BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninės ir moksleivių antikorupcinės iniciatyvos pripažintos veiksmingiausiomis

Data

2017 12 22

Įvertinimas
1
DSC00988.JPG
LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėkojo Respublikinės Šiaulių ligoninės inicijuotos Juliaus Janonio gimnazijos ir Gegužių progimnazijos antikorupcinių iniciatyvų dalyviams bei įteikė padėkas ir dovanas.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinė Šiaulių ligoninė drauge su J. Janonio gimnazijos gimnazistais bei Gegužių progimnazijos moksleiviais ir pedagogais buvo pakviesti į Sveikatos apsaugos ministeriją, kur buvo paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena ir  įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas. Šiauliečių iniciatyvos pripažintos veiksmingiausiomis, o moksleiviai ir mokytojai apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis.

Kiekvieno nario pozicija - svarbiausia

Įteikdamas apdovanojimus  gydymo įstaigų,  bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių.

„Kovojant su korupcija ypač didelės reikšmės turi pilietinė kiekvieno visuomenės nario pozicija ir atsakomybė, todėl aktyvus įvairių gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigų, moksleivių, bendruomenių dalyvavimas antikorupcinėje iniciatyvoje ypač džiugina, nes tai labai padeda formuoti neigiamą visuomenės požiūrį į korupciją, skatina korupcijai netolerantišką aplinką sveikatos priežiūros sistemoje“, – sakė ministras A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama mažinti korupcijos atsiradimo prielaidas sveikatos apsaugos sistemoje, nuolat įgyvendina teisės aktuose numatytas bei kitas korupcijos pasireiškimo riziką galinčias pašalinti (sumažinti) priemones.  Jas renginyje apžvelgė sveikatos apsaugos ministro patarėja Nendrė Černiauskienė.

Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti skirtame renginyje dalyvavo ir savo įžvalgomis pasidalino Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos atstovas Arūnas Staknys ir Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir gydymo bei kitų įstaigų atstovai.

Piešiniais ir rašiniais – prieš korupciją

Šiais metais veiksmingiausiomis, reikšmingiausiomis ir originaliausiomis antikorupcinėmis iniciatyvomis stiprinant atsakomybės jausmą bei pilietiškumą sveikatos sistemoje – už jaunosios kartos vertybinių nuostatų būti sąžiningais, atsakingais, gerbti pilietines teises ir pareigas ugdymą – pripažintos Respublikinės Šiaulių ligoninės inicijuotos Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Šiaulių Gegužių progimnazijos iniciatyvos. Šiose mokyklose buvo surengtas moksleivių piešinių konkursas tema „Ačiū, gydytojau“ ir rašinių konkursas „Korupcija – praeities šešėlis?“.

Šiai antikorupcinei iniciatyvai J. Janonio gimnazijos moksleiviai, žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“, vadovaujamo profesijos patarėjos Sigutės Stonkienės, nariai surengė rašinių konkursą „Korupcija – praeities atgyvena?“. Šešių moksleivių rašiniai pristatyti sveikatos apsaugos ministerijos rengiamai antikorupcinių iniciatyvų atrankai ir įvertinti. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga padėkomis ir dovanomis pradžiugino gimnazistes, pateikusias kūrybinius darbus atrankai. Tai Vaidos Račkauskaitė, Ib klasės moksleivės rašinys „Kova su korupcija turi rūpėti visiems“. Puikiai įvertinti ir Miglės Petkutės, IIIa klasės moksleivės rašinys „Korupcijos grimasos: neduoti kyšio tampa nemandagu“, Urtės Stanelytės, I e klasės mokinės rašinys  „Korupciją išravės jaunoji medikų karta“, Rugilės Abukaitytės, II d klasės mokinės rašinys „Kyšininkavimą turėsime išaugti kaip drabužį“, Vaivos Valančiūtės, III d klasės gimnazistės rašinys „Korupcijos ratą suka ir medikai, ir pacientai“ bei Auksės Mačiūnaitės rašinys „Ar tikrai dėl korupcijos kalti tik gydytojai?“.

Įvertinta ir Gegužių progimnazijos 3-4 klasių moksleivių iniciatyva, piešinių konkursas „Ačiū, gydytojau“. Iniciatyvai pateiktas 31 kūrybinis dailės darbas.

Tai mokytojos Aušros Didžgalvienės 2 klasės moksleivių Marijaus Vaidilos, Jorio Baltrimaičio, Kotrynos Žilinskaitės, Ąžuolo Šalkausko, Arianos Ruzgytės, Viltės Indrikonytės piešiniai.

Tarp konkurso nugalėtojų ir Gegužių progimnazijos direktorės pavaduotojos ugdymui, dailės mokytojos Linos Lušienės 3-4 klasių mokiniai Evita Rybakovaitė, Justina Janulytė, Guoda Smilgevičiūtė, Saulė Šidlauskaitė, Amanda Kuizinaitė, Eimantas Gudžiūnas, Vesna Žarina, Ignas Rindzevičius, Saulė Staponkutė, Domantas Rekašius, Ugnė Murzaitė, Emilija Murzaitė, Lina Lušienė, Elena Baranauskaitė, Kevinas Sabatauskas, Mija Grikštaitė, Ieva Baltramaitytė, Fausta Virketytė, Elija Tarasevičiūtė, Nojus Žvigaitis, Augustas Vaidinauskas, Gustė Kepalaitė, Medeina Kėžaitė, Rusnė Baltrimaitytė, Airidas Vaitiekūnas, Odeta Šidlauskaitė.

Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti skirtas renginys organizuojamas kasmet. Šių metų antikorupcinių iniciatyvų dalyviams J. Janonio gimnazijos gimnazistams ir pedagogams LR Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos vyriausiosios specialistės Nadeždos Buinickienės rūpesčiu buvo sudaryta galimybė pabuvoti Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Pasigrožėjo antikorupcinių iniciatyvų nugalėtojai ir Vilniaus kalėdine eglute, apsilankė kalėdinėje mugėje.