BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Moters ir vaiko klinikoje pasveikinti pirmieji 2020 metų naujagimiai

Data

2020 01 06

Įvertinimas
0
Pirmieji-dvynukai-2020-31883-s320x235.jpg
Moters ir vaiko klinikoje gimusius pirmuosius naujagimius pasveikinti atvyko miesto vadovai.

Šiaulių miestas turi gražią tradiciją pasveikinti pirmuosius naujais metais gimusius šiauliečių kūdikius. Pirmosiomis paromis į šį pasaulį jau spėjo ateiti berniukas, mergaitė ir dvynukės. Kūdikėlių tėveliams Šiaulių miesto meras Artūnas Visockas įteikė naujagimių kraitelius ir pakvietė kartu švęsti gimtadienius mero kabinete.

2020-ųjų metų pirmosios paros Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje buvo dosnios  savo pasirinkimu. Tarp pirmųjų Šiaulių miesto kūdikių yra berniukas, mergaitė ir mergaitės dvynukės! Dvigubos laimės sulaukę tėveliai Dapšauskai jau apsisprendė, kad sesutėms suteiks Miglės ir Iglės vardus. Sveikas ir kaip dvynukes tikrai nemažo svorio gimusias naujagimes ir jų tėvelius Moters ir vaiko klinikoje aplankė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir mero pavaduotojas Domas Griškevičius. Laikinai klinikos vadovės pareigas einančios gydytojos akušerės-ginekologės Emilijos Bogužienės lydimi miesto vadovai į palatą pristatė šiauliečiams skiriamas dovanas – naujagimio kraitelius su mažyliams reikalingiausiais daiktais.

„Kiekvienas gimęs kūdikis yra didžiulė laimė pirmiausia tėveliams, bet taip pat ir visam miestui. Tegul mažyliai auga sveiki, o tėveliams linkiu kuo didžiausios sėkmės, tvirtybės, tikėjimo. Visiems labai smagu, kai gimsta vaikučiai, tegul jų auga kuo daugiau, tegul jie džiaugiasi broliukų ir sesučių draugija“, – linkėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Naujagimių kraitelius Šiaulių meras ir mero pavaduotojas perdavė pirmojo metų berniuko, vardu Aronas, ir pirmosios mergaitės Lėjos mamytėms.

Šiaulių meras Artūras Visockas kūdikių sulaukusias šeimas pakvietė dalyvauti birželio 1-ąją vyksiančioje spalvotoje vaikystės šventėje „Aš – mažasis šiaulietis“, o po trejų metų – 2023-ųjų sausio 2-ąją apsilankyti mero kabinete ir kartu atšvęsti trejų metukų gimtadienius.

Pasak Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Civilinės metrikacijos skyriaus vadovės Vilmos Melenienės, praėjusiais 2019 metais buvo įregistruoti 1225 kūdikiai.

2019 m. populiariausi mergaičių vardai – Emilija, Kamilė, Lėja, Luknė, Sofija, Ema, Amelija, Patricija.

2019 m. populiariausi berniukų vardai – Markas, Aronas, Domas, Matas, Benas, Arijus, Gabrielius, Herkus Jokūbas, Lukas, Nojus, Dominykas, Joris, Jonas, Motiejus.

Rečiausi vardai: Akari, Atsvei, Cirino, Donatela, Diandra, Devika, Dijora, Dangerutis, Edesa, Emerita, Einora, Erildas, Erijus, Elmas, Edenas, Etanas, Hardas, Hayk, Jurtė, Juta, Juna, Jomilė, Karlotė, Luna, Mažė, Raldas, Reimanas, Santaras, Savatij, Tilija, Toras, Travis, Zaina.

Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2020m. sausio 2 d. išdalyti 1346 kūdikio kraiteliai. Šiais metais kūdikio kraiteliai toliau dalijami Šiaulių miesto gyventojams gimusiems kūdikiams.