė padėkas Operacijų - intensyviosios terapijos skyriaus slaugos administratorei Astai Dockienei, Akušerijos skyriaus akušerijos administratorei Vitai Tamošauskienei, Reabilitacijos skyriaus vedėjai Snieguolei Angelei Valečkienei, Moters ir vaiko klinikos vyresniajai slaugos administratorei Ingai Budrienei.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos vadovo pareigas laikinai einanti akušerė ginekologė Emilija Bogužienė neabejoja, jog dėkoti medikams yra už ką, o pirmiausia už tai, kad  priima vaikus ir jais labai gerai rūpinasi.

„Šiandien čia matau žmones, kurie medikais dirba iš pašaukimo. Mūsų šis vakaras ir yra padėka jums. Turime gražias padėkas žmonėms, už jų angelišką darbą. Padėkas ir angeliukų skulptūros – priminimas, kad tokie žmonės esate jūs“, - sakė vadovė ir drauge su ligoninės direktoriumi Remigijumi Mažeika dėkojo klinikos darbuotojams. Direktoriaus padėkos, gėlės ir angeliuko skulptūra atiteko Ginekologijos skyriaus vedėjui Andriui Simavičiui, Naujagimių skyriaus koordinatorei Vaidai Aleksandravičienei, Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vedėjui Valerijui Lapšinui, Akušerijos skyriaus akušerei Jurgitai Gražulienei, medicinos įrangos technikui Vidmantui Kurganui, Ginekologijos skyriaus akušerei ginekologei Jūratei Kazlauskienei, Vaikų konsultacijų skyriaus otorinolaringologui Augustinui Mažvilai, Akušerijos skyriaus ūkio reikalų tvarkytojai Daivai Venckienei.

Ypatingas dėmesys – buvusiai Akušerijos-ginekologijos klinikos direktorei Angelei Jurgaitienei, kurią pakvietus į sceną salė dar ilgai skandavo „a-čiū“ ir dėkojo nenutylančiais plojimais.

„Visas mano gyvenimas buvo paskirtas šiam darbui – moters ir vaiko problemų sprendimui. Šiandiena jaučiuosi įvertinta labiau, negu to nusipelniau. Džiaugiuosi, kad per dešimt metų išbujojusi klinika yra žinoma ne tik Šiaulių krašte, geri atsiliepimai ir visoje Lietuvoje“, - kalbėjo buvusi vadovė A. Jurgaitienė.

Ligoninės vadovas R. Mažeika Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėką už atsakingą darbą ir didžiulį indėlį klinikos veikloje įteikė Emilijai Bogužienei.

Šventės dalyviai ne tik klausėsi rimtų kalbų ir sveikinimų, juos viso vakaro metu linksmino scenos meistrai:  šokių kolektyvas „Incognito“, Lauros dainavimo studija, visų pamiltos atlikėjos Aurelija Čižauskaitė-Butkaliuk ir Gabrielė Butkaliuk, dainų pynę dovanojo scenos žvaigždė Romas Dambrauskas, visų šeimų vardu dainą atliko šiauliečių Jurgitos ir Vitalio Lebedžių šeima.

Renginio kulminacija tapo ligoninės medikų choro „Musica Vitae“, vadovaujamo Rimanto Narkaus, pasirodymas, po kurio visų laukė pokalbiai prie šventinio torto.