BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Mažėjantis COVID-19 pacientų skaičius leidžia lengviau atsikvėpti ligoninės personalui

Data

2021 06 04

Įvertinimas
0
DSC03813.JPG

Visoje šalyje švelnėjant epidemiologinei situacijai, mažėjantis COVID-19 pacientų skaičius pastebimas ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Atsižvelgiant į tai, COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti mažinamas lovų skaičius – lieka dirbti  2 skyriai, o tai sudaro 50 lovų, skirtų COVID-19 pacientams ir 19 lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos DPV įranga reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Šiuo metu užpildyta apie 36 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai, gydytojas G. Kramilius sako, kad gerėjanti epidemiologinė situacija leidžia atsikvėpti ligoninės personalui: „Pastarosiomis dienomis mažėjantys COVID-19 liga susergančių pacientų skaičius leidžia po truputį atsikvėpti, tačiau budrumo saugantis prarasti nereikėtų. Po truputį atslūgstanti trečioji COVID-19 banga leidžia į įprastas darbo vėžias grįžti tiems Respublikinės Šiaulių ligoninės skyriams, kurių veikla itin įtemptu pandeminiu laikotarpiu buvo perorganizuota – tai džiugina. Ir nors kova su pandemija tapo savotiška kasdienybe, su kuria vis labiau mokomės kovoti, norisi nuoširdžiai padėkoti ligoninės medikams už sunkų, daug jėgų reikalaujantį, darbą tiek kovidiniuose skyriuose, tiek likusiems užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą įprastomis sąlygomis. Žmones kaip visada skatiname išlikti budriais, pasitikėti medicina, skiepytis taip apsaugant ne tik save, bet ir esančius šalia“.

Įtemptu pandeminiu laikotarpiu Respublikinės Šiaulių ligoninėje buvo peroganizuotas kai kurių skyrių darbas, kuris šiomis dienomis atstatomas. Jau nuo pirmadienio bus vykdomos suplanuotos planinės chirurgijos operacijos, kurios pastarąsias savaites buvo laikinai atšauktos. Į įprastas darbo vėžias grįžta Konservatyviosios medicinos klinikos Nefrologijos-toksikologijos, Gastroenterologijos-endokrinologijos, Chirurgijos klinikos Ausų, nosies, gerklės ligų skyriai ir juose dirbantys specialistai medikai, slaugytojai, kurie visą šį laiką surėmę pečius dirbo su COVID-19 liga sergančiais pacientais. Šiomis dienomis darbą baigė ir atskiras Izoliacinis skyrius, tačiau kiekviename skyriuje liko izoliacinės palatos dėl galimos COVID-19 ligos grėsmės.

Epdemiologinė situacija ir toliau kruopščiai sekama – keičiantis susirigimų skaičiui Respublikinė Šiaulių ligoninė pasiruošusi priimti reikalingus sprendimus didinant arba mažinant šių ligonių gydymui reikalingų lovų skaičių.

Prie COVID-19 liga užsikrėtusių gydymo regione reikšmingai prisidėjo ir dirba toliau Mažeikių ligoninė, kuri rūpinasi ir Telšių apskrities pacientais. Kelmės ligoninė, baigusi esamų pacientų gydymą, COVID-19 skyrių uždarys.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija.