BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninės medikių paskaitos įkvepia būsimiems ir esamiems tėveliams pasitikėjimo savimi

Data

2023 11 17

Įvertinimas
1
1000005646.jpg

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikės įsitraukė į mokymų ciklą „Sveikas,  Mažyli!” Apie naujagimio kraitelį bei jo priežiūrą namuose susirinkusiems išsamiai pasakojo gydytoja neonatologė, Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyriaus koordinatorė Vaida Aleksandravičienė. Paskaitų ciklas skirtas psichologiniam ir informaciniam šeimos parengimui ypatingam įvykiui – naujagimiui. Pirmasis paskaitų ciklas, įvykęs pavasarį sulaukė didelio susidomėjimo, todėl rudeniop paskaitos būsimiems tėveliams surengtos darkart.

Praktinę paskaitos dalį neonatologei Vaidai Aleksandravičienei padėjo pademonstuoti lėlė Saulė.

Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biure vykusioje naujagimio priežiūros namuose paskaitoje susirinko apie 30 dalyvių. Gydytoja neonatologė V. Aleksandravičienė sako, kad antrąkart didesnei auditorijai kalbėti apie mažiausiųjų priežiūrą ligoninėje ir iššūkius grįžus su naujagimiais į namus buvo kur kas drąsiau. „Nustebino tai, kad dalis į paskaitą atėjusių mamyčių laukiasi nebe pirmojo vaikelio. Džiugina toks moterų žingeidumas. Maloniai nustebino klausimų gausa ir įvairovė. Įdomu buvo klausytis nebe pirmojo vaikelio besilaukiančiųjų mamų ankstesnės gimdymo ir motinystės patirčių. Smagu, kad paskaita nebuvo vien tik mano teorinių žinių išdėstymas, o virto smagia, produktyvia ir įdomia diskusija“, - sako Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja.

Paskaitoje apie naujagimio priežiūrą dalyvavo 30 moterų.

Lygindama pirmąją ir dabar vykusią paskaitą medikė sako, kad bene aktualiausiu klausimu išlieka, ką iš tiesų reikia būtinai turėti atvykus į ligoninę gimdyti, koks turėtų būti neperteklinis kūdikio kraitelis, kaip rengti naujagimį į lauką, kokios turėtų būti mažylio maudynės.

Būsimieji tėveliai klausinėjo ir kaip teisingai paimti mažylį ant rankų, valyti virkštelę, saugiai migdyti, atrūginti, maudyti, keliauti automobiliu ir t.t..

Susitikimas truko net dvi valandas. Natūralu, kad kai kurioms nėščiosioms  gal sunku tiek laiko išsėdėti, tačiau moterys nenorėjo skirstytis. Visos vieningai pritarė, kad tokie susitikimai svarbūs, reikalingi ir naudingi, mat paskaitų ciklo būsimo šeimos pagausėjimo tėveliai lauks ramiau.

Primename, kad lapkričio 21 d. 14.00 val. paskaitą apie kūdikio žindymą skaitys ir į visus rūpimus klausimus atsakys Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja,  žindymo konsultantė Gintarė Olberkienė. (Šiaulių m. visuomenės sveikatos biuras, Varpo g. 9, Šiauliai).

      Respublikinės Šiaulių ligoninės

Viešųjų ryšių specialistė

Eva Kazlauskienė

Tel. (8 41) 524 277

 [email protected]

www.siauliuligonine.lt