BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninės bendruomenė degino nuoskaudas ir dalinosi viltinga žvakių šviesa

Data

2019 12 23

Įvertinimas
0
DSC03549.JPG
Šventinis gamybinis pasitarimas baigėsi jau tradicija tapusiu žvakės liepsnelės pasidalinimu ir ligoninės vadovo linkėjimu ramiai švęsti šventes šeimose, artimųjų rate.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė susitelkė ateinančių švenčių laukimui. Visi drauge  vyko į šv. apaštalų Petro ir Pauliaus Katedrą, kur medikams skirtas šv. Mišias aukojo Jo Ekscelencija vyskupas Eugenijus Bartulis, švenčiantis savo 70-ties metų jubiliejų, su kuriuos medikai sveikino sielovadininką, dažną ligoninės svečią. Dalinosi medikai praeinančių metų prisiminimais ir šventinio gamybinio pasitarimo metu, kurį skaidrino muzikos skambesys, eilės, dainos.

Pradėti nuo švaraus lapo

Po bažnyčios skliautais susirinkusiems medikams  giedojo pasaulinio garso  berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, vadovaujamas Regimanto Adomaičio.  Dažną nustebino ir sužavėjo   Respublikinės Šiaulių ligoninės choro „Musica Vitae“, vadovaujamo Rimanto Narkaus, pasirodymas ne tik Šiaulių katedroje, bet ir Chirurgijos korpuso konferencijų salėje vykusioje šventėje.  Džiugino šventės dalyvius ir  kanklininkė Kristina Kuprytė bei jos vadovaujamo ansamblio „Animato“ , Šiaulių I-osios muzikos mokyklos auklėtinių, pasirodymas.

Ne vien linksmybės ligoninės didžiųjų metų švenčių laukime. Medikus sveikindamas ligoninės kapeleonas kunigas Tomas Kedušis linkėjo, kad ateitų ramybė, nes ji ir yra pats brangiausias dalykas mūsų gyvenime. „Kai ji yra darbe, tai ir grįžę namo randame santarvę, ramybę“, - tvirtino kunigas ir linkėjo santykiuose solidarumo,  bendravimo be pavydo, puikybės, sveikos ir išmintingos konkurencijos, tada ir gyvenimo kelias bus išmintingas ir teisingas.

Kunigas palinkėjo  Advento metu rasti laiko sau, savo šeimai, kad Kūčių vakaras šeimoje būtų išties viltingas, kupinas santūrumo, džiaugsmo, prasmingo, sąmoningo tikėjimo, meilės.

Ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Sigita Klimavičienė savo sveikinimą pradėjo pasiūlymu ligoninės gyvenimą Naujaisiais metais  pradėti nuo švaraus lapo, kad ateinantys metai būtų kupini darnos ir tarpusavio supratimo, tolerancijos. Tam medikė pasiūlė surašyti ant popieriaus lapelio emocijas, skaudinusias šiais metais ir trikdžiusias kasdienybę, ir sudeginti jas čia pat improvizuotoje laužavietėje.  

Pajudėjome teigiama linkme

Kokie ligoninei buvo praeinantys, 1919 metai, apžvelgė ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. Metus prie gydymo įstaigos vairo stovintis vadovas apžvelgė finansinę situaciją, didžiules struktūrines permainas, aptarė, ką šios naujovės atnešė kolektyvams ir kiekvienam darbuotojui.  

„Yra skyrių, kur įvyko didelės permainos ir ten reikia dirbti kitaip: daugiau, geriau, bet kitaip. Yra stresas – be jokios abejonės.  Yra darbuotojų, kurie švyti, kurie kalba apie pokyčius, labai svarbius medikui.  Akivaizdu, kad yra kitaip ir kad pajudėjome teigiama linkme“, - teigė R. Mažeika.  

Pasidžiaugta investiciniais projektais, nes 2019 metais buvo padėti labai tvirti pamatai jiems įgyvendinti. Tam pritraukti apie penki milijonai eurų. O nuo Naujųjų metų ligoninėje startuos dar trys nauji projektai. Pasak vadovo, visi labai svarbūs ir reikalingi ligoninei.

Ligoninės direktorius teigiamai įvertino pokyčius ligoninės viešinimo darbe, pastebėjo pasikeitusį išorės įstaigų vertinimą, susidomėjimą vykstančiais pokyčiais.    

„Supratimas apie pasikeitusią ligoninę akivaizdus miesto valdžiose, matome ir girdime, kad pokyčiai vertinami. Sveikatos apsaugos ministerija laimino ir palaikė visus sumanymus, nieko netrukdė. Darėme taip, kaip matėme būtina“, - optimizmo nestokojo gydymo įstaigos vadovas ir linkėjo, kad tuos pokyčius jau pastebintys ir ligoninės pacientai – svarbiausioji ligoninės grandis, visada sulauktų reikiamos pagalbos. Direktorius pažadėjo, kad medikai kausis dėl kiekvieno paciento net ir su didžiausiais centrais.  

Šventinis gamybinis pasitarimas baigėsi jau tradicija tapusiu žvakės liepsnelės pasidalinimu ir ligoninės vadovo linkėjimu ramiai švęsti šventes šeimose, artimųjų rate.