BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninėje paminėta Pasaulinė rankų higienos diena

Data

2021 05 05

Įvertinimas
1
DSC05000.JPG
Infekcijų kontrolės skyriaus infekcijų kontrolės specialistė bei šventės iniciatorė Ieva Alšauskaitė (dešinėje), gydytojo epidemiologo padėjėja Silvija Mockienė surengė akciją ir ragino visus nepamiršti rankų higienos. (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus specialistai surengė jau tradicija tapusią akciją, skirtą Pasaulinei rankų higienos dienai. Kaip ir praėjusiais metais, pasaulyje kilus COVID-19 ligos pandemijai, rankų higiena tapo prioritetine sritimi ne tik gydymo įstaigose, bet ir visose žmonių veiklose bei šeimose. 
Akcija prasidėjo ankstų gegužės 5-osios rytą, kai į darbą besirenkančius Konservatyviosios medicinos klinikos ir Chirurgijos klinikos darbuotojus pasitikusios infekcijų kontrolės specialistės Ieva Alšauskaitė bei gydytojo epidemiologo padėjėjos Silvija Mockienė, Dalia Grigorjevienė ir Žaneta Juodikaitytė sveikino su švente ir kiekvienam dovanojo po obuolį ar apelsiną bei skatino nepamiršti rankų higienos. 

Pagrindinis akcijos tikslas lieka tas pats, kaip ir prieš 12 metų, kai 2009 metais buvo paskelbta Pasaulinė rankų higienos diena - gerinti rankų higieną sveikatos priežiūros įstaigose bei atkreipti dėmesį į sveikatos priežiūros darbuotojų rankų higieną, kaip vieną iš infekcijų kontrolės priemonių, apsaugančią ne tik nuo COVID-19 ligos.

Pasaulinę rankų higienos dieną su švente pasveikinti į darbą besirenkantys ligoninės darbuotojai. (Z. Katkienės nuotr.)

Tačiau būtent dėl šios ligos bei pasaulyje paplitusio coronaviruso rankų higiena tapo ypač aktuali. Pasak infekcijų kontrolės specialistės bei šios akcijos iniciatorės I. Alšauskaitės, gydymo įstaigoje rankų higiena – neatsiejama kasdienio darbo dalis ir dėmesio jai niekada nestinga. Tačiau praėjusiais metais šis dėmesys buvo išskirtinis. Per visus 2019 metus ligoninėje buvo sunaudoti 4249 litrai rankų antiseptiko. Praėjusiais metais kiekis patrigubėjo - sunaudoti 11937 litrai antiseptiko. Tai, kad ligoninėje suvaldytas coronaviruso plitimas, lėmė ir griežta rankų higiena, prie kurios epidemiologai kviečia jungtis ne tik medikus, bet ir ligoninės pacientus bei jų šeimos narius. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rankų higienos svarba sveikatos priežiūros įstaigose būtina, siekiant visų geresnės sveikatos ir gerovės bei kokybiškų, saugių, efektyvių ir prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų. (Zitos Katkienės nuotr.)

                                                                                                                                                                                                                                                   

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt