BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninėje minima Pasaulinė rankų higienos diena

Data

2022 05 05

Įvertinimas
0
4.jpg
Ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus darbuotojų šūkis 2022 metams – ,,Dezinfekuoju rankas – saugau gyvybes“, skirtas priminti rankų higienos svarbą.

Kasmet, gegužės 5 dieną, minima Pasaulinė rankų higienos diena, kurios pagrindinis tikslas – priminti visuomenei apie teisingai atliekamos rankų higienos (plovimo ir antiseptikos) naudą, šių procesų atlikimo atvejus ir techniką. Minint šią dieną Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės skyrius organizavo edukacinę iniciatyvą ligoninės padaliniuose ir dar kartą darbuotojams priminė tinkamos rankų higienos principus ir svarbą. Siekiant užtikrinti medicinos personalo ir pacientų epidemiologinę ir higieninę saugą ligoninėje, rekomenduojama periodiškai organizuoti rankų higienos įgūdžių ir kontrolės iniciatyvas. Skyriaus iniciatyvoje sudalyvavo ir ligoninėje šiandien apsilenkę svečiai: Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, viceministrė D. Jankauskienė, Šiaulių miesto meras A. Visockas, taip pat naujasis ligoninės vadovas M. Pauliukas. 

Ligoninėse rankų higienos procedūros taisyklingas ir efektyvus atlikimas ypač svarbus siekiant užkirsti kelią hospitalinių infekcijų atsiradimui ir šių sukėlėjų plėtrai. Užsienio šalyse skaičiuojama dėl hospitalinių infekcijų patiriama milijonus eurų siekianti žala: dėl jų prailgėjusius lovadienius, brangesnį gydymą ir, svarbiausia, ne visada pinigais pamatuojamą mirties nuo hospitalinių infekcijų statistiką. Pasaulio mokslininkų, ekonomistų nustatyta ir nuolatos pabrėžiama, kad rankų higiena – viena efektyviausių, pigiausių ir veiksmingiausių hospitalinių infekcijų prevencijos priemonių, kuri, deja, dėl savo kasdieninio paprastumo ir darbuotojų nuovargio gali būti užmiršta. Iš kitos pusės – metams bėgant dėl besikeičiančio mūsų rankų odos paviršiaus keičiasi raukšlių reljefas ir plaštakos nykščių pakylos, pirštų sąnarinių paviršių, riešų plovimas ir antiseptikos procedūros atlikimas taisyklingai ir efektyviai gali tapti iššūkiu. 

Ligoninės direktorė gydytoja ginekologė Česlova Špūrienė, turinti ilgametę patirtį operacinėje, sako, kad rankų higiena – pagrindas infekcijų prevencijai: ,,Taisyklinga rankų higiena yra pagrindas visai ligoninės higienai, epidemiologijai ir hospitalinių infekcijų prevencijai. Nesuprantu medicinos darbuotojų noro rankas ,,pasipuošti“ dirbtiniais, priaugintais ar nulakuotais nagais, lakais, žiedais, apyrankėmis. Tokie darbuotojai niekada negalės kokybiškai antiseptiku apdoroti plaštakas, pirštų galus, pilnaverčiai atlikti rankų plovimo ir antiseptikos procedūras. Mes, medikai, turime nuolatos vykdyti rankų higienos reikalavimus. Ir ne bent kaip. Visada prisiminti, kad atlikus rankų higieną privalai iš karto atlikti medicinines procedūras, stengtis nesiliesti prie paciento daiktų, nereikalingų paviršių, dokumentų. Aseptikos ir antiseptikos mokslas atrodo paprastas, bet realizacijai praktikoje reikia visų ligoninės darbuotojų, ne tik medikų patyrimo, žinių, darbuotojų geranoriškumo“.

Ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus darbuotojų šūkis 2022 metams – ,,Dezinfekuoju rankas – saugau gyvybes“, skirtas priminti rankų higienos svarbą. Infekcijų kontrolės specialistai kviečia švęsti kartu Pasaulinę rankų higienos dieną ir šia proga gegužės 5–6 dienomis lankysis ligoninės centruose, skyriuose ir kvies darbuotojus pačius įsivertinti savo rankų higienos įgūdžius, pasitelkiant specializuotos vizualizacijos priemones.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus informacija