BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninės kardiologai paminėjo Pasaulinę širdies dieną

Data

2019 10 01

Įvertinimas
0
sirdiesdiena.jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojos kardiologės Dovilė Dovidaitienė (iš kairės), Dovilė Vaičiulienė ir vadovė dr. Nora Kupstytė gyrė policijos pareigūnus ne tik už puikų pasirengimą teikti pirmąją pagalbą, bet ir už išgelbėtas gyvybes.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro kardiologai nusprendė Pasaulinę širdies dieną paminėti, aplankydami tuos, kurie sekmadienį dirba, budi ir saugo miestą-policininkus ir ugniagesius. Apsilankė medikai ir pacientus, susibūrusius į Širdininkų klubą, bei patys stiprino savo širdis – ėjo į žygį su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Kasmet rugsėjo 29 d. pasaulyje minima Širdies diena, todėl ir Lietuvos didmiesčiuose Lietuvos širdies asociacijos (LŠA) iniciatyva tą dieną vyko sveikai gyvensenai ir širdies sveikatai skirti renginiai.

Tiek budintys pareigūnai policijos komisariate, tiek ugniagesiai - žmonės patiriantys daug įtemptų situacijų ir dažnai nepagalvojantys apie širdies ligų rizikos veiksnius,  šiltai sutiko gydytojus. Jie ne tik klausinėjo kaip išvengti širdies ligų, kada reikia apsilankyti pas kardiologą, bet ir demonstravo turimą gaivinimo įrangą. Medikai pasidžiaugė sužinoję, kad pareigūnai pirmosios medicinos pagalbos įgūdžius atnaujina net keletą kartų per metus, tad gaivinti žmones yra pasirengę.

Kardiologai dalino pareigūnams Lietuvos širdies asociacijos (LŠA) parengtų lankstinukų apie širdies ligų rizikos veiksnius, omega -3 preparatų, vaišino pareigūnus sveiku sūrio desertu. Pasidžiaugta, jog susitikimo metu nebuvo iškvietimų, o geros nuotaikos, pasak pareigūnų, pakaks visai dienai.

„Geras žodis šildo“- sakė ligoninės I kardiologijos skyriaus vedėja kardiologė Dovilė Dovidaitienė, pagyrusi policininkus už išgelbėtas gyvybes, nes teko gydyti keletą jų atgaivintų pacientų. Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas, gydytojas reanimatologas Andrius Bubliauskas ragino ugniagesius neklausyti „prietarų“ ir, gaivinant žmogų, būtinai naudoti krūtinės ląstos paspaudimus atliekantį prietaisą. Rentgeno chirurgijos ir neinvazinės diagnostikos skyriaus gydytojas intervencinis kardiologas Vytenis Tamakauskas papasakojo apie širdies arterijų pokyčius, kuriuos jis mato gydydamas širdį rentgeno operacinėje, ir ragino pareigūnus laiku pradėti stebėti savo kraujospūdį, lipidų kiekį kraujyje.

Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. N. Kupstytė-Krištaponė vyko į Šiaulių širdininkų klubo šventę, kurioje netrūko dainų ir muzikos. Daugiau nei 20 metų gyvuojantį klubą sveikino kitos nevyriausybinės organizacijos. „Klubo sėkmė yra tai, jog susirenkate ne bėdomis pasidalinti, o mokote vieni kitus gyvenimo džiaugsmo: širdžių ir sielų bendrystė yra ne mažiau svarbi nei gydytojų paskirti vaistai“,- daugiau nei dviem šimtams klubo narių linkėjo centro vadovė, pažadėdama, jog kardiologai dažniau atvyks į klubo susirinkimus.

„Iš širdies- į širdį“, vis kartojo šventės dalyviai, žavėdamiesi klubo vadovės Genovaitės Čekatauskienės energija ir gera nuotaika.

Lietus neišgąsdino medikų, nusiteikusių paminėti Širdies dieną aktyviai - Talkšos ežero pakrante, pasispirdami šiaurietiško ėjimo lazdomis, keliavo centro darbuotojai drauge su šeimos nariais. Nemokamą treniruotę medikams dovanojo šiaurietiško ėjimo trenerė Jurga Mikelionienė, o Visuomenės sveikatos biuras aprūpino šiaurietiško ėjimo lazdomis. Šventė baigėsi gera nuotaika: apdovanojus jauniausią ir vyriausią žygio dalyvius, pasivaišinus sveikais užkandžiais medikams kilo mintis tokį žygį pakartoti ir žiemą, nes aktyvus poilsis ir daug juoko neabejotinai reikalingi sveikai širdžiai.