BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninės medikai bus skiepijami antrąja vakcinos doze

Data

2021 01 15

Įvertinimas
0
20201227_080901.jpg
Prieš tris savaites pradėtas medikų vakcinavimas įgauna pagreitį – prasidėsianti revakcinacija atneš daugiau saugumo. Zitos KATKIENĖS nuotr.

ZitaKATKIENĖ
Respublikinės šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Beveik 300 Respublikinės Šiaulių ligoninės medikų, prieš 21-23 dienas paskiepytų pirmąją „BioNTech“ ir „Pfizer“ gaminta COVID-19 vakcina, antradienį bus revakcinuojami. Praėjus dar dešimt dienų nuo antrojo skiepo galės atsikvėpti lengviau – jie bus įgiję imunitetą klastingam coronavirusui, guldančiam į ligos patalą viso pasaulio gyventojus. 
„Medikams šis skiepas labai svarbus, nes juo bus pradėtas reguliuoti žmonių į gydymo įstaigas  srautas, o  medikai vėl galės grįžti į įprastą gyvenimą, galės gydyti ir kitas infekcines ligas, kurių dabar tarsi nebėra“, - vienas pirmųjų paskiepytas COVID-19 vakcina kalbėjo Infekcinių ligų skyriaus vedėjas  Aidas Kaušas.
Į Respublikinę Šiaulių ligoninę buvo atvežtos 2925 dozės vakcinos, arba 585 flakonai. Šiuo metu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje  pirmąja COVID-19 vakcinos doze jau paskiepyta 1279 įstaigos darbuotojai.  Pirmuoju etapu, kai buvo naudota  „BioNTech“ ir „Pfizer“ gaminta vakcina, paskiepyti 845 medikai - priešakinėse COVID-19 gydymo linijose dirbantys darbuotojai. Skiepijant antruoju etapu naudota ir „Moderna“ vakcina. Ja paskiepyti 434 gydymo įstaigos darbuotojai ir  pacientai, dializuojami Nefrologijos-toksikologijos skyriaus Dializių centre. 
Gavus pirmąją vakcinos COVID-19 siuntą, pirmiausia buvo skiepijami Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos darbuotojai, dirbantys su sergančiaisiais COVID-19 liga. Pirmiausia paskiepyti penkių ligoninėje esančių infekcinių ligų skyrių, dviejų reanimacijos –intensyviosios terapijos skyrių, skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių darbuotojai, kuriems kasdien tenka dirbti su klastingu virusu infekuotais pacientais. Taip pat buvo vakcinuojami Mažeikių, Telšių bei Radviliškio ligoninių medikai, gydantys COVID-19 ligonius. 
Sausio 5 d. į Respublikinę Šiaulių ligoninę atvežus antrąją vakcinos siuntą, pirmiausia paskiepyti visų atraminių ligoninių medikai, dirbantys su COVID-19 sergančiais ligoniais. Tai yra, Kelmės, Radviliškio, Plungės, Joniškio, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro, Plungės, N.Akmenės, Pakruojo ligoninės medikai. Paskiepyti ir privačiuose dializės centruose dializuojami ligoniai.