BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninės medikai Velykas švęs saugūs, nes jau suformuotas kolektyvinis imunitetas

Data

2021 04 02

Įvertinimas
0
20210119_101845.jpg
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, paskiepijus per 70 proc. darbuotojų, suformuota kolektyvinė apsauga. (Zitos Katkienės nuotr.)

Nors ligoninė, kaip ir kiekviena gydymo įstaiga, yra padidintos rizikos zona, tačiau šiuo metu Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojai ir pacientai gali jaustis saugūs: paskiepyti 73 proc. darbuotojų. Pasak imunologijos specialistų, 70 proc. paskiepytų gyventojų dalis užtikrina kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso. Tad ligoninėje sėkmingai suformuota kolektyvinė apsauga. Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, sveikindamas darbuotojus su artėjančiomis šv. Velykomis, džiaugėsi, kad šventes galime švęsti saugūs ir sveiki.

Šiuo metu dviem „Pfizer/BioNTech“ vakcinos, saugomos laboratorinės diagnostikos skyriuje esančiame specialiame šaldytuve, dozėmis paskiepyti 1487 darbuotojai. Tačiau darbuotojų skiepijimas dar nesibaigė. Dar skiepijami darbuotojai, kurie buvo laikinai atsisakę skiepo. Tokių ligoninėje buvo per 100. Dažniausiai atsisakymas pagrindžiamas sveikatos problemomis. Sveikatai pagerėjus, darbuotojai pareiškia norą skiepytis. Dar vyksta skiepijimas ir per 300 COVID-19 liga persirgusių darbuotojų.  Visiems jiems daromas serologinis tyrimas, tik 5 proc. persirgusiųjų imunitetas nesusiformavo, tad jie buvo paskiepyti iš karto. Kiti, kurių tyrimai rodė antikūnus, skiepijami, kai po ligos susiformavęs imunitetas nusilpsta. Viena doze paskiepyti 122 darbuotojai.  Iš jų 43 susirgo COVID-19 infekcija. Šiuo metu ligoninėje nei vienas darbuotojas neserga COVID-19. O kai visi pasiskiepiję darbuotojai įgis imunitetą, ligoninėje nebebus atliekami ir profilaktiniai patikrinimai, kuriais šiuo metu patvirtinama, kad sergančių nebėra.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės specialistė Ieva Alšauskaitė, atsakinga už ligoninės darbuotojų vakcinacijos procesą, teigia, kad ligoninės slaugytojos, vykdžiusios vakcinacijos procesą, skiepijo ne tik ligoninės darbuotojus. Paskiepyta 50 studentų – būsimųjų gydytojų ir slaugytojų, kurie praktiką atlieka Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Taip pat paskiepyti 106 Šiaulių regiono dializės centrų pacientai bei dializuojami pacientai, hospitalizuoti  Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Ligoninės slaugytojos paskiepijo 57 įvairiomis ligomis sergančius pacientus, 673 onkologinėmis ligomis sergančius pacientus, 124 Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojus bei 18 darbuotojų, teikiančių valymo paslaugas ir medicinos įrangos remonto darbus.

Zita  Katkienė

Respublikinė Šiaulių ligoninė, viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt