BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Minima Pasaulinė organų donorystės diena

Data

2020 10 09

Įvertinimas
0
IMG_3319 (2).jpg

Spalio mėnesį Lietuva su visa Europa ir pasauliu mini organų donorystės dieną, kurios metu visuomenės dėmesiui atkreipti į organų donorystės ir transplantacijos temą organizuojami įvairūs renginiai ir akcijos. Šiemet ši diena minima spalio 10 d. Gintarė Bindokienė, Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM Komunikacijos skyriaus specialistė praneša, kad ir Šiauliai jungiasi prie renginio, skirto organų donorystei palaikyti. 
Organų transplantacija yra dviejų lygiaverčių dedamųjų – aukštų medicinos pasiekimų ir kilnaus artimųjų sprendimo – rezultatas. Nuolat tobulėjanti medicina randa vis naujų ir įvairių būdų kaip padėti žmonėms ir išsaugoti jų gyvybę bei sveikatą, transplantacija – vienas iš tų būdų, tačiau sudėtingos operacijos negalėtų vykti be pozityvaus ir teigiamo visuomenės požiūrio. 

Šiais metais Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugo ministerijos užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad du trečdaliai Lietuvos gyventojų pritaria organų donorystei. 
Daugiau kaip trečdalis gyventojų sutiktų dovanoti mirusio artimojo organus, jei būdamas gyvas jis nebuvo pasirašęs sutikimo, o nuomonės šiuo klausimu nebuvo pareiškęs. NTB atkreipia visuomenės dėmesį, kad netekties valandą tokį sprendimą priimti nėra lengva, todėl svarbu apie organų donorystę kalbėtis šeimoje – žinant artimojo valią, sprendimo priėmimas tampa lengvesnis. 
Lietuvoje organų ar audinių transplantacijos laukia 401 žmogus, tarp jų – 18 vaikų. Šiais metais registruotas 31 efektyvus donoras. Šių donorų dėka gyvybė išgelbėta ar sveikata pagerinta daugiau kaip 90-čiai pacientų. Tai – 90 šeimų, vėl galėsiančių grįžti į pilnavertį gyvenimą.   
Kviečiame dalyvauti renginiuose organų donorystės dienai paminėti: 
Spalio 9 d., penktadienį, asociacija „Gyvastis“ visoje Lietuvoje degs žvakutes organų donorams atminti. 
Viso renginio metu bus galima pasirašyti sutikimus Donoro kortelei gauti. 
Organų donorystei palaikyti šeštadienio vakarą 19.00 val. aštuoni didieji Lietuvos miestai, tarp jų ir Šiauliai,  nušvis žalia (organų donorystės) spalva. Šiauliuose bus apšviestas savivaldybės laikrodžio bokštas ir Signatarų alėja (pėsčiųjų takas per Lieporių parką). 
Spalio 11 d., sekmadienį, už organų donorus, jų artimuosius, transplantacijas atliekančius gydytojus, žmonių, gyvenančių su transplantuotais organais, sveikatą visoje Lietuvoje bus aukojamos Šv. Mišios.
Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija