BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninės pacientė mirė nuo gripo komplikacijos

Data

2019 01 24

Įvertinimas
1
DSC02264.JPG
Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoja, laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas, Zinaida Kovaliova sako, jog išvengti gripo ir mirtimi gresiančių komplikacijų įmanoma skiepijantis nuo gripo bei laikantis gripo plitimą ribojančių priemonių. Zitos KATKIENĖS nuotr.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus gydytoja, laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas, Zinaida Kovaliova spaudos konferencijoje sakė, jog ligoninėje dėl gripo mirusi aštuntą dešimtį perkopusi moteris nebuvo skiepyta nuo gripo. Šiuo metu skyriuje gydomi šeši pacientai, kuriems diagnozuotas gripas, ir vienam diagnozė dar nepatvirtinta. Dešimt pacientų, susirgusių ir gydytų skyriuje šį gripo viruso plitimo sezoną, jau išleista namo. Deja, tik vienas ligonis buvo pasiskiepijęs nuo gripo.

Nuo gripo neskiepyta

Į ligoninę pacientė atvežta sunkios būklės. Moteriai diagnozuotas plaučių uždegimas, dėl kurio gydyta Terapijos skyriuje. Atlikus tyrimus nustatyta, jog plaučių uždegimas –  gripo komplikacija. Gripu sirgo moters šeimos nariai, o nevaikštanti, lėtine liga serganti moteris nebuvo skiepyta nuo gripo viruso sukeliamo klastingos infekcijo, tad išvengti jos nepavyko. Neišvengė senolė ir komplikacijos – plaučių uždegimo, tapusio mirties priežastimi.

Antradienį ligoninėje mirusi moteris – pirmoji šiais metais nuo gripo mirusi ligonė gydymo įstaigoje. Infektologė Z. Kovaliova sako, jog tokių skaudžių pasekmių buvo galima išvengti, jei moteris būtų pasiskiepijusi nuo gripo. Retai nutinka, kad skiepytas žmogus susirgtų gripu. Be to vakcina apsaugo nuo gripo komplikacijų, kurios dažniausiai ištinka vyresnio amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergančius žmones.     

Minėtai šiaulietei vakcina nuo gripo būtų nemokama, kaip ir kitiems rizikos grupės asmenims.  Jiems priklauso nuo 65 metų ir vyresni žmonės, sergantieji lėtinėmis ligomis, nėščiosios, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.

Infektologė Z. Kovaliova sakė, jog šį gripo sezoną skyriuje buvo gydoma 17 žmonių, kuriems diagnozuotas arba įtartas gripas. Tik vienas ligonis buvo pasiskiepijęs nuo gripo, bet imunitetas jam dar nebuvo susiformavęs. Tačiau gripo vakcina apsaugojo žmogų nuo galimų komplikacijų.

Gydytoja ragina žmones dar skiepytis nuo gripo, nes imunitetas susiformuoja per dvi savaites, o gripo sezonas, prasidėjęs spalyje, gali tęstis iki gegužės mėnesio.

Pasak gydytojos, šiuo metu nuo gripo žmonės skiepijami trivalente ir keturvalente vakcina. Abi vakcinos veikia efektyviai. Iki šiol ligoninėje gydytiems pacientams buvo nustatytas „A“ tipo gripo virusas. Šiemet dažniausiai nustatomas A (H3N2) gripo virusas.

Ligoninėje – ribojančios priemonės

Nustačius, jog ligoninėje daugėja sergančių gripu pacientų ir darbuotojų, nuspręsta riboti pacientų lankymą ligoninėje.

Tam, kad ligoninėje būtų išvengta infekcijos protrūkių bei tam, kad būtų užtikrintas personalo darbas, būtina imtis griežtų priešepideminių priemonių. Bene efektyviausia priemonė – griežtai ribojamas pacientų, gydomų Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, lankymas. Nuo praėjusios savaitės taikomos ribojimo priemonės, kurių dėka gydymo įstaigoje virusinė infekcija neplinta.

Ligoninėje gydomų pacientų lankymas draudžiamas, kai skyriuje yra daugiau kaip 20 proc. karščiuojančių pacientų. Tokia situacija susiklosto retai. Tačiau jei taip nutiktų, artimieji galėtų lankyti tik slaugomus ypač sunkios būklės ligonius.

Nors Šiaulių mieste gripo epidemija dar neskelbiama, gydytoja pataria neprarasti budrumo ir išvengti klastingos infekcijos. Specialistai rekomenduoja vengti masinių susibūrimo vietų, sąlyčio su sergančiaisiais, dažniau plauti rankas, o neplautomis rankomis neliesti akių, nosies, burnos, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo rekomendacijų: prisidengti nosį ir burną, naudoti vienkartines nosinaites ir jas nedelsiant išmesti. Būtina dažnai vėdinti ir valyti patalpas.

Infekcinių ligų gydytoja Zinaida Kovaliova teigia, jog laikantis minėtų rekomendacijų bei kasmet skiepijantis nuo gripo, klastingos infekcijos ir skaudžių jos padarinių galima išvengti.